علمی و پزشکی

افزایش بیماران کرونایی در فرانسه و آغاز واکسیناسیون

فرانسه همزمان با ارائه گزارش‌هایی مبنی بر افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور، برنامه واکسیناسیون عمومی علیه این بیماری را از روز گذشته (دوشنبه) آغاز کرده است.

به گزارش ایران تودی به نقل از یورونیوز، برنامه جدید واکسیناسیون عمومی فرانسه افراد بالای ۶۵ سال، افراد ضعیف با بیماری‌های مزمن، زنان باردار و کارمندان مراکز درمانی را هدف گرفته است.

همچنین واکسیناسیون افرادی که مایل به دریافت دز یادآور باشند، رایگان خواهد بود، مشروط بر اینکه دست‌کم شش ماه از آخرین تزریق واکسن کرونای آن‌ها یا ابتلا به این بیماری گذشته باشد.

همزمان با واکسیناسیون عمومی، مقام‌های بهداشتی همچنان بر رعایت اقدام‌های بازدارنده مانند استفاده از ماسک و بهداشت دست‌ها تأکید دارند وزیر بهداشت فرانسه اواسط ماه گذشته میلادی (سپتامبر ۲۰۲۳) در حمایت از سرعت بخشیدن به برنامه جدید واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در این کشور گفت: ویروس در حال پخش شدن است. هر یک از ما می‌توانیم مواردی را در اطراف خودمان ببینیم.

مقامات بهداشتی فرانسه می‌گویند که قرار است واکسیناسیون کرونا همزمان با واکسیناسیون آنفلوآنزا انجام شود.

گزارش‌ها از شیوع دوباره ویروس کرونا در فرانسه پس از آغاز سال تحصیلی جدید در این کشور حکایت دارند.

در ماه سپتامبر، کمیته ملی نظارت و پیش‌بینی خطرات بهداشتی فرانسه به شهروندان این کشور توصیه کرد که در اسرع وقت نسبت به تزریق دز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.

«اتین سیمون لوریر»، ویروس‌شناس و رئیس مرکز عفونت‌های تنفسی در انستیتو پاستور فرانسه با استقبال از برنامه جدید این کشور برای واکسیناسیون عمومی، این کارزار را برای جلوگیری از اشباع بیش از حد بیمارستان‌ها مفید دانست.

همزمان با واکسیناسیون عمومی، مقام‌های بهداشتی همچنان بر رعایت اقدام‌های بازدارنده مانند استفاده از ماسک و بهداشت دست‌ها تأکید دارند. 

به نظر می‌رسد این توصیه‌های بهداشتی پس از گذشت سه سال و نیم از شروع همه‌گیری کرونا کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام

تیم خبری علمی پزشکی

برای من، نوشتن 60 توضیح پروفایل یعنی برقراری ارتباط با 60 جامعه متفاوت است. من به هر یک از شما متعهدم تا بهترین محتواهای پزشکی را ارائه دهم و همراه شما در مسیر بهبود سلامتی قرار بگیرم.