علمی و پزشکی

اگر جو کاملا آرام است چرا فیلترینگ برداشته نمی‌شود؟

به گزارش خبرگزاری اخبار آنلایندر مراسم افتتاح پایگاه و مرکز تماس 1649 در سازمان فناوری اطلاعات با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات در حمایت از کسب و کار دیجیتال، مدیران پیام رسان های داخلی که در این مراسم شرکت کردند، دیدگاه های بحث برانگیزی را از تریبون های خود ارائه کردند.

بیشتر بخوانید:

عکس العمل عجیب ببر به دیدن کارگر باغ وحش پس از 5 سال!

SUV چینی کمتر از هیوندای توسان سایپا / عکس

حسین قائمی، کارشناس روابط عمومی آیتا با بیان اینکه این پلتفرم ماهانه 15.8 میلیون کاربر فعال دارد، گفت: روزانه 9.2 میلیون کاربر در ITA فعال هستند. وی با در نظر گرفتن این رقم آماری شصت درصد تاکید کرد که هر روز به وسعت ورزشگاه آزادی به آمار این سکو اضافه می شود. وی تاکید کرد: بیش از 4 میلیون کانال و 7 میلیون گروه در ایتا وجود دارد و روزانه 82 هزار کانال در این پیام رسان فعال هستند. وی همچنین مدعی شد که بازدید کانال های عمومی در IT بیش از 1 میلیارد در روز است که به گفته وی برابر با جمعیت هند است. از سوی دیگر بختیاری نماینده روبیکا اعلام کرد که در روبیکا 458 میلیون کانال و گروه وجود دارد و تعداد کل کاربران ثبت نام شده در روبیکا تقریباً به اندازه جمعیت ایران است و به حدود 70 میلیون نفر رسیده است. کاربران

یا اینگونه آمار و ارقام چرا روبیکا نیاز به حمایت دارد؟

محمدجعفر نعناکار وکیل فضای مجازی در پاسخ اینها اعداد نجومی هستندبه چه کسی اخبار آنلاین وی گفت: اگر برنامه ای مثل روبیک اعداد و ارقام اینچنینی ارائه می کند نیازی به حمایت ندارد! درخواست های حمایتی روبیک برای چیست؟ اگر برای جذب مخاطب است چرا در اطراف نمی بینیم که بخواهد از این ها استفاده کند. برنامه ها؟» استفاده داخلی، در صورت وجود، آمار جزئی است. زیرا یافتن این برنامه در سبک زندگی افراد بسیار مهم است».

اتحادیه باید سازمان را بررسی کند

ناناکار افزود: نکته بعدی جنبه فنی این موضوع است؛ از نظر معماری فکر نمی کنم برنامه داخلی ای وجود داشته باشد که بتواند چنین کاربر بزرگی را بپذیرد، فکر می کنم سازمان باید این موضوع را بررسی کند، نظام صنفی کشور باید اتفاق افتادن. هنوز فراموش نکرده ایم که 1-2 سال پیش روبیکا از بازیگران، سلبریتی ها، ورزشکاران و… بدون اجازه عمومی استفاده می کرد. در مواردی از این قبیل و ارائه اطلاعات آماری، قانوناً تقلب محسوب می شود و اگر واقعاً به چنین فناوری دست یافته اند، دیگر حمایت نمی خواهند و باید از دولت حمایت کنند، نه برعکس. اگر دولت 5 میلیارد تومان وام یا 50 میلیارد تومان با سود 4 درصد به آنها بدهد، اگر اینطور پوشش دهند، در تجارت موفق بوده اند و نیازی به حمایت مالی ندارند، به نظر می رسد این آمارها بازی است. با اعداد.”

متن کامل این گفتگو اینجا خواندن

227227