ورزشی

انتقاد تند علی حسینی پس از استعفا: بهتر است انوشیروانی مصاحبه نکند!

سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: استعفای من هیچ ربطی به انتخابات فدراسیون ندارد اما فدراسیون بدون برنامه است و تیم بزرگسالان در بلاتکلیفی محض قرار دارد.

سعید علی حسینی در گفت و گو با ایران تودی در پاسخ به این پرسش که علت استعفای او از سرمربیگری تیم ملی وزنه‌برداری ایران چه چیزی بوده و در مورد موضوعاتی همچون حضور در تیم رقیب انتخاباتی سجاد انوشیروانی یا اینکه احتمال می‌داد فدراسیون با او ادامه همکاری ندهد و یا خودش از شرایط ناراضی بود، بیان کرد: عدم همکاری، وضعیت نابسامان و بی‌برنامگی که در بخش فنی بود، باعث استعفای من شد. من نامه‌هایی را برای برگزاری اردوی تیم ملی و تمدید ماموریتم ارسال کردم اما پاسخ داده نشد. از طرفی آقای انوشیروانی در مصاحبه‌هایش گفته بود که تکلیف کادر فنی در جلسه کمیته فنی و بعد از انتخابات مشخص می شود اما چرا بعد از قهرمانی جهان کمیته فنی فدراسیون تشکیل نشد تا تعیین تکلیف کند؟ در این شرایط من باید برنامه‌هایم را به چه کسی ارائه می‌دادم؟ کمیته فنی باید تشکیل شود تا من برنامه‌هایم را ارائه دهم و ببینم مورد قبول است یا نه. همه این بلاتکلیفی ها، غیر شفاف بودن ها و عدم پاسخگویی به موقع جز تضعیف تیم ملی چیز دیگر ندارد. من هم که دیدم فکر دوستان جور دیگری است، تصمیم گرفتم استعفا بدهم.

*چرا تا قبل از استعفای من جلسه کمیته فنی تشکیل نشد؟

او ادامه داد: اگر من می‌خواستم با این فکر که احتمال دارد برکنارم کنند کار می کردم، می گفتم برکنارم کنند و بعد از آن باید طبق قرارداد برخورد شود که این بیشتر به ضرر فدراسیون بود و برای جامعه وزنه‌برداری نیز خوب نبود. همچنین استعفای من هیچ ربطی به بحث انتخابات ندارد. آقای بهتاج و جلیل امیری از من خواستند که اسم من را به عنوان کارشناس خبره رد کنند و من هم گفتم در خدمتشان هستم. همانطور که نام حسین رضازاده هم در تیم انتخاباتی سجاد انوشیروانی است و هم در  تیم ایوب بهتاج. آقای انوشیروانی اینطور برداشت می‌کند که استعفای من ربطی به انتخابات دارد اما هیچ ربطی به بحث انتخابات ندارد. او این را در نظر نمی‌گیرد که فرصت زیادی تا مسابقات قهرمانی آسیا که گزینشی المپیک است، نمانده اما اردوی تیم ملی نوجوانان در حال برگزاری است و اردوی تیم ملی بزرگسالان در بلاتکلیفی محض قرار دارد. بعدا که نتایج ضعیف کسب می شد، مسئولیت همه مشکلات و ناکارآمدی‌ها را متوجه من می‌کردند. مگر قرار نبود تکلیف کادرفنی در جلسه کمیته فنی مشخص شود و چرا تا قبل از استعفای من جلسه کمیته فنی تشکیل نشده بود تا تعیین تکلیف شود؟ اگر من استعفا نمی‌دادم، آیا باز هم جلسه کمیته فنی تشکیل می‌شد؟

انتقاد تند علی حسینی پس از استعفا: بهتر است انوشیروانی مصاحبه نکند!

