آمریکا سوء قصد به جان نخست وزیر اسلواکی را محکوم کرد

به گزارش ایران تودی به نقل از ایرنا، کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی در مورد حمله به نخست وزیر اسلواکی گفت: “رئیس جمهور آمریکا از این موضوع آگاه و نگرانی عمیق خود را در مورد این حمله ابراز کرد.

سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد: “ما این اقدام خشونت آمیز وحشتناک را محکوم می کنیم.”

دفتر «رابرت فیکو» نخست وزیر اسلواکی روز چهارشنبه اعلام کرد که فیکو در « تلاشی برای ترور» مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت و به شدت مجروح شد. به گزارش شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز، زوزانا چاپوتووا رئیس‌جمهور اسلواکی بلافاصله پس از انتشار خبر تیراندازی به جان رابرت فیکو ۵۹ ساله، این حمله را تایید کرد.

دفتر نخست‌وزیر اسلواکی اعلام کرد که فیکو در «وضعیتی مخاطره‌آمیز» به بیمارستانی در شهر «بانسکا بیستریکا» منتقل شده است. چاپوتووا نیز در شبک

یک خبرنگار خبرگزاری اسلواکی نیز اعلام کرد که چندین گلوله در شهر «هاندلوا» در حدود ۱۱۰ مایلی شمال شرقی «براتیسلاوا» پایتخت این کشور شلیک شده است.

این خبرگزاری گزارش داد که فیکو پس از برگزاری نشست دولت، زمانی که در معرض دید عموم قرار گرفت، هدف تیراندازی قرار گرفته است.

طبق این گزارش، عکس‌هایی که توسط خبرگزاری‌ها منتشر شده، مردی را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد در هندلوا بازداشت شده است.

ه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «از حمله وحشیانه و بی‌ملاحظه امروز به رابرت فیکو کاملا شوکه شده‌ام و آن را به شدت محکوم می‌کنم.»

رئیس‌جمهور اسلواکی افزود: «در این لحظه حساس، برای او آرزوی قدرتمندی و بهبودی زودهنگام دارم. فکر من نیز پیش خانواده و نزدیکان اوست.»

310310