بین الملل

گفت‌وگوی رئیس امارات و نخست وزیر عراق در مورد روابط دوجانبه و منطقه‌

رئیس امارات و نخست‌وزیر عراق امروز طی یک تماس تلفنی در مورد روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایران تودی به نقل از خبرگزاری امارات (وام)، محمد بن زاید با محمد الشیاع السودانی در مورد روابط دوجانبه، به ویژه درخصوص زمینه‌های توسعه که به نوبه خود پایگاه منافع مشترک را گسترش می‌دهد و رونق و توسعه را به ارمغان می آورد، گفت‌وگو کرد.

رئیس‌ امارات و نخست‌وزیر عراق ضمن ارائه دیدگاه‌های خود درباره تحولات منطقه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی بر تمایل متقابل خود برای مشورت و هماهنگی در مورد تحولات منطقه و جهان و لزوم تلاش برای تقویت افق بین‌المللی، همکاری و صلح در منطقه تأکید کردند.

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در ماه مه گذشته، با سهیل بن محمد المزروعی، وزیر انرژی امارات، تعدادی پرونده و فرصت‌های سرمایه گذاری در کنفرانس «مسیر توسعه» را بررسی کرد.

السودانی وزیر انرژی امارات متحده عربی را که ریاست هیئت کشورش در کنفرانس «مسیر توسعه» در بغداد پایتخت عراق برعهده داشت، پذیرفت.

در این دیدار همچنین تعدادی از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد توجه مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نخست‌وزیر عراق تأکید کرد که کشورش مشتاق است بهترین روابط را با امارات به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری برقرار کند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.