عمومیکسب و کار ایرانیان

برنامه لاغری ران با تردمیل

آیا می‌توان در مدت زمان کوتاهی لاغری با تردمیل را فقط با دویدن روی این دستگاه تجربه کرد؟ اصلا برنامه تمرینی برای تردمیل وجود دارد که بتوانیم با آن پیش برویم؟ بله، هرکسی می‌تواند با دویدن و استفاده از یک گن مناسب با خود مثل گن شكم مردانه برای آقایان و گن لاغری سرهمی زنانه برای بانوان، براحتی وزن کم کند و به بدن خود فرم بدهد. این مطلب  به تمام سو‌الات شما درباره کاهش وزن و لاغر با تردمیل پاسخ می‌دهد. با ما همراه شوید تا راز لاغری با تردمیل را به شما بگوییم.

روش لاغری با تردمیل

اگر برای کاهش وزن عجله دارید و قصد دارید که از تردمیل برای لاغری استفاده کنید، به مواردی که در این مطلب توضیح دادیم به‌خوبی توجه کنید. بهترین روش تمرینی برای کم‌کردنِ ۳ تا ۵ کیلو وزن، استفاده از برنامه تمرینی تردمیل و انجام تمرینات اینتروال و متناوب شدت بالاست که در کمترین زمان، بیشترین بازدهی را دارد و شما را به وزن و فرم دلخواه می‌رساند.

مدت زمان استفاده از تردمیل برای لاغری

برای لاغری با تردمیل و کاهش وزن با این وسیله فوق‌العاده زمان و ساعت خاصی وجود ندارد، ولی بهترین فرصت برای دویدن روی دستگاه، زمانی است فرصت داشته باشید و بتوانید به‌ راحتی ۳۰ دقیقه ورزش کنید.

کالری سوزی تردمیل

اگر می‌خواهید بیشترین کالری سوزی را با تردمیل داشته باشید، باید ورزش با آن را با یک ورزش دیگر مثل اینتروال یا متناوب ترکیب کنید تا بیشترین و بهترین نتیجه را بگیرید. شما با داشتن یک برنامه تمرینی اصولی می‌توانید لاغری با تردمیل را تجربه کنید و در یک ماه، ۳ تا ۵ کیلو کاهش وزن داشته باشید. اگر رژیم غذایی ورزشی را با برنامه تمرینی‌تان رعایت کنید، می‌توانید ۵ تا ۷ کیلو لاغر شوید.

برنامه تردمیل برای لاغری شکم و پا

اگر هدف شما لاغری و چربی‌سوزی است، مطمئن باشید که با استفاده از برنامه لاغری با تردمیل به هدف‌تان خواهید رسید؛ ولی نمی‌توانید تعیین کنید که کدام قسمت از بدن چربی‌سوزی و کاهش سایز داشته باشد. اما در کل به طور طبیعی هر جای بدن که بیشترین چربی را داشته باشد، همان ناحیه نیز بیشترین چربی‌سوزی و کاهش سایز را خواهد داشت. با انجام برنامه تمرینی می‌توانید در ۴۰ روز ۳ تا ۵ کیلو کاهش وزن و سایز داشته باشید.

آیا تردمیل پاها را لاغر می‌کند؟

برنامه تمرینی تردمیل ابتدا استفاده اصولی از این دستگاه را آموزش می‌دهد. سپس باتوجه به هدفی که شما دارید مثل لاغری و کاهش وزن، فرم‌دهی ران‌ها و باسن، و تقویت عضلات پایین‌تنه، تکنیک‌های مختلف و برنامه‌های گوناگون برای‌تان طراحی می‌شود. شما می‌توانید با انجام تمرینات استقامتی روی عضلات، همراه با برنامه لاغری با تردمیل به کاهش سایز خوبی در ناحیه ران و ساق پاهای‌تان برسید. برای دریافت برنامه تمرینی رایگان تردمیل با هدف لاغری و فرم‌دهی بدن وارد شوید.

