بین المللکسب و کار ایرانیان

مهاجرت از طریق ترکیه به آلمان

گرفتن ویزای آلمان در زمانی کوتاه

یکی از کشور هایی که مقصد خیلی از آدم ها است کشور آلمان است و برای اینکار گرفتن ویزای آلمان نیاز می باشد، اما مشکلی که در مورد درخواست های زیاد پناهندگی این کشور وجود دارد باعث شده است که به سختی بتوان از تهران وقت سفارت آلمان گرفت و امید داشت که نتیجه موفقیت آمیز خواهد بود. بعضا شما برای اینکه نوبت سفارت تان برسد باید تا 12 ماه صبر کنید بخاطر همه ی این موارد هست که ما بر آن شدیم که در این مقاله دو تا مساله را برای شما توضیح دهیم بلکه به شما برای گرفتن ویزای آلمان کمک کرده باشیم.

 • گرفتن ویزای آلمان از طریق کشور ترکیه
 • گرفتن ویزای آلمان با شهروندی ترکیه

گرفتن ویزای آلمان آینده ی شما را تغییر خواهد داد!

درباره ی کشور آلمان

کشور آلمان در حال حاضر کلیدی ترین عضو اتحادیه اروپاست و هر ساله میزبان تعداد زیادی از مهاجرین می باشد. آلمان کشوری است در غرب قاره اروپا که همسایگان آن را از شمال دانمارک، دریای شمال و دریای بالتیک، از غرب فرانسه، از جنوب سوئیس و اتریش، و از شرق لهستان و چک تشکیل داده اند. مساحت آلمان ۳۵۷.۱۲۱ کیلومتر مربع است و حدوداً کمی کوچکتر از مجموع مساحت استان ‌های کرمان و سیستان و بلوچستان است.

یک نکته مهم درباره مردم کشور آلمان

مردم آلمان مردمی بسیار قانون مند هستند و این حقیقت درباره آنها وجود دارد. اگر با کسی در آلمان قرار می ‌گذارید بسیار حواس خود را جمع کنید. مخصوصاً اگر قرار کاری دارید. لباس نامرتب یا تأخیر در رسیدن به محل قرار، تقریباً اعتماد به شما را از بین خواهد برد. ضمناً اگر با خانمی قرار داشتید، اجازه دهید اول او بنشیند.

هرگز آرنج خود را روی میز قرار ندهید، اما بهتر است دستان تان روی میز باشد و اگر غذا میل کردید در انتها چنگال و چاقو خود را در کنار هم جفت کنید. دست دادن محکم و باوقار به هنگام شروع دیدار و خداحافظی بسیار مهم است.

اقتصاد آلمان از قوی ترین ها

اقتصاد آلمان دارای نیروی کار مجربی بوده و موجودی سرمایه در آن بسیار بالا است. سطح پایین فساد و سطح بالای نوآوری در این کشور باعث شده است که آلمان بی اندازه برای سرمایه گذاری و کار مناسب باشد و از مابقی کشورهای اروپایی شرایط بسیار بهتری را داشته باشد.

این سطح از توانایی اقتصادی باعث شده که تصمیم گیری ‌های مالی بزرگ در اروپا، توسط آلمان اتخاذ شود و شرایط مابقی کشورهای حوزه شینگن نیز وابستگی شدیدی به این کشور داشته باشد. از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا ۳۷ شرکت در این کشور بوده و از این رو آلمان کشور مهمی در دنیا از لحاظ علم و فناوری محسوب می‌شود. پس اگر یک زندگی رویایی را در ذهن خود می پرورانید باید بدانید اول قدم گرفتن ویزای آلمان است.

با گرفتن ویزای آلمان مطمئن باشید بیکار نخواهید ماند!

با اینکه نرخ بیکاری در آلمان زیر ۷% است ولی همیشه کمبود نیروی کار در آلمان احساس می‌شود. حتی هم اکنون نیز با وجود اضافه شدن مهاجران به این کشور، در پست ‌های مهمتر کمبود نیروی کار وجود دارد. البته بیکاری در روستاهای آلمان هنوز هم یکی از مشکلات اساسی برای دولت به شمار می ‌رود.

