عمومیکسب و کار ایرانیان

نکات مهم در خرید موتور برق

یکی از لوازم الکترونیکی مصرفی که افراد می توانند از آن برای تولید برق  اضطراری در مکان هایی که دسترسی به برق سخت می باشد، استفاده کنند، موتور های برق می باشد. این موتور ها در مدل ها و برند های بسیار متفاوت در بازار موجود است و شما می توانید این را با یک سرچ کردن ساده در درون اینترنت و یا رفتن به بازار به راحتی بفهمید.

اما توجه ای که لازم است به این موضوع داشته باشید این مسئله می باشد که نیاز است شما اطلاعات کافی را در مورد این محصول بدست آوردی و بعد از آن به سراغ خریداری کردن این محصول برای خودتان بروید و توجه به این موضوع می تواند برای شما بسیار کمک کننده و اثر بخش باشد. دقت داشته باشید در اینجا شاید نوع برند و یا حتی قیمت موتور برق صنعتی برای شما چندان قابل اهمیت نباشد.

مسئله ای که می تواند برای شما کمک کننده باشد این موضوع است که با چه هدفی و برای چه کاری به سراغ خریداری کردن یک دستگاه موتور برق خواهید رفت. این نکته می تواند برای شما بسیار مهم تر از باقی موارد باشد. در این صورت شما می توانید با قیمت پایین تر به سراغ خریداری این محصول برای خودتان بروید و بهترین کارایی را از آن برای خودتان داشته باشید.

انواع موتور برق

موتور برق های خانگی

یکی از مواردی که شما می توانید از موتور برق ها استفاده های سبیار قابل قبولی را اشته باشید زمانی است که از آن برای مصارف خانگی استفاده می کنید. این مسئله می تواند سبب شود تا شما در مواقعی که نیاز به انرژی برق دارید و به هر شکل برق وجود ندارد از این دستگاه استفاده کنید و این عامل برای بسیاری از افراد می تواند بسیار حیاتی و البته کمک کننده باشد. برق رسانی به پمپ آب، کف کش و پمپ شناور های آبیاری کشاورزی و سیستم روشنایی از مصارف متعدد دیگری است که به عنوان موتور برق های خانگی هم شناخته می شوند و لازم بود تا شما خریداران محترم از آن آگاهی پیدا کنید.

موتور برق های صنعتی

در صنعت شاید ما مهم ترین نقش موتور برق ها را بتوانیم پیدا کنیم. صنایع مختلف از کارخانه ها تا بیمارستان ها و اداره ها می توانند در مواقع اضطراری نیازمند موتور های برق شوند که شما باید از آن به شکل بسیار مطلوبی استفاده ببرید. این مولد های برق بیشترین کاربرد را دارند. موتور برق های صنعتی در دو نوع بنزینی و دیزلی عرضه می شوند.

به دلیل دسترسی راحت به سوخت بنزینی استفاده از موتور برق های بنزینی بیشتر از مدل دیزلی است. همچنین قیمت موتور برق بنزینی به دلیل کیفیت آن و کارایی بالا مناسب می باشد. موتور برق های دیزلی یا گازوئیلی نیز به دلیل ساختار داخلی و سوخت مصرفی آلودگی صوتی بیشتری نسب به ژنراتورهای بنزینی دارند. 3 برند معتبر در زمینه تولید این دستگاه ها، برند المکس – ELEMAX، کاما – KAMA و اس دی ام او -SDMO  می باشند.

موتور برق های کمپین

اگر زیاد به مسافرت می روید و می خواهید از نعمت برق هم برخورد دار باشید می توانید روی موتور های برق حساب کنید. این موتور ها نیاز انرژی شما را به خوبی تامین می کنند.

موتور برق ثابت

از مواردی که دارای قیمت های بسیار بالایی می بشند و البته دارای قدرت بسیار زیادی نیز در درون خود هستند این دست موتور برق ها می باشند که کاربرد های وسیعی از آن ها در مکان های مختلف به عمل می آید.

نکات مهم در مورد اجزای موتور برق ها

  • موتور، مهم ترین قسمت از یک دستگاه : از مهم ترین بخش هایی که در درون موتور های برق وجود دارد و قابلیت استفاده از آن را برای شما بسیار بالا می برند موتور ها می باشند. در واقع شما در هنگام خریداری کردن موتور ها باید در ابتدا بر مبنای نیازی که احساس می کنید به سراغ خریداری کردن موتور برق ها با توانایی و قدرت های متفاوت بروید. این عامل سبب می شود تا شما بتوانید به خوبی هر چه تمام تر بهترین دستگاه را برای استفاده خود تهیه کرده و از آن در جهت کار های متفاوت استفاده کنید. دقت به این موضوع بسیار حیاتی است.
  • پانل یا تنظیم کننده ولتاژ : این بخش نیز در واقع مکمل موتور است و کار آن حفاظت از موتور ، کنترل ولتاژ و تجهیزات خروجی برق AC می باشد.
  • دینام یا آلترناتور : کار اصلی که این قسمت انجام می دهد در واقع تبدیل انرژی مکانیکی به برق و تولید الکتریسیته است.
  • پنل یا تابلوی کنترل : کنترل دستگاه بر عهده این قسمت می باشد و بخشی است که باید دارای کیفیت ساخت بالایی باشد.
  • سیستم های روغن کاری و سردسازی: این بخش نیز برای این می تواند برای شما کمک کننده باشد که می تواند سبب شود تا شما دارای دستگاهی باشید که طول عمر آن برای شما تضمین شده است. در هنگام خرید به این قسمت از دستگاه نیز نگاه ویژه ای داشته باشید.
  • خروجی یا انتقال دهنده برق تولیدی: انتقال انرژی الکتریکی به منبع تغذیه از این بخش صورت می پذیرد و می تواند قسمت مهم برای دستگاه شما به شمار رود.

در هنگام خریداری کردن دستگاه موتور برق خود به این مبانی که در اینجا گفته شد می توانید توجه کنید. به هر شکل هر کدام از این بخش ها قابلیت های خود را برای شما دارا است و می تواند برای شما به عنوان بخش های حیاتی به شمار روند. برای خرید انواع وتور برق ها می توانید به سایت پرشیا دیزلPersiaDiesel.com  مراجعه نمایید.