ورزشی

پتروشیمی داراب با وجود هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی متوقف شد/ نامزدها از وعده‌های واهی در این باره پرهیز کنند

پتروشیمی داراب با وجود هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی متوقف شد  نامزدها از وعده‌های واهی در این باره پرهیز کنند

دبیر تشکل مجمع اسلامی دانشجویان گام دومی، کاندید‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی را به پرهیز از وعده‌های واهی درباره پتروشیمی داراب توصیه کرد و گفت: پتروشیمی داراب با وجود صرف هزینه‌ ۱۰۰ میلیارد تومانی بدون پیشرفت متوقف شده است.

محمدرضا غلامی دبیر تشکل مجمع اسلامی دانشجویان گام دومی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: پتروشیمی داراب به‌عنوان یکی از طرح‌های پتروشیمی خط لوله اتیلن مرکز، با گذشت ۱۵ سال و صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان، بدون پیشرفت قابل ملاحظه‌ای متوقف شده است.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین مانعی که سبب شده این پتروشیمی به یکی از طرح‌های غیرفعال پتروشیمی ایران تبدیل شود، تعریف آن در موقعیت نامناسب از لحاظ تامین آب و خوراک پایدار است.

دبیر تشکل مجمع اسلامی دانشجویان گام دومی با اشاره وضعیت این پروژه گفت: وعده‌های نادرست مسئولان درباره اشتغال این واحد پتروشیمی سبب شد مردم به این طرح، به دید یک پروژه با اشتغال‌زایی بالا نگاه کنند؛ در حالی که در مجتمعی مشابه پتروشیمی داراب در بهترین حالت تنها ۲۰۰ تا ۴۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد.

غلامی افزود: بسیار واضح است که طرح‌های نیمه‌تمام پتروشیمی در مناطقی که با بحران آب مواجه هستند، هیچ‌گاه به سرانجام نخواهند رسید و کارکرد این‌گونه طرح‌ها به وعده‌هایی برای جمع‌آوری رأی تبدیل شده و هرچند که راه‌اندازی تولیدی‌های متناسب با وضعیت شهرستان می‌توانست موجب رونق داراب شود، اما طرح پتروشیمی داراب توانست مانع پیشرفت اقتصادی در شهرستان داراب شود و طرح‌های اشتغالزایی دیگر مورد توجه کمتری قرار بگیرد.

این فعال دانشجویی در ادامه توضیح داد: مردم باید افرادی را به‌عنوان نماینده انتخاب کنند که توانایی ارتقای جایگاه ایران را در عرصه‌های ملی و بین‌المللی و عزت ایرانیان را ارتقا دهند.

دبیر تشکل مجمع اسلامی دانشجویان گام دومی متذکر شد: نامزد‌ها باید در برنامه‌های خود واقعیات جامعه ایران و جهان خارج را مدنظر قرار دهند و از دادن شعار‌های دست‌نیافتنی اجتناب کنند تا شهروندان با آگاهی بهتری بتوانند تصمیم‌گیری کنند.

وی تشریح کرد: مردم خواهان ورود افرادی به مناصب سیاسی و اجرایی هستند که توانایی بهبود وضعیت زندگی در جامعه را داشته باشند.

دبیر تشکل مجمع اسلامی دانشجویان گام دومی مطرح کرد: مهم‌ترین دلیل ناراحتی مردم و منتقد بودن آنها به وضع کنونی عمل نکردن نمایندگان راه یافته به مجلس به وعده‌هایشان است؛ بنابراین داوطلبانی که قصد ورود به عرصه انتخابات دارند باید از سر دادن شعار‌های دروغین و غیرواقعی بپرهیرند و موجب ناامیدسازی مردم نشوند.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.