گرفتن ویزای آلمان از طریق کشور ترکیه

به علت مشکلات متعددی از جمله درخواست های زیاد و طولانی شدن صف نوبت سفارت، ریجکت شدن زیاد پرونده ها، شایعات در مورد فروش نوبت سفارت و حساسیت ویژه ای که در مورد سفارت آلمان در تهران است، برای ایرانیان در ایران خیلی سخت شده گرفتن ویزای آلمان؛ به همین دلیل شما عزیزان می توانید بعد شش ماه حضور در ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه اقدام به درخواست ویزا آلمان از سفارت کنید، از مزایای اینکار می توان به خلوت بودن صف سفارت آلمان و شانس بالای گرفتن ویزای آلمان اشاره کرد.

شرایط گرفتن ویزای جاب سیکر آلمان

 • داشتن مدرک حداقل لیسانس (این مدرک باید به تایید ZAB برسد) در نظر داشته باشید که مدرک فنی حرفه ای به تنهایی مورد قبول نیست.
 • داشتن حداقل 2 سال سابقه کاری (سابقه مرتبط با رشته تحصیلی و بیمه تامین اجتماعی )
 • تسلط کافی به زبان آلمانی (حداقل سطح A2 ) و یا تسط کافی به زبان انگلیسی ( حداقل IELTS 5.5 ) اگر مدرک زبان هم نداشته باشید اما تسلط کافی را داشته باشید امکان گرفتن ویزا وجود دارد.

خدمات ما در زمینه گرفتن ویزای آلمان (ویزای جاب سیکر آلمان)

 1. ترانسفر فرودگاهی در ترکیه
 2. دریافت کارت اقامت ترکیه
 3. اقامت 6 ماهه در پانسیون ترکیه
 4. آموزش زبان در حد استاندارد مورد نیاز ویزا / سه ماه
 5. ثبت نام در آموزشگاه زبان رسمی گوته جهت آزمون و دریافت مدرک / یک مرتبه
 6. دریافت وقت سفارت آلمان
 7. نوشتن انگیزه نامه طبق توانایی های شغلی
 8. نوشتن CV مطابق استاندارد های کشور آلمان
 9. بررسی نهایی و چک کردن مدارک
 10. آماده کردن شخصی برای مصاحبه سفارت
 11. دریافت ویزا جستجو کار
 12. تایید آخرین مدرک تحصیلی از آنابین (ZAB)

خدمات ما در زمینه گرفتن ویزای آلمان (ویزای تحصیلی آلمان)

 1. ترانسفر فرودگاهی در استانبول
 2. دریافت کارت اقامت ترکیه
 3. اقامت 6 ماهه در پانسیون ترکیه
 4. آموزش زبان در حد استاندارد مورد نیاز / سه ماه
 5. ثبت نام در آموزشگاه رسمی گوته جهت آزمون و دریافت مدرک / یک مرتبه
 6. اپلای 5 دانشگاه معتبر
 7. دریافت پذیرش
 8. دریافت وقت سفارت آلمان
 9. نوشتن انگیزه نامه طبق انتخاب رشته تحصیلی
 10. نوشتن CV مطابق با استاندارد های کشور آلمان
 11. تکمیل فرم های مربوطه
 12. بررسی نهایی و چک کردن مدارک
 13. دریافت ویزا

گرفتن ویزای آلمان با شهروندی ترکیه

شما اگر پاسپورت ترکیه را دارید راه برای شما بسیار هموار است و اصلا برای گرفتن ویزای آلمان نباید نگران باشید تنها لازم است دعوت نامه ای رسمی یا غیر رسمی داشته باشید و با مدارکی تملک مالی خود را ثابت کنید، تملک مالی شما می تواند از طریق سند خانه، حساب بانکی و یا حتی فیش حقوقی ثابت شود.

چقدر زمان می برد برای گرفتن ویزای آلمان از ترکیه ؟

معمولا بین دو تا ده روز کاری زمان می برد تا جواب درخواست شما اعلام شود.

نکته ای مهم در مورد گرفتن ویزای آلمان

با توجه به قانون‌ مند بودن مردمان و دولت کشور آلمان، ارائه کامل مدارک، حضور به موقع در هنگام وقت سفارت و ظاهر مرتب و آراسته می‌ تواند کمک به سزای در اخذ ویزای این کشور به شما بکند.