* من از رضازاده، رییس کمیته فنی فدراسیون پرسیدم برنامه ارائه بدهم یا نه

علی‌حسینی در مورد اینکه انوشیروانی عنوان کرده است که از او برنامه یک ساله خواسته اما برنامه را ارائه نکرده است در صورتی که طبق قراردادش موظف بوده برنامه یک ساله بدهد، تصریح کرد: آقای انوشیروانی خوب است که مصاحبه نکند چون وقتی مصاحبه می‌کند، بیشتر حرفهای نادرست می‌زند و حرف های خودش را زیر سوال می‌برد. من با حسین رضازاده رییس کمیته فنی فدراسیون صحبت کردم مبنی بر اینکه سرپرست فدراسیون مصاحبه کرده و گفته است که تکلیف کادر فنی در کمیته فنی مشخص می‌شود و کمیته فنی هم بعد از انتخابات برگزار خواهد شد و در این شرایط من چه کار کنم، باید برنامه ارائه بدهم یا نه که آقای رضازاده هم به من پاسخ داد “مگر از شما برنامه خواسته شده است؟ از شما برنامه‌ای خواسته نشده است.”

*می‌خواستم بعد از مرحله دوم لیگ، اردو را آغاز کنم

او ادامه داد: من هم وقتی دیدم که فدراسیون برنامه‌ای ندارد و جلسه کمیته فنی هم فعلا تشکیل نمی‌شود و تکلیف را مشخص نکرده اند، تصمیم گرفتم که خودم نامه بزنم. خواستم به مرحله دوم لیگ بروم و نفرات را برای اردوی مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب کنم. در جلسه دوم کمیته فنی به من اعلام کردند که مکانیزم انتخاب افراد برای حضور در اردوی تیم ملی، رکوردها در قهرمانی کشور، لیگ و یا رکورد گیری است و من هم مطابق با آنچه که به من اعلام شده بود، تصمیم گرفتم که در مرحله دوم لیگ حاضر شوم تا عملکرد وزنه برداران را از نزدیک ببینم. اما آنها می‌گفتند که فینال لیگ برتر را ببینم که در این صورت اردوی تیم ملی هم به اسفند موکول می شد اما من می‌خواستم که اردوی تیم ملی در بهمن برگزار شود. بیست و هشتم دی ماه نامه ارسال کردم که می‌خواهم در مرحله دوم لیگ حاضر شوم. فدراسیون می‌توانست پاسخ بدهد که در مسابقات لیگ حاضر شوم و انتخاب نفرات را انجام دهم و وقتی که این کار انجام نشد، نشان می‌دهد که فدراسیون برنامه نداشته است.

*روزی که استعفا دادم، به من گفتند برنامه یک ساله ام را بدهم

علی حسینی هم چنین گفت: فدراسیون می خواست اردوی تیم ملی از  اول اسفند آغاز شود اما چگونه تیمی که دنبال کسب سهمیه المپیک است،  فقط دو ماه برای قهرمانی آسیا اردو داشته باشد؟ من به عنوان سرمربی برنامه داشتم که اردو در بهمن آغاز شود و سوم بهمن نیز در نامه ای، درخواست کردم که اردوی تیم ملی، با حضور نفرات منتخب از دهم بهمن در تهران آغاز شود که به این نامه پاسخی ندادند. من شنبه هشتم بهمن استعفا دادم و همان روز نیز از طرف دبیرخانه فدراسیون نامه‌ای در واتس اپ به من ارسال شد مبنی بر اینکه برنامه های یک ساله ام را ارائه بدهم. آقای انوشیروانی روز دوشنبه در مصاحبه‌هایش اعلام کرد که کوروش باقری هم دو روز پیش برنامه‌هایش را ارائه کرده است. در واقع می‌خواهم این را بگویم اگر من در ارائه برنامه هایم تاخیر داشتم، آقای باقری هم یک ماه برنامه نداده است و این نشان می‌دهد که فدراسیون خودش برنامه نداشته که از ما برنامه بخواهد تا ما برنامه‌هایمان را ارائه کنیم.

انتقاد تند علی حسینی پس از استعفا: بهتر است انوشیروانی مصاحبه نکند!

*منتظر بودم در جلسه کمیته فنی تکلیفم را مشخص کنند

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که مرحله دوم لیگ ۲۹ دی آغاز شد و چرا زودتر از ۲۸ دی درخواست این را نداشت که در مرحله دوم لیگ برتر حاضر شود؟ گفت: یعنی منظور شما این است که باید برای اینکه یک نامه بزنند تا شرایط اسکان من فراهم شود، باید ۱۵ روز قبل از لیگ اقدام می کردم؟ از طرفی گفته بودند که تکلیف کادر فنی در کمیته فنی مشخص می‌شود و من هم منتظر بودم تا جلسه کمیته فنی را تشکیل دهند و تعیین تکلیف کنند و ببینم اصلا من را می‌خواهند یا نه. وقتی دیدم هیچ خبری نیست تصمیم گرفتم کارم را انجام دهم و درخواست کردم که در لیگ حضور داشته باشم.

