بین الملل

ترکیه: عامل انفجار سال ۲۰۰۷ را در سوریه از پای درآوردیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ایران تودی، وزارت دفاع ترکیه امروز (دوشنبه) حملات هوایی به مخفیگاه‌ها و پایگاه‌های گروه تروریستی «پ.ک.ک» در شمال عراق و سوریه را موفق توصیف کرد.

یک منبع امنیتی ترکیه نیز به رسانه‌ها گفت که نیروهای اطلاعاتی این کشور، طراح اصلی حمله تروریستی پ.ک.ک در سال ۲۰۰۷ را که منجر به کشته شدن ۱۲ نظامی ترکیه در منطقه داغلیجا در جنوب شرقی استان حکاری شد، از پای درآورده است.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی توضیح داد که این تروریست به نام «مزدلف تاشکین» که افسر عمومی پ.ک.ک در سوریه نیز بود، در شهر قامشلی در شمال سوریه کشته شده است.

روز گذشته بود که به گفته وزارت دفاع ترکیه، جنگنده‌های این کشور ۲۰ مقر تروریست‌های پ.ک.ک را در شمال عراق بمباران و منهدم کرده است.

این بمباران‌ها، در واکنش به حمله تروریستی پ.ک.ک در نزدیکی وزارت کشور و پارلمان ترکیه در آنکارا و کشته شدن دو عامل این حمله و زخمی شدن دو مأمور پلیس ترکیه انجام شد. (جزئیات بیشتر)

در نوامبر سال گذشته میلادی نیز انفجاری در یک منطقه پر رفت‌ و آمد در مرکز استانبول که بزرگ‌ترین شهر ترکیه محسوب می‌شود، رخ داد که در نتیجه آن هشت نفر از جمله دو کودک جان باختند.

 

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.