اجتماعیکسب و کار ایرانیان

جدول کامل ارور یخچال فریزر دوو DAEWOO به همراه توضیح

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال فریزر دوو پیش بیاید کدهای خطا یخچال دوو یا ارورهای یخچال فریزر دوو می باشد که رفع آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. اکثر افراد تصور می کنند این ارورها بعد از مدتی خود به خود حذف می شوند و نیازی به عیب یابی و رفع آن ها نیست. ولی این یک تصور کاملا غلط است!! در صورتی که هر اروری بر روی دیسپلی یا صفحه نمایشگر یخچال دوو خود مشاهده کردید، خیلی سریع برای رفع آن اقدام کنید.

یک سری از این کدهای خطا مربوط به مشکلات موقتی یخچال فریزر دوو می شود و تنها با عملیاتی جزئی می توانید کد خطا را برطرف کنید تا یخچال دوو دیگر این خطا را نمایش ندهد. در چنین شرایطی دانستن دلایل ارور یخچال دوو، انواع کد خطای یخچال دوو و راه های رفع ارورهای یخچال دوو خیلی سودمند خواهد بود و به راحتی می توانید هر گونه خطایی که بر روی صفحه نمایشگر یخچال دوو نمایش داده شده رو با اقداماتی کوچک برطرف کنید.

یک سری دیگر از این ارورها، ارورهای پیچیده تری هستند و دانستن انواع کد خطاهای یخچال دوو به شما کمک می کند تا بدانید مشکل از کدام قطعه از یخچال است؛ ولی برای رفع آن ها حتما باید با نمایندگی یخچال دوو در اهواز تماس بگیرید تا تعمیرکاری حرفه ای در زمینه تعمیرات یخچال فریزر دوو با دقت بالا به رفع این ارورها بپردازد. بدون یک فرد حرفه ای در این زمینه شما نمی توانید این ارورها را برطرف کنید و ممکن است اسیب جدی را به یخچال خود وارد کنید.

در صورتی که علاقمند به دانستن انواع ارور یخچال دوو یا همان کد خطای یخچال دوو هستید این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله تمامی ارورهای یخچال دوو، دلایل ارورهای یخچال دوو، بهترین راهکارهای رفع آن به طور کامل توضیح داده شده است. با خواندن این مقاله غیر ممکن است اروری بر روی صفحه یخچال دوو شما ظاهر شود و معنای آن را ندانید. پس با ما همراه باشید تا تک تک این ارورها را برایتان توضیح دهیم. در این مقاله مباحث زیر توضیح داده می شود:

 • – کدهای خطا یخچال دوو چیست؟
 • – دلیل ارور یخچال فریزر دوو چیست و از کجا می آیند؟
 • – چگونه کدهای خطای یخچال دوو را رفع کنیم؟
 • – انواع ارورهای یخچال دوو و روش های رفع آن

کدهای خطای یخچال دوو چیست؟

امروزه بر روی اکثر یخچال های دوو دیسپلی یا صفحه نمایشگری وجود دارد که یکی از مهمترین وظایف آن نمایش کد خطایی است که در یخچال اتفاق افتاده است. هرکدام از این کدهای خطا مربوط به یک قطعه از یخچال است و باعث می شود شما هر چه سریع تر متوجه شوید کدام قطعه از یخچال دوو خراب شده و جهت تعمیر آن اقدام کنید. در واقع این ارورها به شما سرنخی می دهند تا نیاز نباشد مدت طولانی را صرف عیب یابی یخچال خود کنید و هر چه زودتر به سراغ قطعه معیوب بروید.

دلیل ارور یخچال فریزر دوو چیست و از کجا می آیند؟

ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که ارورهای یخچال دوو از کجا می آیند یا دلیل ارور یخچال دوو چیست؛ در واقع چه قطعه ای دستور نمایش آن را می دهد. در یخچال دوو برد الکترونیکی این کار را انجام می دهد. به این صورت که برد الکترونیکی مرتب تمامی قطعات یخچال دوو را بررسی می کند و در صورت مشاهده نقصی در یکی از آن ها، کد خطای مربوط به قطعه مورد نظر را بر روی دیسپلی نمایش می دهد.

چگونه کدهای خطای یخچال دوو را رفع کنیم؟

در این مقاله تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره ارورهای یخچال دوو و روش های رفع آن را برایتان توضیح می دهیم تا دانش کافی در این زمینه را داشته باشید. ولی باید توجه کنید که برای رفع این کدهای خطا باید علاوه بر دانش مهارت لازم در این زمینه را نیز داشته باشید. بدون مهارت شما نمیتوانید قطعه ای را تعویض کنید و از معیوب بودن آن مطمئن شوید. پس اگر مهارت کافی ندارید حتما برای رفع ارورهای یخچال دوو با  تعمیر یخچال دوو در اهواز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. بدون شک تعمیرکار دوو بهترین راه حل را پیش روی شما می گذارند.

