عمومیکسب و کار ایرانیان

مراحل آماده سازی گلها برای زمستان

آموزش نحوه نگهداری گل و گیاه برای زمستان

زمان حذف گلها از بالکن و باغ فرا رسیده است، اما قبل از آن شما نیاز به آماده سازی خود گلها دارید تا آنها استرسی را تجربه نکنند که آنها را خسته کند. حال که قرار است گیاهان را به داخل منزل بیاورید، میتوانید از گل و گیاه های جدید هم استفاده کنید و جنگل کوچک خود را گسترش دهید. حتی میتوانید گیاهانی را خریداری کنید که در برابر سرما مقاوم هستند و مشکلی برایشان به وجود نمی آید.

شاید اصلا با این گیاهان مقاوم آشنا نیستید و نمیدانید که از کجا میشود این گیاهان را خریداری کرد. در صورت تمایل برای آشنایی با انواع گیاهان مقاوم و خرید گل و گیاه اینترنتی میتوانید به لینک مراجعه کنید. در ادامه اطلاعات مربوط به نحوه نگهداری گل و گیاه در زمستان جمع آوری شده است که میتوانید از آن استفاده کنید. با ما همراه باشید.

نحوه نگهداری گل و گیاه در زمستان

1) گل‌ها را تهویه کنید

خوب است که گلها را تا آنجا که ممکن است بیرون بگذارید، اما حداقل درجه حرارت را که گیاهان مختلف می‌توانند رشد کنند در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، شمعدانی، خار مریم، ساکولنت، گل رز می‌توانند تا 0 درجه حرارت را تحمل کنند. در حالی که بوگنویل، دیپلادنیا و اکثر گیاهان گرمسیری دمای کمتر از حدود 10 درجه را تحمل نمی‌کنند.

بنابراین به تدریج شروع به قرار دادن گیاهان گرمازا در داخل خانه کنید. ابتدا آنها را فقط برای شب در منزل قرار دهید و صبح دوباره آنها را بیرون بیاورید. می‌توانید این روش را چند روز جهت تهویه مطبوع گلها تکرار کنید. با این حال، روند تهویه مطبوع به همین جا ختم نمی‌شود. انتظار می‌رود برخی از گیاهان شروع به زرد شدن کنند و برگ‌ها و گلهای آن‌ها بریزد، اما طی 1-2 هفته با کشت مناسب آنها باید قدرت و ظاهر طبیعی خود را بازیابند.

2) تا جایی که ممکن است خاک گلدان را خشک نگه دارید

وقتی گیاهان بیرون هستند حتی اگر هوا خیلی گرم نباشد، تبخیر رطوبت اضافی از گیاهان بسیار سریع است. اما هنگامی که آنها در داخل هستند احتمال پوسیدگی ریشه‌های آنها به دلیل خاک بسیار مرطوب بیشتر است، زیرا رطوبت برای مدت طولانی‌تری در داخل خاک باقی می‌ماند.

در نتیجه قبل از شروع فصل زمستان برای گلها، منتظر بمانید خاک تا حد ممکن خشک شود. سپس به میزان متوسط آن را آبیاری کنید و بیشتر روی سمپاشی گیاهان تمرکز کنید، به ویژه اگر هوای خانه شما به دلیل وسایل گرمایشی خشک شده باشد.

3) نور کافی را فراهم کنید

گیاهانی هستند که قطعاً می‌خواهند در زمستان در بالکن جنوبی قرار بگیرند، مانند گل رز، تاج گل عیسی و انواع دیگر کاکتوس‌ها. همچنین گیاهانی هستند که به خواب زمستانی می‌روند و به مکانی خنک و تاریک و حتی بدون آبیاری نیاز دارند. به این ترتیب بسیاری از مردم در زمستان، شمعدانی و خار مریم پرورش می‌دهند.

4) هرس الزامی است

اگر کمی گلها را هرس کنید و برگها، گل‌ها و شاخه‌های اضافی را بردارید احتمال اینکه زمستان را به خوبی سپری کنند بیشتر است، در نتیجه در بهار رشد مناسبی خواهند داشت.