شرکت خدمات حسابداری و مالیاتی است به شما در چه مواردی می تواند کمک کند؟

خدمات مالیاتی: امروزه همه شرکت های دنیا باید به دولت کشورشان مالیات بپردازند. در کشور خودماهم قوانین مالیاتی مختلفی به تصویب رسیده است که تمامی مشاغل ملزم به پرداخت مبلغی به عنوان مالیات دولتی بر اساس درآمد سالانه خود هستند. اما نکته مهم این است که موضوع مالیات بسیار پیچیده است و هرکسی توانایی مدیریت آن را ندارد. شخصی که حوزه مالیاتی یک مجموعه را مدیریت مینماید باید نسبت به قوانین و مقررات متفاوتی که در این زمینه وجود دارد اشراف کامل داشته باشد در غیر این صورت، مشکلات زیادی می تواند آن کسب و کار را تهدید کند.

به همین دلیل موسسه ها و نهادهای مختلف به کارشناسان مالیاتی نیاز دارند تا مالیات خود را به بهترین شکل پرداخت کنند. تاکنون موارد زیادی از متحمل شدن جریمه های هنگفت مدیران یک شرکت به دلیل بی توجهی به موضوع مالیات مشاهده شده است و حتی برخی از شرکت ها به همین دلایل ورشکست شده اند. شرکت ارائه دهنده خدمات مالی و مالیاتی سماسوشیانت آریا با داشتن کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات مالیاتی و عقد قرارداد رسمی همکاری با مجموعه شما می باشد.

توضیح کامل مالیات

دولت ها همواره برای ایجاد و ارتقای کسب و کارها بسترهای مناسبی را فراهم می آورند و امکانات مختلفی را در اختیار آنها قرار میدهند، در عوض مبلغی از سود کلی به دست آمده را به عنوان مالیات از شرکت ها دریافت مینمایند. به بیان دیگر مشاغل کارمزد خدمات ارائه شده توسط دولت را پرداخت می کنند. این مبلغ باید سالانه و با نظارت دقیق دولت پرداخت شود و تمامی شرکت هایی که در طول سال به سودآوری رسیده باشند موظف به پرداخت این مبلغ هستند.

به این هزینه ها مالیات می گویند که البته اصلاً طرفدار ندارد و هیچ شرکتی حاضر به پرداخت آن نیست. اما مزیت پرداخت مالیات این است که احتمال وقوع جرم در کشور بسیار کاهش می یابد. از آنجایی که شرکت ها در یک صنعت فعالیت نمی کنند، سود آنها یکسان نیست به همین دلیل، دولت قوانین دقیقی را ایجاد می کند که کدام شرکت ها واجد شرایط مالیات هستند و هر کدام چقدر مالیات باید بپردازند.عموماً شرکت ها هنگام پرداخت مالیات باید درصد مشخصی از سود سالانه خود را به دولت پرداخت کنند. کارشناسان مالیاتی شرکت ها باید از کلیه قوانین و مقررات مالیاتی آگاهی داشته باشند و در این زمینه با تجربه باشند تا از پرداخت به موقع و دقیق مالیات اطمینان حاصل شود.

توضیح کامل در مورد مالیات مشاغل

تمام افرادی که دارای درآمد هستند باید حتما مبلغی از درآمد خودرا به عنوان مالیات به دولت بپردازند. از آن طرف هم برای اینکه کسب و کارها رونق بهتری داشته باشند و موجب درآمد زایی افراد شوند، دولت ها با دریافت مشاغل بسترهای مناسبی را جهت این امر فراهم می آورد. با این تفاسیر میتوان گفت که پرداخت مالیات یک نوع سرمایه گذاری غیر مستقیم می باشد که در آینده فوایدی را به همراه خواهد داشت و مردم باید نسبت به پرداخت آن متعهد باشند.

مبلغ پرداختی برای هر شخص متناسب با درآمد دریافتی سالانه او می باشد و به این صورت می باشد که افرادی که درآمد بیشتری دارند مالیات بیشتری را میپردازند و این امر نسبت به کم شدن فاصله طبقاتی کمک می نماید. در کل پرداخت مالیات باعث میشود تا امنیت مالی مشاغل تامین شود.

خدمات حسابداری چیست؟

خدمات حسابداری به مجموعه ای از خدمات تخصصی در زمینه مدیریت امور مالی یک کسب و کار گفته می شود که معمولا توسط یک شخص یا یک شرکت حسابداری خبره ارائه می شود.خدمات حسابداری همه خدماتی هستند که برای مدیریت امور مالی یک واحد اقتصادی به آن نیاز خواهید داشت. از ابتدای یک سال مالی تا پایان آن و از اساسی ترین و ساده ترین امور مالی و محاسباتی تا پیچیده ترین مسائلی که با قوانین مختلف سرو کار دارند. خدمات حسابداری فارغ از اینکه شامل چه مواردی هستند، به چند نوع مختلف به کسب و کارها ارائه می شوند.

انواع خدمات حسابداری از نگاه نوع ارائه خدمت

انواع خدمات حسابداری از دو نگاه قابل بررسی است.