ریجکت شدن ویزای آلمان

رایج ترین علت رد شدن ویزای آلمان، عدم اعتماد افسران ویزای این کشور به بازگشت متقاضیان به کشور مادری خود می ‌باشد. پس از این مورد، رایج ترین دلایل ریجکت ویزای آلمان به شرح زیر می ‌باشد:

 • عدم اعتماد افسران ویزای آلمان به بازگشت متقاضی
 • سوء پیشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال
 • ارائه مدارک غیر واقعی و یا دروغین
 • ارائه پاسپورت آسیب دیده و یا نا معتبر
 • ارائه بیمه مسافرتی نا معتبر

رفع ریجکت ویزای آلمان و اعتراض به رد شدن آن

باید بدانید که اگر در راه گرفتن ویزای آلمان ریجکت شدید، رفع ریجکت ویزای آلمان وجود ندارد. شما ۹ ماه پس از تاریخ ریجکتی، با برطرف کردن مشکلات و نواقص پرونده خود می‌ توانید دوباره اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای آلمان به این شکل است که شما باید یک نامه به زبان آلمانی در قالب ایمیل برای افسران ویزا ارسال کنید.

برای اعتراض به ریجکت ویزای آلمان، از ۱ روز تا ۱ ماه و برای اعتراض به دیگر انواع ویزای آلمان، از ۱ روز تا ۱ سال پس از مدت زمان ریجکت فرصت دارید اقدام کنید. جواب اعتراض به رد شدن ویزای آلمان ۴۰ روز کاری بعد ارسال می‌شود.

برای گرفتن ویزای آلمان از طریق کشور ترکیه همین الان اقدام کنید

شما می توانید همین الان با ما ارتباط برقرار کنید و مراحل روند گرفتن ویزای آلمان را شروع کنید و مطمئن باشید که از طریق کشور ترکیه در مدتی کوتاه و راهی امن به نتیجه مطلوب خود دست پیدا می کنید.

ویزای تحصیلی آلمان از طریق ترکیه

آیا به اخذ ویزای آلمان از طریق فکر کرده اید ؟ اخذ ویزای آلمان از کشور ثالث چرا و چگونه امکانپذیر است ؟ آیا اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان کرده اید اما همچنان در انتظار وقت سفارت هستید ؟

آیا وقت سفارت آلمان در ایران طولانی شده و می خواهید این زمان را تا حد امکان کوتاه کنید ؟ آیا به دنبال راه حلی برای کاهش ریسک ویزای تحصیلی آلمان هستید ؟

اگر درباره اخذ ویزای آلمان از طریق کشور ثالث اطلاعاتی ندارید،  این مطلب را بخوانید. در این مقاله درباره شرایط اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه بیشتر خواهید دانست.

چگونه ویزای آلمان از طریق ترکیه بگیریم ؟

تحصیل در آلمان یکی از محبوب ترین گزینه های دانشجویان بین المللی است. تحصیل رایگان در آلمان باعث شده تا بسیاری از دانشجویان بین المللی این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. از تحصیل رایگان گرفته تا دانشگاه های آلمان که بالاترین کیفیت تحصیلی را ارائه می دهند، در کنار امنیت و هزینه های مقرون به صرفه دانشجویی و همچنین بازار کار ایده آل، این کشور رویای بسیاری از دانشجویان است.

خب همانطور که می دانید یکی از مهمترین پروسه های تحصیل در آلمان ، اخذ ویزای دانشجویی این کشور است که در ایران به پروسه طولانی مدتی تبدیل شده است.

اما متاسفانه وقت سفارت آلمان در ایران بسیار طولانی است و گاهی بیشتر از دو سال طول می کشد. با همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان این زمان حتی طولانی تر هم شده است. اما یک راه حل وجود دارد که این مدت زمان را حتی به کمتر از نصف نیز کاهش دهید و در مدت کمتر از یک سال ویزای دانشجویی آلمان را از طریق ترکیه دریافت کنید.

در این مطلب هر آنچه را باید درباره اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه بدانید، بخوانید.

گرفتن ویزای تحصیلی آلمان از طریق ترکیه کمتر از یک سال

برای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه ، دانشجو باید مدت ۶ ماه دراین کشور اقامت داشته باشد و در این مدت از آن خارج نشود.

