بین الملل

کرملین: حمله تروریستی به بریانسک مسکو هنوز در دست بررسی است

سخنگوی کرملین امروز (جمعه) گفت، تحقیقات در مورد حمله تروریستی در منطقه بریانسک روسیه همچنان در حال انجام است و بر اساس تحقیقات به نتیجه خواهد رسید.

به گزارش ایران تودی، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، “الکساندر بوگوماز”، فرماندار منطقه بریانسک روز پنجشنبه گفته بود یک گروه خرابکاران اوکراینی از این کشور به قلمروی روستای “لیوبچان” در منطقه “کلیموفسکی” نفوذ کرده است. خرابکاران یک خودروی در حال حرکت را گلوله باران کردند که در جریان آن دو نفر کشته و یک کودک زخمی شدند. پس از آن، سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که ملی‌گرایان اوکراینی به داخل خاک اوکراین رانده شده‌اند و در آنجا هدف حملات توپخانه‌ای گسترده قرار گرفته‌اند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین با اشاره به وضعیت موجود گفت: در حال حاضر اقداماتی برای تحقیقات در جریان است و نیروهای امنیتی ما بر روی این مساله کار می‌کنند. ما ابتدا باید مشخص کنیم که دقیقا چه اتفاقی افتاده و بعد نتیجه‌گیری کنیم.

پسکوف در ادامه گفت، هنوز تصمیمی برای وضع قانون منع آمد و شد در منطقه مرزی بریانسک روسیه با اوکراین گرفته نشده است.

پسکوف همچنین گفت: این حمله تروریستی در منطقه مرزی روسیه در حال بررسی است و اقداماتی برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه در آینده انجام خواهد شد.

سخنگوی کاخ کرملین همچنین گفت، آمریکا به سیاست‌های خود در زمینه افزایش تسلیحات و مهمات به اوکراین و تشویق کشورهای اروپایی برای انجام اقدامی مشابه ادامه می‌دهد. ما به سیاست ادامه دار ایالات متحده برای افزایش عرضه تسلیحات به اوکراین و متقاعد کردن متحدانش در اروپا، یعنی کشورهای اتحادیه اروپا برای افزایش تدارکات مشابه توجه می‌کنیم. این امر البته بار قابل توجهی را بر دوش اقتصاد این کشورها وارد می‌کند.

در این رابطه وزارت خارجه روسیه اعلام کرد کشتار در منطقه بریانسک با تسلیحات ناتو انجام گرفت.

انتهای پیام