*مردم فکر نکنند قرارداد من مانند ویلموتس و کی روش است

علی حسینی با اشاره به اینکه انوشیروانی در مصاحبه‌های خود صحبت از قرارداد او کرده است، بیان کرد: شاید مردم فکر کنند که قرارداد من مانند ویلموتس یا کی‌روش است و قرار است کمر فدراسیون شکسته شود. حقوق من، ماهیانه ۱۵ میلیون تومان بدون اسکان خانواده بوده است که با کسورات، ۱۳ و نیم میلیون پرداخت می‌شد. همین الان هم دو ماه هست حقوق ما پرداخت نشده است.
اگر از اردبیل یک کارگر فصلی بگیرید و بخواهید به تهران ببرید با این مبلغ کار نمی‌کند. البته نیت ما هم بدون چشمداشت مالی، خدمت به وزنه برداری کشور بوده است. الان هم با گذشت این مسائل، در شهرم اردبیل در خدمت جامعه وزنه برداری خواهم بود و به شاگردانم کمک خواهم کرد تا موفق شوند. اما در این میان یک نکته وجود دارد، مگر خود این آقایان اعتراض نمی کردند که چرا علی مرادی به مربیان احترام نمی گذارد و با آنها قرارداد نمی بندد. پس چرا الان این قرارداد من باعث ناراحتی آنها شده است؟

*سرمربی بعدی هم شش ماهه قرار نمی‌بندد

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که شاید ایراد به مدت زمان قرارداد باشد که سه ساله بسته شده است؟ گفت: آن زمان که مشخص نبود آقای انوشیروانی سرپرست فدراسیون می‌شود و من هم کار خودم را انجام دادم. تنها شرطی که من و آقای جباری برای علی مرادی گذاشتیم این بود که با ما قرارداد بسته شود. هر کسی که مربیگری را قبول می کند، برنامه دارد و برنامه من هم برای تیم ملی دو ماهه و شش ماهه نبوده است. شما فکر می‌کنید فردی که بعد از من سرمربی می‌شود شش ماهه قرارداد می‌بندد؟  قطعا او هم تا پایان المپیک قرارداد می‌بندد.

*نمی‌خواستم وزنه‌برداری به اسم من آسیب ببیند

علی حسینی در پاسخ به این پرسش که وقتی می گویید، سرمربی بعد از من هم تا پایان المپیک قرارداد می‌بندد یعنی مطمئن هستید که با استعفا موافقت می‌شود؟ گفت: حالا مطمئن که نه اما با توجه به مسیری که دوستان می‌روند و این مسیر باعث تخریب و تضعیف تیم ملی می‌شود، استعفای من نیز مورد قبول قرار می گیرد. من هم مشکلی ندارم و فقط می‌خواستم که وزنه برداری با اسم من آسیب نبیند و اگر آسیبی وارد شد، آن را گردن من نیندازند. این وسط وزنه‌برداران چه گناهی دارند که اردوها آغاز نمی‌شود؟

* نگذاشتند مرحله دوم لیگ را بروم

وزنه‌بردار سابق تیم ملی در مورد اینکه ممکن است گفته شود که علی‌حسینی در مرحله دوم لیگ حضور نداشت پس چگونه نفرات را انتخاب کرده است؟ تصریح کرد: من می خواستم در مرحله دوم لیگ حضور داشته داشته باشم اما آنها نگذاشتند. مگر شما اعتراض نمی کردید که چرا سعید علی حسینی زمانی که رسول معتمدی مصدوم شد در لیگ حضور نداشت، من هم می خواستم در مرحله دوم لیگ حضور داشته باشم. فدراسیون می خواست که من فینال را بروم اما فینال یک ماه بعد از  مرحله دوم لیگ بود و در نهایت از اسفند اردوی تیم ملی آغاز می شد اما آیا آن زمان برای برگزاری اردوی بزرگسالان دیر نبود؟

انتقاد تند علی حسینی پس از استعفا: بهتر است انوشیروانی مصاحبه نکند!