تنظیم شیب تردمیل برای لاغری

برای فرم‌گرفتن و برجسته‌شدن باسن باید تردمیل را تنظیم کنید و روی شیب راه بروید. دویدن به تنهایی کمکی در این موضوع نمی‌کند. شما با انجام منظم و درست برنامه تمرینی تردمیل می‌توانید بین ۴ تا ۶ هفته (در صورت دلخواه) هم باسن‌ خود را فرم دهید و هم ران و پاهای‌تان را لاغر کنید. با تنظیم شیب دستگاه، تمرین شما شدتی‌تر و چالشی‌تر می‌شود، به همین خاطر علاوه‌بر چربی‌سوزی و لاغری با تردمیل عضله‌سازی و فرم‌دهیِ بیشتری را هم در قسمت پایین‌تنه تجربه می‌کنید. اگر قیمت گن نیم تنه لاغری برایتان مهم نیست، توصیه میکنیم یک گن مناسب برای خود تهیه کنید و در حین ورزش از آن استفاده کنید. بنابراین اگر اضافه وزن شما زیاد است و دویدن برای‌تان سخت هست، تنظیم شیب می‌تواند چالش خوبی برای لاغری سریع‌ترتان با تردمیل باشد.

بهترین درجه تردمیل برای چربی سوزی کدام است؟

اگر شیب دستگاه را روی ۳٫۵ و سرعت ۴٫۵ تنظیم کنید، ۱۲۵ کیلو کالری و اگر شیب صفر و سرعت را روی ۴ و نیم تنظیم کنید، ۹۳ کیلو کالری می‌سوزانید. اگر مبتدی هستید بهتر است که شیب دستگاه را به جای صفر درصد روی ۱ درصد تنظیم کنید تا وضعیت و شرایط فضای بیرون از خانه برای‌تان شبیه‌سازی شود. البته در برنامه تمرینی تردمیل میزان شیب با توجه به هدف شما (لاغری و چربی‌سوزی بیشتر، تناسب اندام و…) مشخص می‌شود.

نکته: یادتان باشد که اگر زانو درد دارید اصلا روی شیب تمرین نکنید.

تردمیل اینتروال | دویدن روی تردمیل به روش اینتروال

برای این‌که زودتر لاغر بشوید، پیشنهاد می‌کنیم که روزی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به روش اینتروال روی دستگاه بدوید. بهتر است که یک روز در هفته استراحت کنید تا بدن‌تان ریکاوری شود؛ برای مثال اگر وزن شما ۸۵ کیلو باشد و ۶۰ دقیقه در روز روی دستگاه ورزش کنید و با سرعت ۷٫۵ کیلومتر در ساعت بدوید، حدوداً ۱۱۱۰ کالری خواهید سوزاند. اگر هم با همین وزن ۸۵ کیلو ۶۰ دقیقه با سرعت ۵٫۲ روی دستگاه بدوید، حدودا ۸۰۰ کالری و اگر سرعت را روی ۳٫۵ تنظیم کنید، در ۶۰ دقیقه حدوداً ۳۵۶ کالری می‌سوزانید. این یعنی در یک هفته با هر سه سرعت، به‌صورت تقریبی ۶۶۶۰ کالری، ۴۸۰۰ کالری و ۲۱۳۶ کالری خواهید سوزاند.

نکته: اگر برای لاغری توانایی راه رفتن یا دویدن در۶۰ دقیقه پشت سرهم روی دستگاه را ندارید، بهتراست که این زمان را بین ساعات مختلف روز تقسیم کنید؛ مثلا ۳۰ دقیقه صبح و ۳۰ دقیقه غروب روی دستگاه بروید.

توصیه‌هایی برای لاغری با تردمیل

با دویدن روی تردمیل و انجام منظم تمرینات یک برنامه ورزشی اصولی می‌توان در کنار سلامتی و شادابی، هم وزن کم کرد و هم خوش‌فرم و متناسب شد. برای موفق شدن و رسیدن به هدف‌تان حواس‌تان به نکات زیر باشد.

۱. برای لاغری با تردمیل به تمرینات چالشی فکر کنید

از این دستگاه برای انجام تمریناتی مثل دوی سرعت و فارتلک (تمرینات استقاتی و متناوب) استفاده کنید. برای دوی سرعت می‌توانید با سرعت ملایم شروع کنید و کم‌کم سرعت دستگاه را بالا ببرید. برای تمرین دوی فارتلک، می‌توانید با سرعت ملایم بدن‌تان را گرم کنید، بعد هم ۱ یا ۲ دقیقه پرشدت با ۱ یا ۲ دقیقه سرعت ملایم در بین آن ادامه دهید.

۲. برای کم کردن وزن با تردمیل از تکنولوژی استفاده کنید

موقع انجام برنامه تمرینی،‌ می‌توانید از برنامه‌های مورد علاقه‌تان را ببینید و بشنوید که باعث بالارفتنِ انرژی و هیجان‌تان می‌شود و تجربه لذت‌بخش دویدن در فضاهای مختلف را برای‌تان دارد. شما می‌توانید موقع دویدن، فیلم و انیمیشن مورد علاقه‌تان را هم تماشا کنید.