در این ۶ ماه زندگی در ترکیه دانشجو می تواند در کلاس های زبان آلمانی شرکت کرده و از وقت خود بهترین استفاده را کند یا فقط ۶ ماه را در ترکیه زندگی کند. به این ترتیب، هم وقت خود را صرف یادگیری زبان آلمانی که برای تحصیل در آلمان بسیار حائز اهمیت است، کرده اند و هم می تواند پس از گذشت این زمان اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه امکانپذیر خواهد شد.

چرا اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه ؟

با طولانی شدن وقت سفارت آلمان در ایران ، اقدام از طریق کشور ثالث میانبری برای دانشجویان محسوب می شود.

مزایای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه

* کوتاه شدن وقت سفارت آلمان در ترکیه

یکی از کشورهایی که اخذ ویزای دانشجویی از آنها سرعت بیشتری دارد، ترکیه است. با این کار، زمان وقت سفارت آلمان در ترکیه تقریبا نصف می شود. به این ترتیب دانشجو می تواند در کمتر از یک سال ویزای دانشجویی آلمان از طریق ترکیه را دریافت کند.

* بالا رفتن شانس اخذ ویزای دانشجویی آلمان از طریق ترکیه

یکی از مشکلاتی که برخی دانشجویان ایرانی دارند، پایین بودن معدل و بالا رفتن سن شان است. توجه داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان شرایط سنی حائز اهمیت است. تاثیر سن و معدل افراد در اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه به مراتب از ایران کمتر است.

* هزینه های ارزان زندگی در ترکیه

توجه داشته باشید که ترکیه کشور چندان گرانی نیست. اگر نگاهی به هزینه های زندگی در کشورهای دیگر بیندازید، مشاهده می کنید که ترکیه کشوری ارزان تر است. بنابراین دانشجویان می توانند ۶ ماه را در این کشور اقامت کنند تا بتوانند برای ویزای آلمان از طریق ترکیه اقدام کنند.

مراحل اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه

– بررسی شرایط و مدارک دانشجو

ابتدا باید شرایط و مدارک دانشجو مورد بررسی قرار بگیرد. به این ترتیب اطلاعات کامل به دانشجو برای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه داده می شود. موسسه ما در تمامی مراحل از ابتدا تا انتها با ارائه بهترین خدمات همراه دانشجو خواهد بود.

– اقامت ۶ ماهه در خاک ترکیه

برای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه باید ۶ ماه در خاک این کشور اقامت داشته باشید.

– گرفتن وقت سفارت آلمان در ترکیه پس از ۶ ماه

دانشجویانی که ۶ ماه در خاک ترکیه اقامت داشته اند و از این کشور خارج نشده اند، می توانند برای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه اقدام کنند.

– اخذ ویزا و آغاز تحصیل در آلمان

پس از اینکه با موفقیت ویزای آلمان از طریق ترکیه را گرفتید، به عنوان یک دانشجو آماده تحصیل در یکی از بهترین کشورهای اروپایی خواهید شد.

خدمات موسسه برای ویزای آلمان از طریق ترکیه

موسسه ما به عنوان یک موسسه معتبر و مورد تایید وزارت علوم سال هاست در زمینه اعزام دانشجو به آلمان فعالیت دارد.

در حال حاضر نیز با توجه به طولانی شدن وقت سفارت آلمان در ایران ، برای اخذ ویزای آلمان از طریق ترکیه در تمام مراحل از ابتدا تا انتها همراه دانشجویان بوده و در این زمینه عملکرد موفقی داشته است.

*خدمات ما در ترکیه به شرح زیر است:

– مشاوره دانشجو

– اجاره خانه در چندین شهر ترکیه برای دانشجویان

– ارائه برنامه زمانبندی تخصصی جهت پیشبرد کارها

– حمایت کامل مجموعه در طول اقامت متقاضی در کشور ترکیه

– اخذ اجازه ورود متقاضی به سفارت آلمان جهت مصاحبه و تشکیل پرونده دانشجویی

– وقت سفارت آلمان در ترکیه

– افتتاح حساب بانکی مسدود شده در ترکیه

– پر کردن فرم سفارت

– مشاوره جهت آمادگی مصاحبه سفارت و تشکیل پرونده دانشجویی

ویزای آلمان از ترکیه

آلمان یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته ای است که گردشگران زیادی سالانه به منظور گردشگری، زندگی و یا کار و تجارت به سمت آن سفر می کنند. از همین رو همواره سوالاتی در رابطه با چگونگی دریافت ویزای آلمان وجود دارد ما در این مطلب قصد داریم تا درباره راهنمای دریافت ویزای آلمان از ترکیه برایتان اطلاعات کامل و جامع را تهیه بنماییم در ادامه با ما همراه باشید و در صورتی که اطلاعات کاملتری را درباره این موضوع دارید در اختیار ما و مخاطبان بگذارید پیشاپیش از توجه شما سپاسگزاریم.