 1. انواع خدمات مالی شرکت های حسابداری از بعد موضوع
 2. انوع شکل ارائه این خدمات توسط شرکت های حسابداری

در این مقاله از نگاه دوم به ماجرا می پردازیم، اما انواع خدمات مالی شرکت های حسابداری را با جزئیات به شما معرفی می کنیم. خدمات شرکت های حسابداری در مجموع به 4 شکل مختلف به کسب و کارهای مختلف ارائه می شود:

1 – خدمات مشاوره حسابداری

این نوع از ارائه خدمات حسابداری معمولا مورد انتخاب کسب و کارهایی است که خود دارای تیم حسابداری یا یک حسابدار هستند و تنها برای مدیریت بهتر امور مالی نیاز به مشاوره یا نظارت از سوی شرکت های حسابداری را دارند. در این نوع ارائه خدمت حسابداری، شرکت حسابداری با نظارت و یا ارائه مشاوره مالی، به بهبود فرآیند و انجام امور مالی یک کسب وکار کمک می کند.

البته ممکن است این مشاوره یا نظارت به صورت موردی باشد یا اینکه شرکت مورد نظر درخواست کند که در همه زمینه ها خدمات مشاوره دریافت کند. از طرف دیگر در مواردی ممکن است بحث نظارت یا مشاوره با ارسال موقت یک حسابدار مشاور به مجموعه مورد نظر نیز همراه باشد.

چند مورد از خدمات مشاوره حسابداری شامل این موارد است:

 • ارائه خدمات مشاوره در زمینه امور مالیاتی
 • مشاوره در زمینه تنظیم قراردادها
 • تجزیه و تحلیل صورت های مالی همچون، صورت سود و زیان، و …
 • مشاوره در زمینه مصاحبه و استخدام نیروی حسابدار
 • بررسی سیستم ها و فرآیند های مالی و ارائه مشاوره و پیشنهاد در این زمینه

2 – خدمات پشتیبانی و فنی حسابداری

نوع دیگری از ارائه خدمات حسابداری، خدمات پشتیبانی، عملیاتی و فنی در حسابداری است. خدمات عملیاتی به طور معمول شامل راه اندازی سیستم های مالی در شرکت ها و اتوماتیک سازی امور حسابداری در واحدهای اقتصادی است. این نوع از خدمات که از فنی ترین خدمات حسابداری به شمار می رود معمولا با پشتیبانی همراه است. جزئیات مربوط به نیازهای حسابداری هر مجموعه نیز بستگی به عوامل زیادی دارد که شرکت ارائه دهنده خدمات آن ها را مورد بررسی قرار می دهد.

چند مورد از خدمات فنی-عملیاتی شرکت های حسابداری نیز شامل موارد زیر است:

 • طراحی و تدوین سیستم های حسابداری و سیستم های انبارداری پیشرفته
 • راه اندازی (نرم افزار) و ارائه خدمات پشتیبانی مورد نیاز آن ها (متناسب با کسب و کار)
 • راه اندازی سیستم های مرتبط با امور مالی و حسابداری همچون سیستم های حضور و غیاب و …

3 – خدمات اجرایی در زمینه حسابداری

در این نوع از خدمات حسابداری معمولا تمام امور اجرایی یک مجموعه در زمینه حسابداری به شرکت های حسابداری سپرده می شود. البته این امکان نیز وجود دارد که برخی از امور اجرایی به برون سپاری شود و بخشی از آن توسط تیم حسابداری خود کسب و کار انجام شود. در بیشتر موارد شرکت هایی که از خدمات اجرایی استفاده می کنند از خدمات عملیاتی و خدمات مشاوره نیز بهره می برند.

همچنین احتمالا یک نیروی حسابدار خبره از شرکت ارائه دهنده خدمات حسابداری برای مجموعه مورد نظر فرستاده می شود تا انجام امور حسابداری مجموعه مورد نظر به طور کامل برون سپاری شود.

برخی از نمونه های خدمات اجرایی حسابداری که توسط شرکت های حسابداری ارائه می شوند:

 • انجام امور مربوط به و ارسال لیست های بیمه و مالیات حقوق
 • انجام انواع عملیات حسابداری شرکت
 • تهیه و تنظیم صورت های مالی و حسابرسی
 • ..

4 – خدمات 360 درجه حسابداری

شرکت های حسابداری به روش های مختلفی به مشتریان خود خدمات ارائه می کنند. برخی از آنان به صورت تخصصی در یک زمینه مانند مشاوره حسابداری فعالیت می کنند و برخی دیگر نیز ممکن است ترکیبی از روش های مختلف ارائه خدمات حسابداری را به مشتریان خود ارائه دهند. بسیاری از شرکت های حسابداری فعال نیز خدمات 360 درجه حسابداری ارائه می دهند.نکته مهمی که در این رابطه باید در نظر داشته باشید این است که در ابتدا نیاز سنجی درستی از خدمات مورد نیاز مجموعه خود داشته باشید و سپس نسبت به رزرو خدمات حسابداری اقدام کنید.

منبع : رایان محاسبان