ارور های رایج یخچال فریزر دوو

در این بخش انواع ارورهای یخچال دوو متناسب با مدل یخچال، دلیل نمایش آن ها و راهکارهای حل آن ها به طور کامل توضیح داده شود.

ارور یخچال دوو مدل FR – 660P

در این قسمت تمامی ارورهای مربوط به یخچال دوو مدل fr-660p توضیح داده می شود.

ارور F1 یخچال دوو fr-660p

ارور F1 نشاندهنده این ایت که جریان برق در سنسسور فریزر دجار مشکل شده است و یا اتصال کوتاه در آن رخ داده است. برای حل این مشکل باید سنسور فریزر و اتصالات برق را چک کنید.

ارور r1 یخچال دوو fr-660p

ارور r1 بیانگر وجود مشکل در جریان برق مربوط به سنسور یخچال می باشد یا اینکه اتصال کوتاه در سنسور یخچال رخ داده است. برای حل این مشکل باید سنسور یخچال و اتصالات برق را بررسی کنید.

ارور rt یخچال دوو fr-660p

کد خطای rt نشان می دهد که نقصی در سنسور RT یخچال دوو رخ داده است یا اینکه دچار اتصال کوتاه شده است. برای حل این مشکل باید سنسور RT و اتصالات برق مربوط به این سنسور را چک کنید.

ارور d1 یخچال دوو fr-660p

ارور d1 نشان دهنده معیوب بودن سنسور d1 و رخ دادن اتصال کوتاه در آن است. برای رفع آن سنسور d1 و اتصالات مربوط به آن را چک کنید.

ارور dr یخچال دوو fr-660p

کد خطای dr خرابی در میکروسوییچ یخچال دوو را گزارش می دهد. برای حل این ارور باید درب یخچال را یکبار به ارامی باز و بسته کنید. در صورتی که تغییری ایجاد نشد باید میکروسوییچ را عوض کنید.

کد خطای dF یخچال دوو fr-660p

ارور dr خرابی در میکروسوییچ فریزر دوو را گزارش می دهد. برای حل این ارور باید درب فریزر را یکبار به ارامی باز و بسته کنید. در صورتی که تغییری ایجاد نشد باید میکروسوییچ فریزر را عوض کنید.

کد خطای dH یخچال دوو fr-660p

ارور dH وجود خرابی در میکروسوییچ موجود در home bar را گزارش می دهد. برای رفع این ارور ابتدا باید درب home bar را باز و بسته کنید. اگر تغییری ایجاد نشد باید برای تعویض میکروسوییچ در home bar اقدام کنید.

کد خطای F3 یخچال دوو fr-660p

ارور F3 یخچال دوو بیانگر مشکلی در جریان برگشتی از دیفراست می باشد. برای حل این ارور باید ببینید آیا در یخچال بیش تر از یک دقیقه باز بوده است یا نه. در صورتی که در یخچال بیش تر از یک دقیقه باز نبوده باشد باید دیفراست  را تعمیر کنید.

ارور E9 یخچال دوو fr-660p

ارور E9 یخچال دوو بیانگر پر بودن مخزن یخ است. برای حل این ارور به سادگی می توانید یخ های اضافه را از مخزن خارج کنید.

ارور یخچال دوو مدل FRS – 3315

در این قسمت تمامی ارورهای مربوط به یخچال دوو مدل FRS-3315 و بهترین راهکارهای رفع آن ها توضیح داده می شود.

ارور E2 یخچال دوو مدل frs-3315

ارور E2 یخچال دوو نشاندهنده وجود خرابی در سنسور فریز است یا اینکه اتصال کوتاه در این قسمت رخ داده است. برای حل این ارور باید تمامی اتصالات متصل به سنسور فریزر را چک کنید.

ارور E4 یخچال دوو frs-3315

ارور E4 یخچال دوو نشاندهنده وجود نقصی در سنسور اپراتور است. باید چک کنید ببینید سنسور اپراتور دچار اتصال کوتاه نشده است و اتصالات برق مربوط به این سنسور را با دقت بررسی کنید.

ارور E6 یخچال دوو frs-3315

کد خطای E6 یخچال دوو بیانگر این است که فن فریزر معیوب شده است. برای رفع این ارور اتصالات برق مربوط به فن فریزر را چک کنید. در صورتی که خرابی از اتصالات نبود باید فن فریزر را تعویض کنید.

ارور E9 یخچال دوو frs-3315

ارور E9 یخچال دوو نشاندهنده وجود نقصی در هیتر اپراتور است. شما باید برای رفع این ارور هیتر اپراتور را با دقت کامل چک کنید و در صورت نیاز جهت تعویض آن اقدام کنید.

