عمومی

نیروی انتظامی در عرصه‌های مختلف خوش درخشیده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز جمعه در دیدار با فرماندهی و کارکنان ستاد نیروی انتظامی استان گیلان به مناسبت هفته فراجا اظهارکرد: جمهوری اسلامی تا حد توان از امکانات و ظرفیت‌های خود برای حفظ و حراست از مرزهای جغرافیایی کشور استفاده کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به روایتی از امام سجاد (ع) مبنی بر اینکه نیروهای حافظ جغرافیای کشور، سربازان الهی هستند گفت: همه چیز در جامعه اسلامی و حکومت دینی باید با توجه به خداوند متعال باشد و لذا هر جا که با یاد خدا پیش رفتیم و برای خدا کار کردیم موفق بودیم.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه همه موظفیم حرکات و فعالیت‌مان در راه خدا باشد افزود: در برخورد با قدرت‌های جهانی، دشمنان و سازش‌کاران و.‌.. نیز حرکت‌مان باید برای خدا باشد.

امام جمعه رشت با یادآوری جانفشانی‌های نیروی انتظامی در عرصه‌های مختلف برای حفظ امنیت و اقتدار جامعه اسلامی اضافه کرد: نیروی انتظامی در عرصه‌های مختلف خوش درخشیده و در این راه شهدای زیادی را تقدیم نظام کرده است.

وی با اشاره به اینکه اعتقاد و باور مردم ایران نسبت به خدمات ارزشمند و دلسوزی‌های نیروی انتظامی افزایش یافته است اظهار کرد: نسبت به خدمات انجام شده راضی هستیم اما قانع نیستیم زیرا توانمندی‌های نیروی انتظامی فراتر از این است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه نیروی انتظامی در صیانت از مرزها، مقابله با دشمنان و به‌کارگیری سلاح‌ها و جنگ افزاهای نظامی قوی عمل کرده است افزود: فراجا، حفاظت اطلاعات و همه دستگاه‌های نظارتی، نظارت بر مجموعه خود را جدی بگیرند.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه نظارت‌ها از میزان آسیب‌ها در درون جامعه می‌کاهد اظهار کرد: عدم نظارت بر کل مجموعه آسیب‌هایی را متوجه جامعه خواهد کرد؛ یک افسر که مشکل خانوادگی دارد در ماموریت‌هایش هم دچار مشکل خواهد شد و موفق نیست و در پایان، این آسیب به جامعه بر می‌گردد.

امام جمعه رشت با اشاره به ضرورت نظارت بر پاسگاه‌های مستقر در مناطق روستایی تصریح کرد: مردم روستاها از پاسگاه‌های اطراف خود حساب می‌برند و لذا این پاسگاه‌ها هم باید نظارت شوند.

وی با بیان اینکه ایمنی مرزها هم از اهمیت خاصی برخوردار است، افزود: مرزداران برای تمهیدات جدیدی که می‌توان اعمال کرد تا مرزها از ورود و خروج افراد ناباب در امان بمانند فکر کنند و در داخل هم پلیس تلاش کند تا از ایجاد ترافیک و شلوغ شدن شهر جلوگیری شود.