اقتصادیکسب و کار ایرانیان

7 نکته مهم و راهنمای خرید انواع مدل های کولر گازی ۲۴۰۰۰

انواع کولر گازی ۲۴۰۰۰ کدام ها می باشند؟

افراد ممکن است با توجه به دلیل های مختلفی اقدام به خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰ نمایند. عمده ی این دلایل افراد برای خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰ می تواند خراب شدن کولر یا قدیمی شدن آن باشد. امروزه شاهد طراحی و عرضه ی انواع و اقسام کولر های گازی در مدل های گوناگون می باشیم.

یکی از این کولر ها، کولر گازی 24 هزار می باشد. کولر گازی ۲۴۰۰۰ از طرفداران بسیار زیادی با توجه به ویژگی هایی که دارا می باشد برخوردار است.

کولر گازی ۲۴۰۰۰ در سه نوع اسپلیت، پرتابل و پنجره ای در فروشگاه های سراسر کشور عرضه می گردد. افراد می توانند هر کدام از مدل های مد نظرشان را پس از ثبت درخواست خرید در کم ترین زمان ممکن دریافت کنند.

کولر گازی اسپلیت. 1

این مدل کولر گازی ۲۴۰۰۰ دو تکه است که یکی از تکه ها در داخل محل نصب می گردد و دیگری در خارج از محل نصب می شود. تیکه ای که در خارج از محل مورد نظر می گردد همان کمپرسور کولر گازی است. نکته ای که باید گفت این است که این مدل فوق فضای بیشتری در مقایسه با دیگر مدل ها اشغال می کنند.

پیشنهاد میکنیم برای خرید کولر در ظرفیت 24 هزار حتما این محصول پرفروش اجنرال را پیشنهاد میکنیم، برای خرید کولر گازی اجنرال با ظرفیت 24000 خریداری کنید.

  کولر گازی ۲۴۰۰۰ پرتابل.2

کولر گازی ۲۴۰۰۰ پرتابل فقط از یک تکه تشکیل شده و بر خلاف مدل اسپلیت فضای زیادی را اشغال نمی کند. باید گفت که به مدل های پرتابل، کولر های قابل حمل نیز گفته می گردد. از ویژگی های بارز این نوع کولر ها می توان به خنک کردن اتاق های بسیار گرم توسط آن ها اشاره کرد. نکته ای که در مورد این نوع کولر ها هم قابل ذکر است، صدای نسبتا بلند آن ها در هنگام کارکرد است.

 کولر گازی پنجره ای.3

این نوع از کولر های گازی در اندازه های بسیار جمع و جور به بازار عرضه می گردد. گفتنی است که این نوع کولر ها برای خنک کردن مکان های کوچک مانند اتاق ها طراحی شده اند.

 کولر گازی ایستاده.4

این مدل از کولر گازی ۲۴۰۰۰ معمولا در مکان های عمومی مانند فروشگاه ها استفاده می شود. افراد در صورتی که نتوانند مدل های قبلی را در محل خود نصب کنند می تواند از مدل ایستاده استفاده کنند.

راهنمای خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰

آیا می بایست برای خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰ به متراژ محل مورد نظر دقت کرد؟

افراد برای خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰ می بایست حتما به متراژ محل مورد نظر دقت کنند. قدرت خنک کنندگی

(برای متراژ های مختلف متفاوت است. BTU)

برای مثال برای محلی با 6 الی 12 متر نیاز است تا یک کولر با قدرت خنک کنندگی 9000 تهیه گردد. همچنین برای محلی با متراژ 35 الی 50 متر بهتر است یک کولر با قدرت کنندگی 24000 تهیه شود.

کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر 24000

در صورتی که تصمیم افراد برای خرید یک کولر گازی ۲۴۰۰۰ قطعی است پس از انتخاب مدل آن می بایست تصمیم بگیرند که کولرشان از تکنولوژی اینورتر برخوردار باشد؟ و یا خیر، در صورتی که افراد می خواهند کولر آن ها کم ترین انرژی را برای کارکردن صرف کند می بایست از تکنولوژی اینورتر استفاده کنند.

چرا که کولر های برخوردار از فناوری اینورتر در مصرف انرژی بسیار صرفه جویی می کنند و به اصطلاح کم مصرف هستند.

راهنمای خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰

در یک تعریف ساده باید گفت که کولر گازی 24 هزار اینورتر باعث کاهش هزینه ی قبض های خدماتی می گردد. نکته ای که باید گفت این است که این کولر ها در عین کم مصرف بودن قدرت خنک کردن خارق العاده ای دارند.