*پاسخ علی حسینی به ارائه نکردن برنامه بعد از قهرمانی جهان

علی حسینی در پاسخ به این پرسش که وقتی در نظر داشت اردوی تیم ملی برای حضور در قهرمانی آسیا از بهمن آغاز شود، بهتر نبود که بعد از  قهرمانی جهان کلمبیا یا در دی ماه اعلام می کرد که تصمیم دارد از چه زمانی اردوها را تشکیل دهد؟ تاکید کرد: وقتی سرپرست فدراسیون اعلام می‌کند که تکلیف کادر فنی درجلسه کمیته فنی و بعد از انتخابات مشخص می‌شود من هم باید منتظر باشم کمیته فنی تشکیل شود. 

وزنه‌بردار سابق فوق سنگین ایران در مورد اینکه ممکن است فدراسیون بگوید، به صورت رسمی به او اعلام نکرده اند که تا زمان تشکیل کمیته فنی برنامه ندهد بنابراین موظف بوده برنامه های خود را ارائه کند، بیان کرد: به هر حال باید از من برنامه بخواهند تا انجام بدهم. من از رییس کمیته فنی پرسیدم که برنامه بدهم یا نه که این پاسخ را داد مگر از شما برنامه خواسته اند؟ همچنین کوروش باقری هم به‌تازگی برنامه تیم ملی بانوان را ارائه داده است.

*فکر نمی کنم به جلسه کمیته فنی بروم

او در پاسخ به این پرسش که در جلسه کمیته فنی شرکت می‌کند یا خیر؟ گفت: فکر نمی‌کنم شرکت کنم همه چیز مشخص است. استعفا داده‌ام و حالا یا موافقت می‌شود یا موافقت نمی‌شود و حضور من در جلسه کمیته فنی باعث چه اتفاقی می شود؟

*انوشیروانی اگر می‌خواست همکاری کند، چرا ماموریتم را تمدید نکرد؟

او با اشاره به  صحبت های انوشیروانی مبنی براینکه در آینده با علی حسینی همکاری می شود و در فدراسیون به روی همه باز است، تصریح کرد:  آقای انوشیروانی گفته است که با علی حسینی می ‌واستیم همکاری کنیم و در آینده هم همکاری خواهیم کرد اما من این سوال را دارم پس چرا ماموریت من را تمدید نکرد؟ ماموریت من اول بهمن به پایان رسید و من سوم بهمن نامه زدم و خواستم همانند قبل ماموریتم تمدید شود تا غیبت نخورم اما پاسخی ندادند.

*بعد از قهرمانی جهان استعفا ندادم چون منتظر جلسه کمیته فنی بودم

علی حسینی در مورد دیگر صحبت انوشیروانی مبنی براینکه گفته چرا بعد از مسابقات قهرمانی جهان استعفا نداده است، بیان کرد: طبق مصاحبه هایی که خود آقای انوشیروانی بعد از مسابقات جهانی انجام می‌داد و اعلام می کرد، تکلیف کادر فنی با کمیته فنی است، من هم منتظر تشکیل کمیته فنی بودم که متاسفانه با گذشت زمان برگزار نشد و ادامه این مسائل باعث آسیب و تضعیف تیم ملی بزرگسالان می شد.

*خواستند شکایت کنند، ۲۰۰ میلیون به فدراسیون کمک مالی می‌کنم!

علی حسینی با اشاره به اینکه تاکنون در مورد مسائل و مشکلات مصاحبه نکرده است، گفت: به خاطر این مصاحبه نکرده بودم که در قرارداد من قید شده که با هرگونه صحبت علیه فدراسیون، ۲۰۰ میلیون تومان جریمه می شوم. الان استعفا داده‌ام، قراردادم فسخ است و من هم صحبت کردم.

او در مورد اینکه هنوز با استعفای او موافقت نشده و این صحبت‌ها ممکن است باعث جریمه‌اش شود، تصریح کرد: ما در وزنه‌برداری کم هزینه نداده‌ایم و اگه خواستند، شکایت کنند و ۲۰۰ میلیون تومان هم به فدراسیون کمک مالی می‌کنیم تا حداقل اردوهای تیم ملی را برگزار کنند.

انتهای پیام