عمومی

واکسن همچنان راه نجات از مرگ

در همین زمان سال گذشته، در اواسط مرداد ماه، بیش از 80 میلیون ایرانی در کشور در حسرت دریافت واکسن کرونا بودند. به همین دلیل به کشورهای همسایه سفر می کردند تا به او برسند و تزریق کنند. اکنون پس از گذشت تقریباً یک سال، واکسن وجود دارد، اما شهروندان تمایلی به تزریق آن ندارند.

به گزارش ایران تودی مربا وی نوشت: در موج هفتم بیماری کرونا، روند ابتلا، مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان رو به افزایش است. اکنون روزانه بیش از 10000 نفر به کرونا مبتلا می شوند. این در حالی است که تعداد تزریق واکسن کرونا یک عدد ثابت است و تکان نمی خورد. اکنون تعداد کل واکسن های کرونا در کشور برای مدت طولانی بیش از 15 میلیون دوز باقی مانده است. علیرغم هشدار کارشناسان مبنی بر لزوم تزریق واکسن کرونا و به خصوص دوز تقویت کننده واکسن، بسیاری از شهروندان تمایلی به تزریق دوز تقویتی سوم و چهارم کرونا که مجاز به تزریق آن به تمامی اعضای سازمان است، ندارند. جامعه. این به رغم هشدارهای مکرر سازمان جهانی بهداشت مبنی بر اینکه تنها راه برای در امان ماندن از ویروس کرونا، پیروی از واکسیناسیون، دوزهای تقویت کننده و پروتکل های بهداشتی است.

حافظه تاریخی ما می گوید پارسال همین موقع در نیمه مرداد بیش از 80 میلیون ایرانی در کشور در حسرت واکسن کرونا بودند. به همین دلیل به کشورهای همسایه سفر می کردند تا به او برسند و تزریق کنند. اکنون پس از گذشت تقریباً یک سال، واکسن وجود دارد، اما شهروندان تمایلی به تزریق آن ندارند. حدود 20 درصد از شهروندان هنوز حتی یک دوز واکسن کرونا را دریافت نکرده اند. به همین دلیل است که کارشناسان بهداشت می گویند درصد بالایی از افرادی که این روزها وارد بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی و سایر بخش ها می شوند یا واکسیناسیون را انجام نداده اند یا اصلا واکسن دریافت نکرده اند. آمارهای منتشر شده از سوی وزارت بهداشت و درمان همچنین حاکی از آن است که موج هفتم بیماری کرونا با افزایش روزانه عفونت، بستری شدن و مرگ همراه است. در زمانی که تعداد مبتلایان به این بیماری به شدت کاهش یافت و به 2000 نفر رسید، اکنون تعداد مبتلایان روزانه از مرز 10 هزار نفر گذشته است. تعداد قربانیان کرونا در گذشته بین صفر تا 10 نفر متغیر بود، اما اکنون روزانه بیش از 70 ایرانی بر اثر کرونا جان خود را از دست می دهند. همه این داده ها نشان می دهد که چگونه بی توجهی به واکسن ها می تواند تعداد را تغییر دهد و سلامت و زندگی هموطنان را به خطر بیندازد.

واکسیناسیون هنوز مهم است

محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در این خصوص درباره افزایش آمار کرونا و روند صعودی آن در موج هفتم اظهار کرد. وی در خصوص شرایط موج هفتم کرونا گفت: هنوز به اوج بیماری نرسیده ایم، یعنی تنها دو راه برای مبارزه با این بیماری وجود دارد، تنها راه تزریق واکسن کرونا و پیگیری سلامت است. قوانین. مبارزه با بیماری

وی توضیح داد که تزریق دوز تقویت کننده بسیار مهم است. هشدارهای وزارت بهداشت در این زمینه کاملا جدی است. این در حالی است که آمار کلی محبوبیت و تزریق در حدود 19000 دوز در روز بسیار کم است.

رئیس مرکز مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بازگشت به روزهای سخت ویروس کرونا و اشاره به افزایش مرگ و میر روزانه، گفت: آمار مبتلایان و فوتی‌ها رو به افزایش است و انتظاری برای دنیا وجود ندارد. ویروس کرونا در این فصل دوباره شروع شد و همه برای پاییز آماده شدند و برای زمستان آماده شدند. بنابراین، احتمالاً پاییز و زمستان سختی در پیش است. حتی امارات متحده عربی که ادعا می کند 100٪ پوشش واکسیناسیون دارد، در معرض جهش و شیوع ویروس قرار گرفته است.

محمد رئیس زاده رئیس سازمان نظام پزشکی با اشاره به اهمیت واکسن، آنچه در تحقیقات ثابت شده و اجماع جهانی در این مورد وجود دارد، تشریح کرد که دوز تاج چقدر است. واکسیناسیون هم شدت و هم میزان بیماری را منعکس می کند. مرگ و میر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

شدت بیماری در دست مردم است

علیرضا ناجی رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص تشدید بیماری در موج هفتم، نحوه رفتار و رعایت پروتکل ها، واکسینه نشدن و نحوه بروز آن در تجمعات توضیح داد. در تشدید موج بیماری موثر است. به گفته وی، تنها راه پیشگیری از تقویت موج هفتم شناسایی بیماران و جداسازی آنها از افراد سالم است، زیرا قرنطینه افراد بیمار از نظر کنترل بیماری در پیشگیری از شیوع این ویروس در کشور بسیار حائز اهمیت است. انجمن.

انتهای پیام