ارور E10 یخچال دوو frs-3315

کد خطای E10 یخچال دوو زمانی اتفاق می افتد که سنسور محیط بیرونی خراب شده باشد. برای حل این مشکل باید اتصالات مربوط به سنسور محیط بیرونی را چک کنید و ببینید اتصال کوتاه اتفاق افتاده است یا نه.

ارور E11 یخچال دوو frs-3315

کد خطای E11 یخچال دوو نشان دهنده وجود خرابی در فن کندانسور است. برای رفع این ارور باید سیم کشی های متصل به فن کندانسور را بررسی کنید. در صورتی که مشکل از اتصالات نبود باید خود فن را تعویض کنید.

ارور E13 یخچال دوو frs-3315

کد خطای E13 یخچال دوو بیانگر خراب بودن کمپرسور است. برای رفع این ارور باید اتصالات برق مربوط به کمپرسور را چک کنید. اگر مشکل از اتصالات نبود باید خود کمپرسور را به لحاظ فنی بررسی کنید.

ارور یخچال دوو مدل S13

در این قسمت تمامی ارورهای مربوط به یخچال دوو مدل S13 و بهترین راهکارهای رفع آن ها توضیح داده می شود.

ارور E01 یخچال دوو S13

کد خطای E01 یخچال دوو به شما خرابی سنسور یخچال را گزارش می دهد. باید سنسور یخچال را بررسی کنید.

ارور E02 یخچال دوو S13

کد خطای E02 یخچال دوو نشان می دهد که سنسور فریزر خراب شده است. باید سنسور فریزر بررسی شود.

ارور E03 یخچال دوو S13

کد خطای یخچال دوو نشان می دهد که سنسور اپراتور یخچال معیوب شده است. جهت تعویض آن اقدام کنید.

ارور E04 یخچال دوو S13

کد خطای E04 یخچال دوو نشان می دهد که سنسور اپراتور فریزر خراب شده است. جهت رفع آن باید به دقت سنسور را بررسی کنید و از محکم بودن اتصالات آن اطمینان حاصل کنید.

ارور E07 یا E7 یخچال دوو S13

ارور E7 یخچال دوو نشان دهنده سرمایش ضعیف یخچال است. این ارور ممکن است به دلیل کمبود گاز یخچال یا کارکرد بیش از حد یخچال رخ دهد.

ارور یخچال دوو مدل S5 Ref & Frz

در این قسمت تمامی ارورهای مربوط به یخچال دوو مدل S5 Ref & Frz و بهترین راهکارهای رفع آن ها توضیح داده می شود.

ارور F5 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F5 یخچال دوو نشان دهنده خرابی سنسور یخچال است.

ارور F6 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F6 یخچال دوو نشان دهنده خرابی سنسور اپراتور یخچال است.

ارور F3 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F3 یخچال دوو نشان دهنده نقص در فن یخچال است.

ارور F1 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F1 یخچال دوو نشان دهنده عدم سرمای کافی در یخچال است.

ارور F2 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F2 یخچال دوو نشان می دهد که هیتر اواپراتور یخچال خراب شده است.

ارور F4 یخچال دوو S5 Ref & Frz

در ارور F4 یخچال دوو فن کندانسور خراب شده است.

ارور DR OP یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور DR OP یخچال دوو نشان می دهد که کلید درب یخچال خراب شده است.

ارور F8 یخچال دوو S5 Ref & Frz

ارور F8 یخچال دوو بیانگر این است که ارتباط بین نمایشگر و برد فرمان قطع شده است.

به طور کلی، در این مقاله تمامی ارورهای یخچال دوو (کد خطای یخچال دوو) به همراه بهترین راهکارهای رفع برای چندین مدل یخچال توضیح داده شد. اگر پس از خواندن مقاله باز هم سوالی در این زمینه دارید می توانید با نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال دوو در تهران تماس بگیرید. تعمیرکاران در این نمایندگی دارای سابقه ای طولانی مدت در زمینه تعمیرات یخچال دوو دارند و می توانند بهترین راهکارها برای رفع ارورهای یخچال دوو را به شما پیشنهاد دهند.

راهنمای یخچال دوو را برای شما عزیزان به زبان فارسی در کارون سرویس تهیه و تنطیم نموده ایم تا در صورت بروز هرگونه مشکل برای یخچال فریزر، ساید بای ساید و یخچال دوقلوی دوو بتوانید به سادگی از نکات مهم ایمنی و کابردی بهره مند شود.

دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال دوو

دفترچه و راهنمای فارسی استفاده از یخچال دوو همراه توضیحات کامل را برای رفاه حال شما عزیزان شرح داده ایم. یخچال یکی از مهم ترین و حیاتی ترین لوازم خانگی است که باید درباره نحوه درست استفاده از آن و تعمیر آن دانش بیشتری داشته باشیم. نمایندگی تعمیر یخچال دوو در اهواز در این مقاله به طور خاص به موضوع راهنمای یخچال دوو پرداخته است. لطفا با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید .

