عمومی

دستاوردهای مقابله با کرونا در لبه پرتگاه

“تجربه دو سال پیش نشان داد که ما در جایی که هیجان زده بودیم و عجله داشتیم نتایج را مشاهده کردیم ؛” یعنی یک پیک جدید در جایی شروع شد که قرنطینه را کاهش دادیم و به حالت عادی بازگشتیم. ”

به گزارش ایران تودی ، محمدحسین یزدی فرهیختگان ، رئیس مرکز تحقیقات واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: آنها واکسینه شده اند. با این حال ، ما هنوز نگران هستیم که در دو دوز به 70 درصد واکسن نرسیده ایم. تا زمانی که به این عدد نرسیم نمی توانیم به ایمنی واکسن اعتماد کنیم ، بنابراین قبل از انجام این کار فرایند عادی سازی را آغاز کنیم. “آن را آب کنید و انتظار هیچ مشکلی را نداشته باشید.”

وی با اشاره به اینکه بازگشایی شتابزده و احساسی می تواند منجر به ترکیبی از گروه های واکسینه شده و غیر واکسینه شده و ظهور گونه های جدید کروناویروس شود ، گفت: “ممکن است به دلیل مخلوطی از جمعیت واکسینه شده و غیر واکسینه شده با ویروس های جدید روبرو شویم.” این امر به ویژه در مدارس صادق است ، زیرا هر چقدر هم که بتوانید کنترل کنید ، نمی توانید کودکان را مجبور کنید که به صورت خود دست نزنند و دستان خود را نشویند ، یا ماسک را به درستی نگه داشته و فاصله فیزیکی را رعایت کنند. در کودکان ، این امر غیرقابل کنترل است و اگر بخواهیم باور کنیم که والدین واکسینه شده اند و برخی از کودکان واکسینه شده اند ، تاریخ نشان داده است که ویروس می تواند جهش ایجاد کرده و به شکلی که مردم نمی توانند به آن اعتماد کنند ، بازگردد. واکسن بزنید و اوج بعدی را ایجاد کنید. ما باید قدم به قدم برنامه ریزی کنیم تا به یک زندگی عادی برسیم. اعلام تاریخ بازگشایی اشتباه است. لازم به ذکر است که در ماه اکتبر ، 40 درصد از افرادی که در دو دوز واکسینه شده اند ممکن است آماده باشند و می توان با تراکم و جمعیت کمتری درس های عملی ایجاد کرد. “بیایید فصل پاییز را که فصل اوج آنفولانزا است ، بگذرانیم.”

او متوجه شد که یک اقدام غیرقابل تصور می تواند همه تلاش های ما را به یکباره خراب کند و این واکسیناسیون گسترده ، تمام تلاش های کادر پزشکی و غیره. جنگ احد. اگر بتوانیم کمی بر این روند غلبه کنیم ، نباید به این سرعت به حالت عادی برگردیم. اگر ما این همه واکسن دریافت نکرده ایم ، واکسن هنوز به اندازه کافی ایمن و وقت گیر نیست زیرا میزان مرگ و میر ما هنوز دو رقمی و گاهی سه رقمی است. اگر در این شرایط مردم را به حالت عادی بازگردانید ، منجر به سردرگمی جمعیت می شود که برابر با عادی شدن افراد و مشکل ساز خواهد بود. از این به بعد شما قبول می کنید که شرایط عادی است و فقط آن را توصیه می کنید و هیچ گونه تعهد و تعهدی وجود ندارد. در این مورد ، ماسک برای محافظت استفاده نمی شود و مردم ماسک خود را بر نمی دارند و فاصله را در جوامع رعایت می کنند و ما می توانیم قله جدیدی را مشاهده کنیم. این موضوع اصلی است که باید گام به گام دوباره باز شود. با این مدل بازگشایی شده ، نباید به مردم پیام دهیم که کرونا به پایان رسیده است. “

وی گفت: “ما نباید با واکسن های به سختی و واکسن هایی که به سختی به دست می آیند بازی کنیم.” در بسیاری از نقاط کشور ، ما درباره مدیریت احساسی می دانیم ، اما آسیب های ناشی از مدیریت اقتصادی در مشکلات اقتصادی برای مردم قابل دسترسی است ، اما با مسکن موقت حل می شود ، اما افزایش مرگ و میر ناشی از مدیریت احساسی در بحث کرونا برابر اجتماعی و اقتصادی است. آسیب در جامعه همه اینها عواقبی دارد. اگر پدر خانواده بر تخت پادشاهی بمیرد ، پیامدهای اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی خانواده در جامعه چیست؟ اگر هیجان زده باشید این می تواند پیامدهای زیادی داشته باشد. “اینطور نیست که تورم دو یا سه درصد افزایش یابد و شما بخواهید آن را کنترل کنید. این یک سری مشکلات ایجاد می کند که تبدیل به یک کوچه کور می شود که قابل حل نیست و همیشه با ما خواهد بود.”

انتهای پیام