فرهنگ و هنرکسب و کار ایرانیان

ال پاسو؛غربی ترین نقطه تگزاس آشنا شوید

تعطیلات در ال پاسو: بررسی ال پاسو.

به نقل از clubs in el paso؛ ال پاسو به دلیل غلبه جمعیت “سیاه پوست” به شهر راهزنان، دزدان، جنایتکاران و ولگردها تبدیل شده است. این امر منجر به مهاجرت گسترده جمعیت شد. با توجه به اینکه این شهر در مرز مکزیک واقع شده است، تعداد زیادی رستوران و کافه مکزیکی در این شهر وجود دارد. و در اینجا، سالانه بسیاری از جشنواره های آمریکای لاتین و تعطیلات مکزیکی برگزار می شود. رشته کوه های فرانکلین شهر را به دو قسمت مساوی تقسیم می کند. در غرب دره های سبز مسیلا و در شرق صحرای چیهواهوا قرار دارد. یک ریو گرانده بزرگ و پر جریان در سراسر قلمرو جریان دارد. آب و هوا عمدتاً بیابانی خشک است.

تاریخ شهر

تاریخچه این شهر به قرن شانزدهم باز می گردد. پیش از این، این سرزمین ها توسط قبایل هندی سکونت داشتند. در سال 1581 اولین اروپایی ها به اینجا رسیدند. اینها اسپانیایی ها بودند. در نتیجه، قلمرو شهر بخشی از مستعمره اسپانیا شد. رنگ این مستعمره در قرن 18 آمد. در این دوره تجارت، شراب سازی و انگورسازی به طور فعال توسعه یافت. در سال 1821، به دلیل قیام های مسلحانه مکرر، سرزمین های ال پاسو به ایالت مکزیک پیوست.

 تنها در سال 1848، پس از امضای قرارداد صلح بین ایالات متحده و مکزیک، آنها به مالکیت ایالات متحده تبدیل شدند. اما درگیری ها به همین جا ختم نشد. به زودی جنگ داخلی در کشور آغاز شد. ال پاسو کنار نرفت. هرج و مرج واقعی در اینجا حاکم شد – شورش ها، جنایت های گسترده، ویرانی، فروپاشی کامل اقتصاد. به طور غیررسمی، نام آن شروع شد – “شهر گناه”.ترمیم و پیشرفت قابل توجه تنها در پایان قرن 19 مشخص شد. اقتصاد “از خاکستر برخاست”، آموزش، صنعت و تجارت گردشگری به طور گسترده توسعه یافت.

مکان های دیدنی در ال پاسو

موزه هنر

هنردوستان این فرصت را دارند که از موزه هنر ال پاسو دیدن کنند. در اواسط قرن بیستم تأسیس شد. افتخار و سرمایه اصلی او اثر بی نظیر ساندرو بوتیچلی «مدونا و کودک» است. سایر بوم های موزه نیز سزاوار توجه کمتری نیستند. هر اثری در نوع خود با شکوه و منحصر به فرد است.

موزه هولوکاست

باورنکردنی به نظر می رسد، اما در یکی از شهرهای آمریکای لاتین، موزه هولوکاست وجود دارد. در پای رشته کوه فرانکلین، ساختمان مستطیلی و سفید برفی موزه گسترده شده است. دیوارهای آن حاوی نمایشگاه های اصلی است که شما را به فکر وقایع غم انگیز قرن گذشته می اندازد. تمام نمایش‌ها تا کوچک‌ترین جزئیات اندیشیده شده‌اند، هر کدام آنقدر عمیق و تاثیرگذار هستند که حتی به پنهان‌ترین زوایای روح انسان می‌رسند.

پارک کوه های فرانکلین

علاقه مندان به اکوتوریسم و ​​علاقه مندان به ورزش های شدید باید از پارک شهری کوه های فرانکلین دیدن کنند. بیابان های بی کران جای خود را به دره های سرسبز می دهند، رشته کوه های مرتفع به دشت های تپه ای کوچک تبدیل می شوند. مسیرهای توریستی ویژه ای در سراسر قلمرو پارک گذاشته شده است. گردشگران می توانند به یک تور پیاده روی هیجان انگیز بروند، دوچرخه سواری در کوهستان انجام دهند، اسب سواری را امتحان کنند یا یک کمپینگ دنج درست در آغوش طبیعت ترتیب دهند. به مردان شجاع بدنام پیشنهاد می شود که به صخره نوردی و کوهنوردی بروند. در حال حاضر، پارک فرانکلین یک مرکز گردشگری نسبتاً توسعه یافته است.

باغ های بیابانی چیهواهوا

باغ های بیابانی چیهواهوا بسیار محبوب هستند. دشت‌های وسیع کویری به واحه‌های سبز کوچکی تبدیل می‌شوند که پوشش گیاهی آن با تنوع خود شگفت‌زده می‌شود. جشنواره فلورافست هر ساله در چیهواهوا برگزار می شود. در طول جشنواره، همه می توانند هر گونه گیاه صحرایی مانند کاکتوس، آگاو یا یوکا را برای خود خریداری کنند.