آموزش راهنمای نصب یخچال دوو

اگر به تازگی اقدام به خرید یخچال دوو کرده و یا قصد خرید از این برند را دارید حتماً پیش از استفاده از دستگاه آموزش استفاده از یخچال دوو زیر را به خوبی مطالعه نموده و به کار ببندید تا از مشکلات و ورود صدمات احتمالی به دستگاه جلوگیری کنید. راهنمای فارسی یخچال دوو پیش رو توسط تیم کارون سرویس برای شما کاربران عزیز این سایت آماده و ارائه شده است.

 آماده سازی برای نصب در راهنمای یخچال دوو

مراحل نصب و پیش از آن را حتماً مطابق دفترچه رهنمای یخچال دوو پیش بروید. آموزش نصب یخچال از زمان ورود آن به درون منزل تا استقرار و راه‌اندازی را شامل می‌شود. در ابتدا مشخص کنید طول و عرض یخچال چه اندازه بوده و اینکه آیا یخچال از درب منزل شما عبور می‌کند یا نه!

 • یخچال‌های دوو بر اساس اصول استاندارد ساخته شده و در صورت استاندارد بودن درب و چهارچوب در ورودی بدون مشکل وارد می‌شوند.
 • بااین‌حال در صورت بروز مشکل و عبور نکردن یخچال از درب ساختمان می‌توانید راهکار زیر را اعمال کنید.
 • در صورت نبود مشکل یخچال را بااحتیاط درون منزل آورده و در مکانی موقتی مستقر کنید.
 • پیش از باز کردن کارتن و بسته‌بندی یخچال حتماً تمام زوایا و نقاط آن را بررسی کنید تا از عدم وجود مشکل، خرابی و صدمه به بدنه مطمئن شوید.
 • قدم بعدی انتخاب مکان مناسب برای استقرار یخچال است.
 • حتماً فاصله‌ای حداقل 10 سانتی‌متری را برای یخچال در نظر بگیرید تا هوا بتواند عبور کند و از داغ شدن موتور و بدنه یخچال جلوگیری شود.
 • پس حتماً قسمت پشتی یخچال و اطراف آن بیش از 10 سانتی‌متر با دیوار فاصله داشته باشد.
 • نکته دیگری که در دفترچه راهنمای یخچال دوو به آن بسیار تأکید می‌کنیم این است که یخچال را درجایی خنک و دور از تابش مستقیم نور آفتاب قرار دهید.
 • این کار از افزایش دمای موتور جلوگیری کرده و طول عمر دستگاه را افزایش می‌دهد.
 • مراقب باشید که دمای محیط پیرامون یخچال از 10 درجه سانتی گراد هم کمتر نباشد چون در آن صورت در عملکرد یخچال اختلال ایجاد شده و ممکن است باعث یخ زدن مواد غذایی درون یخچال شود.

نحوه تراز کردن یخچال دوو

یکی از نکات مهمی که در این مقاله راهنمای یخچال دوو باید به آن بپردازیم توجه به تراز بودن بدنه دستگاه است. می‌توان با اطمینان گفت که عملکرد مناسب یخچال بستگی به برنامه تراز یخچال و موقعیت قرارگیری آن ازلحاظ بالانس بدنه دارد. در صورت برقرار نبودن بالانس و تعادل بدنه و قرار داشتن یخچال بر سطحی شیب‌دار درب دستگاه به‌درستی بسته نشده و مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

 • در مدل‌های ساید بای ساید اگر موقعیت درب فریزر پایین‌تر از درب یخچال است کافی است به کمک یک پیچ‌گوشتی چهارسو پایه یکی از دو وجه دستگاه را موافق یا خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا یخچال تراز شده و درب آن به سهولت بسته شود.
 • حالت ایده آل هم این است که درب یخچال حدوداً یک تا دو میلی‌متر بالاتر از درب فریزر باشد.
 • بیان این نکته نیز ضروری است که قائدتا قسمت جلویی یخچال باید از قسمت عقبی کمی بالاتر قرار بگیرد، البته نه بیش از حد چون در آن صورت نیز درب یخچال به سختی باز خواهد شد.

طریقه جابجایی یخچال دوو

به هنگام جابجایی و حرکت دادن یخچال ساید دوو دقت کنید. آن را به حالتی جابجا کنید که روغن موجود در کمپرسور آن نشت نکند و حتما بعد از جابجایی به مدت 3 ساعت به حالت سکون قرار دهید تا این مایع به حالت اولیه بازگردد.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال دوو

یخچال شما از هرنوع ویا برندی که باشد معمولا کلمات و اصطلاحات استفاده شده در روی آن معمولا یکسان است به این منظور به معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال دوو میپردازیم:

دکمه های یخچال فریزر دوو معنای دکمه های یخچال
ON/OFF روشن و خاموش شدن یخچال
REFRIGERATOR SET تغییر دمای داخلی یخچال
FREEZER SET تغییر دمای داخلی فریزر
ICE/WATER آبسردکن/یخساز
CHILD LOCK قفل کودک
ALARM اعلام باز بودن درب یخچال
RESET رفع خطاهای صفحه نمایش یخچال
ECO کاهش مصرف انرژی
SUPERR REFRIGERATOR سرد کردن سریع مواد غذایی
SUPER FREEZER انجماد سریع

نحوه تنظیم درجه دمای یخچال فریزر دوو

پس از نصب و راه‌اندازی یخچال در ابتدای کار و پس از اتصال آن به برق دمای آن اتوماتیک تنظیم شده و بر روی حالت Middle قرار می‌گیرد. شما خریدار عزیز می‌توانید با توجه به دمای محیط و نیاز خود این تنظیمات را سفارشی‌سازی کنید که روش آن را در این مقاله راهنمای فارسی یخچال دوو به شما آموزش می‌دهیم.

طریقه تنظیم دمای یخچال دوو

 • از صفحه مانیتور یخچال استفاده کرده و دکمه REFRIGERATOR SET را فشار دهید.
 • در آن صورت می‌توانید دما را به میزان دلخواه و به شکل زیر تنظیم کنید.
 • برای سرد کردن سریع مواد غذایی حالت SUPERR REFRIGERATOR در دستگاه برنامه ریزی شده است.
 • با فشردن کلید آن چراغ QUICK فعال شده و فرآیند خنک کردن با سرعت آغاز می‌شود.
 • برای خروج از این حالت کافی است مجدد کلید SUPERR REFRIGERATOR را فشار دهید تا یخچال به‌طور عادی به کار خود ادامه دهد.

تنظیم دمای فریزر دوو

 • برای تنظیم دمای بخش فریزر یخچال دوو کافی است کلید FREEZER SET را از صفحه مانیتور دستگاه فشار دهید تا امکان اعمال تنظیمات جدید فعال شود.
 • برای فعال‌سازی حالت فریز سریع دکمه SUPER FREEZER را فشرده تا چراغ QUICK روشن شود.
 • در این حالت فریزر با دمای پایین و سرعت زیاد اقدام به فریز کردن مواد غذایی می‌نماید.
 • برای غیر فعال‌سازی این حالت نیز کافی است کلید SUPER FREEZER را مجدداً بفشارید تا تنظیمات خنک‌سازی فریزر به حالت نرمال برگردد.

تنظیم دمای یخچال دوو در فصل های تابستان و زمستان

نحوه تنظیم دمای داخلی یخچال فریزر دوو در فصول مختلف مطابق با موارد زیر است:

 1. در فصل تابستان دمای یخچال دوو را روی 3 یا 4 و دمای فریزر دوو را روی -18 یا -20 بزارید.
 2. در فصل زمستان درجه یخچال دوو را روی 4 یا 5 و دمای فریزر دوو را روی -16 یا -19 بزارید.

نحوه نگهداری از یخچال دوو در زمان سفر

اگر برای مدت طولانی قصد استفاده از یخچال را ندارید و می خواهید آن را خاموش کنید، باید مواد غذایی داخل یخچال و فریزر را تخلیه کنید. توجه کنید نیاز است که داخل یخچال را نیز تمیز کنید تا دستگاه شما بو نگیرد و داخل آن کاملا تمیز بماند. مواد غذایی مثل ترشی، مربا و … که دیرتر از سایر مواد غذایی خراب می شوند نیز برای آن‌ ها نیازی به تخلیه وجود ندارد. اما در صورتی که سفر مورد نظر شما از نوع کوتاه مدت و چند روزه است، نیازی به خاموش کردن یخچال نمی باشد. تنها در این شرایط بهتر است مواد غذایی فاسد شدنی را استفاده نمایید.

نحوه تمیز کردن یخچال دوو

برای اطلاع پیدا کردن از نحوه تمیز کردن یخچال دوو خود میتوانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا باید یخچال خود را از برق بکشید تا در صورت وجود برفک و یخ زدگی در قسمت فریزر آن این فرصت را برای آب شدن برفک ها به آن بدهید.
 • پس از آن بهتر است تمام مواد غذایی موجود در یخچال و فریزر را بیرون آورید.
 • برای تمیز کردن طبقه های یخچال میتوانید آنها را از محل خود خارج کرده و اقدام به شست وشوی آنها با یک ماده شوینده نمایید و پس از خشک شدن در محل خود قرار دهید.
 • پس از آن برای تمیز کردن بدنه یخچال دوو میتوانید از یک دستمال مرطوب و یک ماده پاک کننده سطوح و یا محلول آب گرم و جوش شیرین استفاده نمایید.
 • دقت داشته باشید که برای انجام این کار هرگز از یک جسم سخت استفاده نکنید.
 • برای تمیز کردن قسمت فریزر یخچال شما باید تمام کشو های آن را خارج کنید.
 • در صورت وجود برفک و یخ زدگی به کمک یک وسیله مثل سشوار آن را از بین ببرید.