برای سفر به کشور آلمان نیاز است که حتما ویزای این کشور را دریافت کنید، از همین رو لازم است تا اطلاعاتی درباره نحوه دریافت ویزا آلمان بدانید

چرا ویزای آلمان از کشور ترکیه

باتوجه به شرایط موجود در آمار فراوانی پناهندگان از ایران و همچنین سیاست های کلی روابط بین المللی کشورهای حوزه شینگن در این اواخر اخذ ویزا از سفارتخانه های حوزه شینگن در ایران سختر شده است. اخذ وقت سفارت آلمان در این ایران یکی  دیگر از مشکلات دیگر مراحل اخذ ویزاست.

بنابر امارهای سال های اخیر سازمان مهاجرت نشاندهنده سیر نزولی اخذ ویزای آلمان از کشور ایران برای هموطنانمان نشان می دهد. به عبارت دیگر شانس ویزا شدن از سفارتخانه آلمان در کشور ترکیه بالاتر است. اگر متقاضی ایرانی مدارک های لازمه برای ویزای آلمان از کشور ترکیه را داشته باشد با ریسک کمتری شانس ویزا شدن دارد.

انواع مختلف ویزاهای آلمان

 • ویزای دیدار از بستگان
 • ویزای ماموریت کاری
 • ویزای نمایشگاهی
 • ویزای کنگره و سمینار
 • ویزای توریستی
 • ویزای مسابقه‌های ورزشی
 • ویزای تجاری
 • ویزای ترانزیت
 • ویزای ماموریت کاری
 • ویزای درمان
 • ویزای همراه بیمار
 • ویزای ورزشی

همه چیز درباره مدارک مورد نیاز

ویزای توریستی آلمان از ترکیه

با توجه به این که کشور آلمان عضو اتحادیه اروپا است برای ورود به خاک آن نیاز است که ویزای شینگن بگیرید، اما این کشور به منظور تسهیل روند صدور ویزا، مراحل اولیه از جمله جمع‌آوری مدارک و انگشت ‌نگاری را به دفتر خدمات ویزا واگذار کرده است. بدیهی است تصمیم‌ نهایی در مورد ویزای درخواستی از جانب سفارت آلمان اخذ می‌شود.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آلمان از ترکیه:

 • فرم درخواست ویزا (دریافت فرم درخواست ویزا)
 • دو قطعه عکس مناسب(بیومتریک)
 • پاسپورت با بیشتر از شش ماه اعتبار
 • نامه رکامنت به سفارت مربوطه زبان های کشور مقصد و یا انگلیسی
 • برگه اقامت از دولت ترکیه(Yerleişm belge)
 • کارت اقامت ترکیه که بیشتر از 6 ماه از اعتبارش گذشته باشد.(متقاضیانی که تنها کارت اقامت کوتاه مدت ترکیه را دارند برای اخذ ویزای توریستی آلمان شانس کمی دارند. برای اطلاعات بیشتر مشاوره رایگان بگیرید)
 • ترجمه شناسنامه یا کارت ملی با مهر قضایی
 • اگر صاحب شغل یا بیزنس در ایران هستید، ترجمه مدارک شغلی و کاری با مهر قضایی.
 • اگر صاحب شغل یا کارمند رسمی در کشور ترکیه هستید دریافت مدرک اشتغال مانند کارت آبی(چالیشما ایزینی) یا اگر صاحب شرکتی یا بیزنسی در کشور ترکیه هستین دریافت مدارک و اسناد کسب و کارتان در کشور ترکیه
 • سند خانه در ترکیه در صورت وجود
 • برگه سوء سابقه از ای دولت ترکیه