موزه صد ساله

در موزه سنتنیال، بازدیدکنندگان می توانند اطلاعات زیادی در مورد فرهنگ و طبیعت تگزاس بیاموزند. بسیاری از نمایشگاه ها به ویژگی های طبیعی و تاریخچه صحرای چیهواهوا اختصاص داده شده است. نمایشگاه های عجیب و غریب در دیوارهای موزه جمع آوری شده است – آثار باستانی، آثار باستانی مختلف که در نتیجه کاوش های باستان شناسی پیدا شده است. در اطراف موزه یک پارک باشکوه وجود دارد – یک “گوشه سبز” از طبیعت وحشی.

گالری هنر “طبقه دوم”

مکان مورد علاقه بسیاری از گردشگران، گالری هنری شهر “طبقه دوم” است. در داخل، نقاشی ها و بوم های هنرمندان مشهور قرن گذشته به نمایش گذاشته شده است. و از داستان های راهنماها می توانید اطلاعات زیادی در مورد تاریخچه این آثار و همچنین در مورد زندگی و آثار نویسندگان آنها کسب کنید.

یادآوری برای گردشگران

یک فرودگاه بین المللی بزرگ در مجاورت ال پاسو وجود دارد. روزانه ده ها پرواز داخلی و خارجی را دریافت می کند. با استفاده از خط آهن آمتراک می توانید با قطار به شهر بروید. با اتوبوس قابل دسترسی است. ال پاسو از A تا Z: نقشه، هتل ها، جاذبه ها، رستوران ها، سرگرمی. خرید، مغازه ها. عکس ها، فیلم ها و نظرات درباره ال پاسو.

  • تورهای سال نوسراسر دنیا
  • تورهای داغسراسر دنیا

تگزاس ال پاسو همیشه شهری از جنایتکاران، دزدان، افراد به حاشیه رانده شده و فقط ولگردها بوده است. تا به حال سفیدپوستان در جمعیت شهر حتی یک قسمت ششم را هم تشکیل نمی‌دهند. در عین حال ، این شهر را نمی توان به ویژه جنایتکار نامید – با توجه به این واقعیت که تقریباً در مرز کشور واقع شده است. اما می توان آن را شاد و پر سر و صدا نامید: جشنواره های زیادی در اینجا برگزار می شود، سالانه بادکنک ها راه اندازی می شوند و بهترین بوریتوها در غذاخوری ها روی چرخ پخته می شوند.

مانند هر شهر آمریکای لاتین، ال پاسو به تعطیلات و مهمانی ها علاقه زیادی دارد. و مهم نیست که دقیقاً به چه چیزی اختصاص داده شده اند: این یک فرصت عالی برای خوردن خوشمزه، نوشیدن خوب، رقصیدن به دلخواه و خوشحال کردن بچه ها است.

چگونه به ال پاسو برویم؟

فرودگاه ال پاسو پروازهایی از لس آنجلس، فینیکس، لاس وگاس، دنور، آتلانتا، هیوستون، دالاس و دیگر شهرهای آمریکا دریافت می کند. همچنین می توانید با قطار Amtrak یا یکی از بسیاری از شرکت های اتوبوس ملی به ال پاسو بروید.

کمی تاریخ

در دوران پیش از اسپانیایی، سرخپوستان قلمرو ال پاسو را اشغال کردند، اما در قرن هفدهم مأموریت های کاتولیک در اینجا شروع به ساخت کردند و روستا شروع به رشد کرد. ال پاسو امروزی در مرز بین نیومکزیکو، تگزاس و مرز مکزیک قرار دارد. درست روبروی آن یک شهر بزرگ مکزیکی – سیوداد خوارز قرار دارد. برای مدت طولانی در قرن بیستم، مکزیکی ها و آمریکایی های شمالی برای ال پاسو جنگیدند، بنابراین ال پاسو به مناظری برای نبردهای بسیار خونین تبدیل شد. رکود بزرگ آمریکا ضربه سختی به ال پاسو زد و اقتصاد آن هنوز نمی تواند بهبود یابد.

تفریحات و جاذبه های ال پاسو

از نظر جغرافیایی، این شهر توسط کوه های فرانکلین و فورت بلیس به چند قسمت تقسیم شده است. هر منطقه فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود را دارد.

وست ساید بین کوه ها و مکزیک واقع شده است و اکثر دفاتر اداری، بیمارستان ها و دانشگاه را در خود جای داده است. Kern Place نیز در اینجا واقع شده است – یک منطقه سرگرمی با تعدادی رستوران و کلوپ شبانه. داون تاون در جنوب شهر و در کوهپایه ها واقع شده است و سفر به اینجا برای مسافر دشوار خواهد بود: چیدمان این قسمت از شهر بسیار گیج کننده است. در اینجا می توانید مغازه ها و کافه های کوچک و همچنین ساختمان های قدیمی بسیار زیبا را پیدا کنید. یک موزه، یک تئاتر و میدان اصلی شهر وجود دارد و در کنار آن، در Via Paisano، باغ وحش شهر قرار دارد. شمال شرقی محل پایگاه نظامی فورت بلیس، یکی از بزرگترین پایگاه های ایالات متحده در جهان است. و ایست ساید یک منطقه با رشد سریع، اما اتاق خواب و خسته کننده است که جمعیت آن از طبقه متوسط ​​است.