طریقه رفع گرفتگی ناودان فاضلاب یخچال فریزر دوو

گرفتگی ناودان فاضلاب یخچال مشکلات زیادی برای یخچال دوو شما به وجود می آورد از جمله:

 • جمع شدن آب در کف یخچال
 • یخ زدن آب کف یخچال
 • تهویه ناطلوب
 • کاهش برودت یخچال

در بخش نحوه برطرف کردن گرفتی فاضلاب یخچچال دوو قصد داریم 0 تا 100 از بین بردن این مشکل را به شما آموزش دهیم.

 • ابتدا یخچال دوو خود را از برق بکشید.
 • مواد غذایی را خارج کنید.
 • کشو ها و طبقات یخچال دوو را بیرون بیاورید.
 • با ریختن آب جوش و نمک روی ناودان به آب شدن یخ و برفک روی آن سرعت ببخشید.
 • بعد از بین بردن برفک و یخ طبقات و کشو ها را به داخل یخچال دوو برگردانید.
 • در نهایت یچال را به برق متصل کنید.

از چه طریقی می توان یخچال دوو را خوشبو نمود؟

این روزها روش های خانگی بسیاری جهت گرفتن بوی بد یخچال دوو و حذف بوهای بد از درون یخچال وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • با تمیز کردن صحیح بوی بد یخچال به‌ طور کامل از بین رفته و بوی مطبوعی ایجاد می شود.
 • تمام قفسه‌ ها و طبقات یخچال را خارج کنید. آن‌ ها را شسته و خشک نمایید.
 • فضای داخل یخچال را با استفاده از محلول جوش شیرین و آب یا محلول سرکه و آب به‌ طور کامل پاک کنید.

نکاتی برای نگهداری مواد غذایی در یخچال و ساید بای ساید دوو

برای افزایش عمر مواد غذایی و ممانعت از ورود آلودگی و باکتری‌ها به محفظه داخلی یخچال و فریزر دوو لازم است که نکاتی ضروری در این دفترچه راهنمای یخچال دوو به شما عزیزان یادآوری شود:

 • تا جایی که ممکن است مواد غذایی خصوصاً میوه و سبزی جات را با فاصله از هم در یخچال قرار دهید این کار باعث افزایش طول عمر مواد و تازگی آن‌ها می‌شود.
 • همچنین در صورتی مواد غذایی در یخچال انباشته شود و فاصله‌ای برای گردش هوای سرد بین آن‌ها در نظر گرفته نشود، بازدهی یخچال به‌شدت پایین می‌آید
 • مواد غذایی را شسته و بعد در یخچال قرار دهید؛ اجازه ندهید آلودگی‌های محیط بیرون به یخچال شما راه پیدا کنند
 • اجازه دهید غذاها به‌خوبی سرد شوند سپس آن‌ها را درون یخچال جای دهید تا انرژی یخچال صرف خنک کردن آن‌ها نشود
 • غذاهای آبکی را در طبقات پایینت و در جلوی یخچال قرار دهید تا یخ نزنند
 • میوه‌ها را در بخش نگه‌داری میوه و سبزی جات قرار دهید
 • غذاها را نزدیک خروجی هوا قرا ندهید چراکه مگردش هوا در یخچال را کند می‌کنند.

انواع مواد غذایی تا چه مدت در یخچال دوو نگهداری می شوند؟

می توانید از طریق جدول زیر به مدت زمان نگهداری انواع مواد غذایی در یخچال دوو خود دسترسی پیدا نمایید:

مواد غذایی روز
روغن جامد 2 سال
روغن مایع 1 سال
سبزی خرده شده 1 سال
ماهی کم چرب 4 تا 5 ماه
ماهی پرچرب 3 ماه
شیر تازه 5 تا 7 روز
خامه چرب 1روز
گوشت گوساله 3 تا 5 روز
تخم مرغ 3 تا 4 هفته

بررسی فن خنک کننده موتور در راهنمای یخچال دوو

فن خنک کننده موتور یکی از قطعاتی است که در راهنمای یخچال دوو باید آن را بررسی کنید.