(شرکت ما خدمات ثبت شرکت در ترکیه و همچنین وکالت اخذ ویزای کار یا همان چالیشنا ایزینی در کشور ترکیه با نازلترین هزینه بصورت تضمینی انجام می دهد)

 • پرینت گردش حساب مالی از ترکیه برای هر نفر بالای 4 هزار دلار یا یورو( خدمات باز کردن حساب بانکی در ترکیه انجام می شود)
 • نامه تمکن مالی بالای 10 هزار دلار
 • رزرو بلیط پرواز
 • نامه دعوت از بستگان و دوستان ویا رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی بالای 30 هزار یورو(خدمات بیمه مسافرتی بین المللی معتبر از ترکیه با نازلترین هزینه انجام می شود)

مدارک اختصاصی

برای صاحبان اصناف، تاجران و صاحبان صنایع:

 • سند قانونی ثبت مؤسسه
 • صورت‌حساب بانکی (شرح عملکرد بانکی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس ‌انداز با تاریخ گشایش حساب

حقوق بگیران:

 • گواهی اشتغال به کار (تاریخ دقیق شروع به کار و مدت مرخصی)‌
 • فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب برای کارکنان مستقل

مشاغل آزاد:

 • کارت صنفی
 • صورت‌حساب بانکی (مشروح عملیات ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب

افراد تحت تکفل (زنان خانه ‌دار یا فرزندان):

 • کارت صنفی
 • صورت‌حساب بانکی (مشروح عملیات ماه آخر) یا دفترچه حساب پس‌انداز با تاریخ گشایش حساب

همچنین مدارک زیر

 • اجازه کتبی و رسمی والدین یا قیم قانونی مختص کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند.
 • گواهی اشتغال به تحصیل مختص دانش‌آموزان دبستانی، دبیرستانی و دانشجویان.

چه شرایطی شانس بیشتری برای ویزای شینگن آلمان در ترکیه از طریق دعوتنامه دارد؟

همانطوریکه میدانید برای اخذ ویزای شینگن از ترکیه لازمه اقامت ترکیه داشته باشید و اما تنها با اقامت کوتاه مدت توریستی (کیملیک) شانس بیشتری ندارید.

شرایط در نگاه کلی به دو دسته:

 1. شرایط متقاضی و دعوت شونده از ترکیه

        – شرایط سکونت متقاضی در ترکیه:

       – شرایط منبع درآمد متقاضی در ترکیه:

 1. شرایط دعوت نامه و دعوت کننده

شرایط متقاضی و دعوت شونده از ترکیه

–           شرایط سکونت متقاضی در ترکیه:

شرایط های که نشان می دهد شما ساکن بلند مدت در ترکیه هستید و این شرایط میتواند از طریق:

 1. اقامت تحصیلی
 2. اقامت از طریق خرید خانه
 3. اقامت از طریق کار
 4. اقامت از طریق شرکت

–          شرایط منبع درآمد متقاضی در ترکیه:

 1. کار رسمی (چالیشما ایزینی) و داشتن حقوق و بیمه
 2. صاحب شرکت فعال و سود ده
 3. سپرده حساب بانکی با سود ماهیانه حداقل ۵ هزار لیر
 4. دریافت اجاره از خانه یا خانه های در ترکیه با حداقل ۵هزار لیر در ماه

شرایط دعوت نامه و دعوت کننده

 1. فرد دعوت کننده بایستی شهروند یا اقامت دایم آلمان داشته باشه
 2. دارای سو سابقه نباشه
 3. دعوت نامه قبلا سابقه ریجکتی نداشته باشد
 4. فرد دعوت کننده داری درآمد و یا بیزینس در کشور آلمان باشد
 5. نامه با فرمت رسمی و با شرایط اسپانسری باشد

تعیین وقت سفارت آلمان از ترکیه

به منظور دریافت ویزای آلمان باید وقت مصاحبه تعیین کنید، اما سوال اینجاست که چطور باید این کار را انجام دهید؟ جالب است بدانید که سفارت آلمان به منظور راحت کردن کار خود برای ارائه درخواست روادید چندین راه ارتباطی چه بصورت آنلاینی و چه بصورت حضوری برای متقاضیان ایجاد کرده است. با توجه به اینکه در تعیین وقت مصاحبه اشتباهی صورت گیرد عواقب منفی در روندهای بعدی اخذ ویزای متقاضی صورت می گیرد سعی کنین با وکلای مجرب در تععین وقت سفارت همکاری نمایید.