۳. برای لاغری با تردمیل موسیقی گوش کنید

به غیر از تماشای فیلم، یه هدفون خوب برای دویدن تهیه کنید و مجموعه‌ای از چند آهنگ خوب را بر روی آن تنظیم کنید تا انرژی‌ و حسی که از موسیقی می‌گیرید به عملکردتان در برنامه تمرینی تردمیل و در نهایت، بالارفتن سرعت شما و کاهش وزن‌تان کمک کند.

۴. برای کم کردن وزن با تردمیل زمان‌بندی کنید

برای این‌که از همه فایده‌های دویدن روی این دستگاه بهره‌مند شوید، نیازی به تمرین طولانی‌ مدت نیست. شما می‌توانید تمرین‌تان را در دو نوبت انجام دهید و زمان و فاصله دویدن خود را کنترل کنید. برخی ازکارشناسان بر این باورند که دوبار دویدن روی این دستگاه ورزشی، می‌تواند میزان متابولیسم استراحت را بیشتر از یک‌بار دویدن در روز کند.

۵. برای لاغری با تردمیل از ایستگاه شکم لذت ببرید

بخش جذابی که دویدن روی این وسیله می‌تواند داشته باشد، این است که صفحه جلوی دستگاه را با نوشیدنی و خوراکی پر کنید. البته باید طبق لیست رژیم غذایی ورزشی‌تان پیش بروید. با انتخاب برنامه فیتامین می‌توانید در ۴۰ روز ۳ تا ۵ کیلو وزن کم کنید. اگر برنامه تمرینی و رژیم غذایی ورزشی فیتامین را همزمان رعایت کنید، به‌راحتی در ۴۰ روز ۵ تا ۷ کیلو لاغر می‌شوید.

۶. برای کم کردن وزن با تردمیل دونده حرفه‌ای باشید

سعی کنید رابطه خوبی با تردمیل برقرار کنید تا دیگر بهانه‌ای برای طفره رفتن از دویدن نداشته باشید. دویدن روی این وسیله و پیش رفتن با برنامه تمرینی تردمیل باعث می‌شود که با بدن‌تان هماهنگ باشید و تبدیل به یک دونده حرفه‌ای شوید.

۷. برای لاغری با تردمیل مطالب انگیزشی بخوانید

این روزها مطالب انگیزشی زیادی را در کانال‌های تلگرامی، اینستاگرام و کتاب‌ها می‌بینیم. قبل از شروع برنامه تمرینی هر کدام از این جمله‌های انگیزشی که حس بهتری برای‌تان دارد را روی برگه‌های رنگی یادداشت کنید و جلوی دستگاه بچسبانید. این جمله‌ها انرژی‌ شما را چند برابر می‌کند و باعث می‌شود با شادابی و اعتمادبه‌نفس بیشتری به دویدن و تلاش برای خوش‌فرم کردن بدن‌تان ادامه بدهید.

سوالات متداول

آیا تردمیل باعث لاغری می‌شود؟ ورزش با تردمیل چقدر لاغر می‌کند؟

اگر یک برنامه اصولی داشته باشید، در یک ماه، ۳ تا ۵ کیلو کاهش وزن خواهید داشت. اگر رژیم غذایی را هم رعایت کنید، می‌توانید ۵ تا ۷ کیلو در ماه لاغر شوید.

تردمیل کجا را لاغر می‌کند؟ تردمیل کدام قسمت بدن را لاغر می‌کند؟

به طور طبیعی هر جای بدن که بیشترین چربی را داشته باشد، همان ناحیه نیز بیشترین چربی‌سوزی و کاهش سایز را خواهد داشت.

چرا با تردمیل ورزش می‌کنم وزن کم نمی‌کنم؟

احتمالا نیاز به تمرین با شدت بیشتری دارید. پیشنهاد می‌کنیم که روزی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به روش اینتروال روی دستگاه بدوید.

سخن پایانی

لاغری با تردمیل خواسته و هدف بسیاری از افراد است. اگر برنامه ورزشی و غذایی مناسبی داشته باشید، هم لاغر می‌شوید و هم بدنی متناسب و زیبا برای خود می‌سازید. در این مطلب به تمام سوالات احتمالی شما درباره ورزش، لاغری و کاهش وزن با تردمیل پاسخ دادیم.