فناوری اینورتر پس از رساندن محل مورد نظر به دمای مناسب قدرت عملکرد موتور کولر را کاهش می دهد. این کاهش قدرت سبب می گردد تا هم طول عمر موتور کولر افزایش یابد و هم مصرف انرژی کاهش یابد.

کولر گازی ۲۴۰۰۰ غیر اینورتر به دلیل این که قابلیت کاهش قدرت عملکرد موتور کولر را پس از رسیدن به دمای مد نظر ندارد نمی تواند صرفه جویی های لازم را در مصرف انرژی به عمل بیاورد و در کنار آن باعث کاهش طول عمر موتور کولر می گردد.

نکته ای که باید ذکر گردد این است که قدرت خنک کنندگی هر دو کولر یکسان است. برخی افراد دیدگاه اشتباهی در این مورد دارند و فکر می کنند مصرف انرژی بیشتر دلیل بر قدرت بیشتر خنک کنندگی است.

راهنمای خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰

انواع کمپرسور کولر گازی و کارایی هر کدام به چه ترتیبی می باشد؟

کولر های گازی امروزه از کمپرسور های مختلفی تشکیل شده اند. این کمپرسور ها در سه نوع به نام های روتاری، پیستونی و اسکرول وجود دارند. کمپرسور روتاری چرخشی بوده و از فناوری جا به جایی مثبت برخوردار می باشد. کمپرسور روتاری از قدرت خنک کردن 6000 الی 35000 برخوردار است و صدای بسیار کمی تولید می کند. همچنین باید گفت که این نوع از کمپرسور ها دارای مصرف انرژی بسیار بهینه ای هستند.

در کمپرسور های پیستونی از یک نوع پیستون استفاده می گردد که وظیفه ی آن فشرده نمودن مبرد است. کمپرسور های پیستونی با قدرت خنک کردن 16000 الی 37000 وجود دارند و به آن ها کمپرسور رفت و برگشتی هم می گویند. نکته ای که باید ذکر گردد این است که کمپرسور های فوق دارای صدای نسبتا زیادی در هنگام کارکردن هستند.

کمپرسور اسکرول و یا کمپرسور مارپیچی که علت فشرده شدن گاز در آن ها، حرکت در جهت مخالف دو مارپیچ درونی است. در این نوع کمپرسور ها یکی از مارپیچ ها ثابت است و دیگری متحرک و فشرده شدن گاز به دلیل حرکت حلزون متحرک می باشد.

تمامی نکات ذکر شده به عنوان یک راهنمای خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰ می باشد و قابل توجه هستند. افراد با توجه به نکات ذکر شده می توانند یک خرید مناسب و ایده آل داشته باشند.

راهنمای خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰

خرید کولر گازی ۲۴۰۰۰ با توجه به برند آن

امروزه برند های مختلفی در بازار محصول خود یعنی کولر گازی ۲۴۰۰۰ را عرضه می کنند. افراد با توجه به سلیقه و همچنین در نظر گرفتن موارد مختلفی از جمله قیمت و ویژگی های محصول مورد نظر می بایست اقدام به خرید کنند. برند های معروفی همچون ال جی، سامسونگ، گری، جنرال و اجنرال از جمله معروف ترین برند ها می باشند.

افراد می توانند از طریق فروشگاه های معتبر به صورت حضوری و غیر حضوری اقدام به ثبت خرید نمایند.

قیمت کولر گازی ۲۴۰۰۰ در چه حدودی می باشد؟

کولر گازی ۲۴۰۰۰ در قیمت های منحصر به فردی در بازار به مشتریان عرضه می گردد. این تفاوت قیمت به دلیل های مختلفی ایجاد شده است. مورد بسیار مهمی هم که باعث تفاوت قیمت ها و همچنین عدم ثابت ماندن قیمت ها می گردد قیمت ارز می باشد، کولر های گازی اکثرا وارداتی هستند و وابسته به قیمت ارز می باشند و با توجه به نوسانات قیمت ارز و همچنین عدم ثبات اقتصادی حاکم بر کشور نمی توان قیمت دقیق این کولر ها را ذکر کرد.

مورد بعدی که سبب تفاوت قیمت کولر های گازی 24 هزار با یکدیگر می گردد برند این کولر ها می باشد. در کنار موضوع فوق باید به ویژگی های این کولر ها نیز اشاره کرد و گفت که این مورد نیز سبب تفاوت قیمت کولر ها می گردد. برای مثال برخورداری از تکنولوژی اینورتر سبب افزایش قیمت کولر گازی ۲۴۰۰۰ می شود. نوع کمپرسور کولر ها هم در تعین قیمت آن ها بسیار دارای اهمیت می باشد.

منبع: خرید کولر گازی و قیمت کولر گازی بامی تک.

https://www.thisoldhouse.com/heating-cooling/22371384/air-conditioner-costs