متقاضیان می توانند با شرکت های رسمی و معتبر در ترکیه همکاری نمایند. در این روش متقاضیان جهت ارائه درخواست روادید در زمان وقت تعیین شده شخصا نزد شرکت معتبر خدمات ویزا حضور یابند. و زمان وقت سفارت با توجه به شرایط و مدارک آنها با مشاوره وکلای مجرب تعیین می شود.

کارگزار درخواست ‌های متقاضیان را پس از دریافت مدارک و بررسی شرایط آنها درخواست وقت مصاحبه و انگشت نگاری سفارت آلمان از ترکیه اقدام می کند. درخواست در سفارت بررسی و درباره آن تصمیم‌ گیری می ‌شود. مدت زمان بررسی مدارک و تصمیم ‌گیری در مورد ویزا معمولا سه هفته است. به محض تصمیم ‌گیری سفارت در مورد درخواست ویزای متقاضی، مراتب به کارگزار ابلاغ می‌شود و متقاضی می ‌تواند برای دریافت گذرنامه خود به دفتر کارگزار مراجعه کند.

ریجکت شدن ویزای آلمان

عوامل ریجکت ویزای آلمان

امکان صدور روادید مطابق با آئین نامه ی روادید در صورت وجود موارد زیر امکان پذیر نمی باشد:

 • فرم درخواست تکمیل و یا امضاء نشده باشد.
 • متقاضی گذرنامه معتبر با مشخصات ذیل ارائه نکرده باشد:
 • دارای حداقل سه ماه اعتبار پس از بازگشت از سفر پیش‌بینی شده باشد.
 • دارای حداقل دو صفحه خالی طی ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد.
 • عکس ارائه شده از سوی متقاضی مربوط به بیش از ۱۲ ماه پیش باشد

برای درخواست ویزا سعی نکنید که سه ماه مانده به سفرتان اقدام نمایید

تأکید می کنیم که اصولاً تنها در صورت ارائه کامل و مطابق مقررات مدارک مربوط به درخواست روادید، امکان صدور روادید وجود دارد، درخواست ‌های دارای نقص مدارک معمولاً رد می‌شوند.

بایدها و نبایدها درباره دریافت ویزای آلمان

 • وقت های مصاحبه ویژه با زمان انتظار کمتر؛ تنها در شرایط خاص انسانی یا موارد اضطراری پزشکی تنها در مدت ۵ روز امکان پذیری است.
 • توجه داشته باشید که به هیچ وجه امکان لغو وقت های مصاحبه وجود ندارد، پس بهتر است که متقاضی زمانی اقدام به گرفتن وقت دریافت ویزای آلمان بنماید که می داند زمان برای حضور را دارا می باشد.
 • در صورتی که متقاضی در مدت ۵۹ ماه قبل از وقت تعیین شده، درخواست روادید شنگن کرده‌ است و در آن زمان اثر انگشت وی دریافت شده باشد، نیازی به حضور شخص مجدد جهت ارائه درخواست وجود ندارد. البته وقت سفارت باید به نام متقاضی گرفته شود، سپس شخصی به وکالت از طرف وی می‌تواند درخواست را ارائه کند.به این منظور، شخص وکیل باید در روز ارائه درخواست، تمام مدارک مورد نیاز مانند گذرنامه و وکالتنامه‌ای به امضای متقاضی را به همراه داشته باشد و به سفارت ارائه کند.
 • طبق ماده ۱۷ (۵) آئین‌نامه روادید، در صورتی که متقاضیان مایل به استفاده از خدمات کارگزار ویزا نباشند، این امکان را دارند که درخواست روادید خود را مستقیماً نزد سفارت آلمان ارائه کنند. در این حالت، تعیین وقت باید از طریق سیستم تعیین وقت اینترنتی آنلاین سفارت آلمان صورت گیرد. البته به دلیل ظرفیت محدود باجه ها، معمولاً زمان انتظار طولانی خواهد بود.
 • تمام ایمیل هایی که به سفارت آلمان می فرستید باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی باشد، به ایمیل هایی که به زبان دیگری مثلا فارسی باشد جواب داده نمی شود.
محتوای خبر مخفی کن