بین الملل

آمریکا ایجاد یک «خط تماس مستقیم» با چین را بررسی می‌کند

خبرگزاری رویترز گزارش داد، ایالات متحده در حال بررسی ایجاد یک «خط تماس مستقیم» با چین است تا از بحران‌ها در فضا، در میانه تنش‌های مرزی جلوگیری کند.

به گزارش ایران تودی، ژنرال چنس سالتزمن به رویترز گفت: ایالات متحده گفت‌وگوهای داخلی در رابطه با ایجاد یک خط تماس مستقیم برای کاهش بحران‌ها در فضا داشته است. با این حال، آمریکا هنوز وارد مذاکرات با چین در این خصوص نشده است.

روابط آمریکا-چین به دلیل چندین مسئله لکه‌دار شده است؛ از جمله این موارد می‌توان به رویارویی نزدیک نظامی در دریای چین جنوبی و تنگه تایوان، بالون تجسسی چین که ماه فوریه گذشته بر فراز آمریکا شناسایی و توسط این کشور منهدم شد و همچنین «جاسوسی چین از آمریکا» از طریق کوبا به مدت چندین سال اشاره کرد.

اقدام احتمالی جهت ایجاد یک خط تماس مستقیم برای پاسخ به بحران فضا، می‌تواند حاکی از «مشارکت‌های بیشتر» این دو کشور در آینده باشد.

ژنرال سالتزمن در ادامه به رویترز تصریح کرد: ما در گفت‌وگوهای داخلی به این اشاره کردیم که دست کم یک خط تماس مستقیم وجود داشته باشد تا در مواقع بحران، بدانیم با چه کسی ارتباط برقرار کنیم. درنهایت این تصمیم به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا و وزارت امور خارجه این کشور بستگی دارد تا اقدامات بیشتری در این راستا اتخاذ کنند. همچنین نیروی فضایی در حال بررسی ایجاد مقری در ژاپن می‌باشد. ارتباط بیشتر با کشورهایی نظیر ژاپن باعث بازدارندگی چین خواهد شد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.