3 کارهایی که باید در ال پاسو انجام دهید:

  1. از Gat Trucks چیزی خوشمزه بچشید – این نوع رستوران های چرخ دار بستنی می فروشند، اما بیشتر اوقات – بوریتو و گوردیتا.
  2. برای دیدن نمای غار گلدانی ماقبل تاریخ از موزه باستان شناسی دیدن کنید.
  3. از موزه کوچک گشت مرزی ملی – تنها موزه در نوع خود در ایالات متحده دیدن کنید.

یکی از قابل توجه ترین جاذبه های این شهر، باغ های صحرای چیهواهوا است. بیش از 600 گونه گیاه در اینجا کاشته می شود و جشنواره ای به نام فلورافست هر ساله در پایان آوریل برگزار می شود. این بهترین زمان برای خرید گیاهان محلی بیابانی مانند آگاو، یوکا، کاکتوس و غیره است.

موزه صدساله نمایشگاه‌های دائمی و موقت برگزار می‌کند و در میان اولین‌ها نمایشگاه‌هایی به فرهنگ و محیط طبیعی سرزمین‌های اطراف اختصاص دارد. در اینجا می توانید با طبیعت و تاریخچه صحرای چیهواهوا آشنا شوید. و در موزه باستان شناسی، مصنوعات و بازسازی های دوران گذشته، کاملاً کنجکاو به نمایش گذاشته شده است. منطقه اطراف موزه مملو از مسیرهای پیاده روی است – این یک پارک حیات وحش بزرگ به وسعت 15 هکتار است که از آنجا می توانید چشم اندازهای خیره کننده ای از کوه های فرانکلین ببینید.

گالری هنری محلی “طبقه دوم” که مالکیت خصوصی دارد، بسیار معروف است. این نمایشگاه هنرمندان محلی ال پاسو و خوارس را به نمایش می گذارد. ورود به گالری رایگان است. و در جنوب شهر، نزدیک مرز، یک پارک بزرگ وجود دارد – یادبود ملی کامیزال. در طول سال میزبان رویدادهای بسیاری از جمله کنسرت، شب رقص و غیره است. در ایالات متحده، نوشیدن الکل از 21 سالگی به طور رسمی قانونی است. و در مکزیک – از 18 سال. این در گذرگاه های مرزی متعدد در منطقه ال پاسو منعکس شده است.

ال پاسو مفتخر است که در آنجا بود که اعتقاد بر این است که دستور غذای اصلی مارگاریتا اختراع شده است. به‌طور دقیق‌تر، این اتفاق در 4 ژوئیه 1942 توسط فرانسیسکو پانچو مورالس، متصدی بار در تامی رخ داد. مورالس وقتی مشتری یک ماگنولیا سفارش داد، کوکتلی که دستور پخت آن را نمی دانست، به سادگی بداهه می گفت. تنها چیزی که متصدی بار می دانست این بود که کوینترو در سفارش گنجانده شده است. اما آنچه پانچو در نهایت با هم مخلوط کرد نه تنها به نماد الکلی مکزیک، بلکه به یکی از پرفروش‌ترین کوکتل‌های جهان تبدیل شد. همان کلمه “مارگاریتا” در اسپانیایی به معنای ساده “بابونه” است.

مزرعه لبنیات لیکون که فاصله چندانی با پل بین المللی ندارد نیز قابل توجه است. یک باغ وحش کوچک برای حیوانات خانگی با بز، طوطی و گورخر وجود دارد، اما مزرعه به خاطر پنیر Asadero خود بسیار معروف است. بازدیدکنندگان حتی می توانند در آب انبار کوچک به ماهیگیری بروند.

رویدادهای ال پاسو

مانند هر شهر آمریکای لاتین، ال پاسو به تعطیلات و مهمانی ها علاقه زیادی دارد. و مهم نیست که دقیقاً به چه چیزی اختصاص داده شده اند: این یک فرصت عالی برای خوردن خوشمزه، نوشیدن خوب، رقصیدن به دلخواه و خوشحال کردن بچه ها است. بنابراین، یکی از رویدادهای اصلی در زندگی فرهنگی ال پاسو، Amigo Airshow است که در بین ده بهترین نمایش هوایی این کشور نیز گنجانده شده است. این نمایش با سرگرمی ها و نمایش های زیادی همراه است. در اینجا می توانید برای مثال سیرک پرواز فرانکلین و اتوبوس مدرسه جت را ببینید.

رویداد بزرگ دیگر ال پاسو مسابقات رودخانه KLAQ است که در اواسط ژوئن برگزار می شود. شرکت‌کنندگان با خانواده و دوستان از ریو گرانده قایق سواری می‌کنند. در پایان مسابقه، جوایزی نه تنها برای امتیازات کسب شده، بلکه به بهترین تیم و رنگارنگ ترین قایق نیز اهدا می شود.

منابع:

san antonio clubs

nightclubs in fresno