 • فن خنک موتور به طور معمول در نزدیکی کمپرسور در عقب پایین یخچال قرار دارد.
 • فن كندانسور، هوا را از طریق کویل کندانسور جریان می دهد تا گرما و همچنین گردش هوا را بر روی تانک تخلیه از بین ببرد تا آب را تبخیر کند.
 • اگر یخچال شما صدای آزار دهنده دارد توصیه نمایندگی تعمیرات یخچال دوو برای راهنمای یخچال دوو چک کردن فن خنک کننده یخچال است زیرا ممکن است این قطعه معیوب باشد و ایجاد صدا در یخچال کند.
 • موتور فن كندانسور همان زمان به عنوان موتور تبخیر کننده و کمپرسور عمل می کند.
 • در مقاله ی راهنمای یخچال دوو باید به این نکته نیز اشاره کرد که معیوب بودن فن خنک کننده موتور نه تنها موجب صدای یخچال میشود بلکه موجب خاموش و روشن شدن یخچال نیز می گردد.
 • برای بررسی فن خنک کننده برای راهنمای یخچال دوو ، ابتدا برق را قطع کنید.
 • سپس پنل دسترسی عقب را بردارید.
 • بررسی کنید که هر گونه گرفتگی و آسیب دیدگی که مانع از حرکت آزادانه فن میشود برطرف گردد.
 • اگر موتور فن گرفتار باشد یا به طور قابل توجهی پوشیده شود، یا اگر تیغه فن آسیب دیده باشد، باید جایگزین شود.

بررسی موتور فن تبخیری یخچال در راهنمای یخچال دوو

موتور فن تبخیر کننده در محفظه ی فریزر واقع شده و مسئول کم کردن هوا در طول کویل های اواپراتور است. اگر یخچال دوو شما صدای آزاردهنده دارد و نیاز به نمایندگی تعمیرات یخچال دوو و راهنمای یخچال دوو دارید دومین دلیلی که میتواند این مشکل را ایجاد کند معیوب شدن فن تهویه ی تبخیری دستگاه است.

مشکل پیدا کردن فن تبخیری تهویه هوا نه تنها مشکل صدای اضافی در یخچال را ایجاد میکند بلکه مشکل سرد نبودن یخچال را نیز ایجاد میکند.در راهنمای یخچال دوو برای بررسی فن و موتور تبخیر، شما باید یخچال و فریزر خود را از هم جدا کنید و جعبه فن بخار را باز کنید.

اگر تیغه فن شل شده یا آسیب دیده باشد، یا اگر شفت موتور به طور آزاد عوض شود، باید جایگزین شود. شما می توانید برق را قطع نکنید اما باید احتیاط کنید و اگر در این کار مهرتی ندارید حتما از تکنسین های نمایندگی تعمیرات یخچال دوو کمک بخواهید.

اتصال لوله ورودی آب در راهنمای فارسی یخچال دوو

در راهنمای فارسی یخچال دوو قصد داریم به شما نحوه راه‌اندازی و اتصال لوله آب به یخچال را آموزش دهیم. در مدل‌های دارای آبسردکن اتومات نیاز است که حتماً ورودی آب به دستگاه متصل شود.

 • در ابتدا لازم است که فشار آب را بررسی کنید تا در محدوده مجاز و تعریف شده برای یخچال باشد تا در کارایی آبسرد کن دستگاه اختلالی ایجاد نشود.
 • میزان استاندارد فشار آب برای این دستگاه‌ها حدود 2 تا 12.5 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع باشد که به طور کلی برای اطمینان از میزان فشار صحیح آب باید یک فنجان 180 سی‌سی در مدت 10 ثانیه پر شود.
 • در صورت کمتر بودن فشار آب و بروز مشکل در پر شدن محفظه آبسرد کن یخچال دوو نیاز به یک پمپ آب اضافی خواهید داشت.
 • بهتر است فیلتر موجود در آبسرد کن را حداقل 6 ماه یک‌بار تعویض کنید تا همواره کیفیت آب مطلوبی داشته باشید.
 •  این فیلتر قابلیت میکروب‌زدایی آب را ندارد اما بازهم در کیفیت آب خروجی بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
 • برای نظافت فیلتر آب یخچال، شیر آب را بازکرده و تا زمانی که آب شفاف از خروجی بیرون بیاید ادامه دهید.
 • برای راه‌اندازی آبسردکن و ورود آب به مخزن دستگاه کافی است که به مدت 3 دقیقه دکمه WATER را فشار دهید تا آب به مخزن و یخساز جاری شود.

به‌هیچ‌عنوان لوله‌های متصل شده به آبسردکن حرارت نبینند و از سطوح پرحرارت فاصله قابل اطمینانی داشته باشند چراکه حرارت عمر لوله‌ها را کاهش می‌دهد. همچنین تنها از لوله آب سرد به یخچال اتصال ایجاد کنید و تمام نواحی اتصالی را به وسیله نوار عایق آب بندی نمایید.

نحوه استفاده از آبسردکن در راهنمای یخچال دوو

برای استفاده از آبسردکن یخچال راهنمای یخچال دوو را دنبال کنید. برای روشن کردن آبسردکن از مانیتور یخچال دکمه WATER/ICE را بفشارید تا چراغ آن روشن شود. در نحوه استفاده از آبسردکن توجه به نکات زیر ضروری است:

 • پس از برداشتن سه لیوان آب متوالی از مخزن آبسردکن آب تا حدودی گرم می‌شود که می‌توانید به آن یخ اضافه کرده یا تا سرد شدن مجدد آب درون محفظه کمی به آبسردکن یخچال زمان دهید
 • هرگز انگشت یا شیء خارجی در خروجی آبسردکن فرونکنید
 • از لیوان‌های ظریف و شکننده استفاده نکنید

طریقه راه اندازی و استفاده از یخساز خودکار در راهنمای یخچال دوو

در مدل‌های آبسردکن دار یخچال دوو، یخساز خودکار نیز تعبیه شده که در این بخش از راهنمای فارسی یخچال دوو به آموزش راه‌اندازی و نحوه کار این یخساز می‌پردازیم. یخساز یخچال دوو دو حالت یخ برای شما فراهم می‌کند:

برای استفاده از هر کدام از این دو مدل یخ کافی است دکمه WATER/ICE را به دفعات فشار دهید تا امکان انتخاب میان این حالت‌ها برایتان میسر شود. در هنگام استفاده از یخساز توجه به نکات زیر ضروری است:

 • توجه کنید که در هنگام استفاده از یخساز وقتی نیمی از لیوانتان پر شد اهرم آن را رها کنید چراکه در غیر این صورت باقی‌مانده یخ از لیوان به بیرون سرازیر خواهد شد
 • در صورت مشاهده تغییر رنگ یخ‌ها حتماً و فوراً با نمایندگی شرکت تماس بگیرید
 • پس از استفاده از حالت یخساز نهایتاً تا یک ساعت از طریق مانیتور دستگاه تنظیمات را به روی WATER قرار دهید
 • در صورت قطع برق یخساز و محفظه آن را خالی کنید
 • به‌طور مرتب محفظه یخساز را تمیز نمایید

نحوه تعوض فیلتر در یخچال ساید بای ساید دوو

یکی از نکات مهمی که در ساید بای ساید های دوو باید رعایت کنید تعویض به موقع فیلتر است. با این کار میتواننید طول عمر ساید بای ساید دوو خود را افزایش دهید. در قسمت نحوه تعویض فیلتر آب در یخچال ساید بای ساید دوو تلاش کردیم تا به زبان ساده روش تعویض فیلتر را به شما عزیزان آموزش دهیم.

 • ابتدا فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو را پیدا نمایید.
 • در بعضی از مدل های یخچال دوو فیلتر پایین دستگاه است و در بعضی از مدل ها پشت دستگاه گوشه بالا دست راست است.
 • بعد از پیدا کردن فیلتر شاسی آزاد کردن فیلتر را فشا دهید و فیلتر را جدا کنید.
 • اگر فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو شما از نوع کلاهکی است آن را ساعت گرد بچرخانید تا جدا شود.
 • هنگامی که کلاهک فیلتر در حات عمودی قرار گرفت آن را کشید تا خارج شود.
 • فیلتر را به حالت عمودی نگه دارید تا آب از آن خارج نشود.
 • فیلتر جدید را از بسته بندی خارج کنید و به همان شکل قبل جایگزین کنید.
 • در مرحله آخر باید فیلتر را ریست کنید.

چگونه فیلتر یخچال فریزر دوو را ریست کنیم؟

 • شما عزیزان میتوانید با فشار دادن دکمه lock و سپس نگه داشتن دکمه filter sleep به مدت 3 ثانیه اقدام به ریست فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو خود نمایید .
 • همچنین راه دیگر این است که دکمه filter rest را به مدت 3 ثانیه نگه دارید.
 • یا ice maker lock و lock را همزمان به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا فیلتر یخچال ساید بای ساید دوو شما ریست شود.

راه های افزایش طول عمر یخچال دوو

با توجه به هزینه های زیاد تعمیر یخچال دوو بهتر است به بهترین روش از آن استفاده کرده و با راه های افزایش طول عمر یخچال دوو در ادامه آشنا شوید:

 • سعی کنید مکان مناسبی را از نظر تهویه برای یخچال دوو خود انتخاب نمایید.
 • سعی کنید در چیدمان مواد خوراکی دورن یخچال دقت لازم را داشته باشید و با چیدن مواد غذای با فاصله از هم امکان گردش هوا را به خوبی فراهم کنید.
 • باید به نظافت یخچال خود اهمیت زیادی داده و آن را به طور مرتب و دوره ای تمیز نمایید.
 • سعی کنید فیلترهای یخچال خود را به صورت دوره ای و پس از گذشت 6 ماه تعویض نمایید.
 • بهتر است در صورت مشاهده هرگونه برفک و یخ زدگی در اسرع وقت برای از بین بردن آنها اقدام نمایید.

نتیجه گیری از راهنمای فارسی استفاده از یخچال دوو

باید در نظر داشته باشید که با مطالعه مقاله بالا و رعایت مراحل گفته شده در آن شما میتوانید به راحتی و به درستی از یخچال دوو خود استفاده نمایید.

محتوای خبر مخفی کن
4 ارور های رایج یخچال فریزر دوو