ورزشی

حقدادی: می‌توانم ادعا کنم ۴۰ نفر پشت من هستند/ از جامعه ورزش طلبکار نیستم

رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: نباید منافع ملی را به منافع شخصی گره بزنیم. هر تصمیمی که مسئولان بگیرند و هر چیزی که صلاح ورزش کشور باشد تمکین می‌کنم. تمام‌قد هستم و ادعایی هم ندارم. من هم اگر قانونی بخواهم حرف بزنم می‌توانم ادعا کنم که ۴۰ نفر پشت من هستند.

به گزارش ایران تودی، عابد حقدادی رئیس فدراسیون ژیمناستیک در نشست خبری اظهار کرد: رویدادهای خوب و ارزشمندی در بخش زنان تحت لوای المپیاد استعدادهای برتر برگزار شد. چیزی که در دست اقدام داریم لیگ هنری، ترامپولین و جایزه بزرگ هنری ترامپولین است. «مسابقات برای همه» را هم در دست اقدام خواهیم داشت. سامانه آموزش فدراسیون یکی از وعده‌های ما بود که تا اواسط آنلاین صدور کارت را جمع می‌کنیم و در سامانه انجام خواهیم داد. یک دوره کلاس ویژه داوری ۲ و ۳ هنری زنان هم برگزار شد.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در ادامه گفت: با پیگیری‌ای که کردیم توانستیم در مسابقات المپیاد شرکت کنیم. سال‌ها بود که بخش هنری زنان را نداشتیم و این مسابقات شور و نشاطی به جامعه برگرداند. این‌ها اولویت ما برای تشکیل تیم‌ها و اردوهای ما خواهد بود و امیدواریم به استعدادهای خوبی برسیم. در بخش زنان با توجه به شرایط این بخش بنا داریم حداقل رویداد چند جانبه‌ای را با کشورهای اسلامی و منطقه برگزار کنیم تا در رده‌های ملی استعدادهای خود را به نمایش بگذارند. بعد از بازی‌های آسیایی ورد کاپ انگلیس، قطر، باکو و آلمان را داریم که کسب سهمیه دارد. مسابقات ایروبیک را هم داریم و امیدواریم مشکلات برطرف شود و تیم‌های ملی بتوانند در این مسابقات شرکت کنند.

حقدادی در ادامه در خصوص صحبت‌هایش در صفحات اجتماعی گفت: همزمان اتفاق افتاد و این جلسه ربطی به توییت نداشت. یک ناهماهنگی در تقویم بازی‌های آسیایی و فدراسیون جهانی به وجود آمده است. با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی با یک سال تاخیر برگزار می‌شود این مسابقات با قهرمانی جهان کسب سهمیه مردان همزمان شده است‌. این مسابقات در بلژیک برگزار می‌شود. ما باید یا تیم را به بازی‌های آسیایی یا به بلژیک می‌فرستادیم‌. سایر کشورهای آسیایی هم همین درخواست را داشتند که ورزشکاران به بلژیک برسند اما نشد و برخی این را فضاسازی رسانه‌ای کردند. ما کلا برای بلژیک اعزامی نداشتیم و کشورهای آسیایی هم در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کنند. آنها تیم دیگری را به بلژیک می‌فرستند و تیم دوم خود را به هانگژو می‌فرستند. ما چون از نظر فنی این شرایط را نداریم بازی‌های آسیایی را انتخاب کردیم. خیلی به سختی می‌توانیم پروازی داشته باشیم تا تیم را از هانگژو به بلژیک برساند. فاصله زمانی زیادی حدود ۱۰ ساعت بین این دو کشور وجود دارد و حضور موثری نمی‌توانستیم داشته باشیم.

وی در خصوص توییت گفت: من از آقای خسروی وفا و سایر مسئولان خواهش کردم جلسه‌ای برگزار شود و در خصوص لایسنس ورزشکاران و اعزام بین‌المللی تصمیمی گرفته شود. سوال ما این است که من به عنوان مسئول فدراسیون یک روز استعفا دادم و محل کارم را ترک کردم و بر اساس قوانین کشورم دیگر مسئولیتی ندارم. در طول سال ۱۴۰۱ که در فدراسیون نبودم و استعفا کرده بودم و بر اساس اساسنامه‌ای که خودشان وضع کرده‌اند سه ماه بعد از استعفا دیگر مسئولیتی ندارم پس چطور سال ۱۴۰۱ لایسنس‌ها را گرفتند و تیم ملی رویدادها را شرکت کرده است؟ تیم ملی در باکو و آلمان و … حضور پیدا کرده است. ثبت نام این ورزشکاران را چه فردی انجام داده است؟

او ادامه داد: آیا آن زمان مسئولیتی داشتند؟ انتخابات برگزار شده و ایراداتی داشته و فدراسیون جهانی در حال رسیدگی است و هنوز بعد از ۴۰ روز پاسخی داده نشده است. اگر آن زمان تعاملات انجام می‌شده چرا الان نمی‌شود. اگر آن زمان تعاملات مسئولیت نداشته چرا الان انجام نمی‌شود. اگر بخواهیم گروگان بگیریم نمی‌شود. مسئولیت اعزام بر عهده وزارت ورزش است. اگر به منافع کشور فکر کنیم همان‌طور که قبلا انجام دادیم الان هم می‌توانیم انجام دهیم اما باید بدانیم که جامعه ورزش آگاه است و نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم.

او افزود:  همه مسئولان وزارت و کمیته المپیک وقت و انرژی گذاشتند. جلسه‌ای هم گذاشته شده که من هم نبوده‌ام. فکر می‌کنم به نتیجه‌ای هم نرسیده‌اند. من ورزشی هستم و از عمر ۴۰ ساله‌ام ۳۰ سال آن را یا ورزشکار بوده‌ام یا مسئولیت داشته‌ام‌. از جنس این کار هستم و برنمی‌تابم که به تیم ملی کشورم به خاطر یک جایگاه سازمانی ضربه بخورد. هر زمان که تصمیمی برای فدراسیون بگیرند من خودم پیش قدم هستم چون نمی‌خواهم آسیب ببینند.

وی افزود: مسابقات قهرمانی آسیا و کلا مسابقاتی که زیر نظر مسابقات جهانی باشد یک فرصت داریم. ما فکر می‌کردیم تا آن فرصت مشکل حل می‌شود اما نشد. نباید منافع ملی را به منافع شخصی گره بزنیم. با این موضوعات آشنایی دارم. برخی شاید برای اولین بار است که می‌خواهند تودیع شوند. هر تصمیمی که مسئولان بگیرند و هر چیزی که صلاح ورزش کشور باشد تمکین می‌کنم تمام‌قد هستم و ادعایی هم ندارم. من هم اگر قانونی بخواهم حرف بزنم می‌توانم ادعا کنم ۴۰ نفر پشت من هستند و باید مجمع نظر دهد. آنها و اطرافیانشان شاگردان من بودند. اینها کار را از من یاد گرفته‌اند اما من ورزشی صحبت می‌کنم. ما ورزشکارانی داریم که می‌توانند مدال بگیرند و نباید دور بمانند. هر فردی تا زمانی که مثمر ثمر است باید بماند و کار کند.

حقدادی در ادامه گفت: باید در حل مشکلات ورزش پیش‌قدم بود. از هر تصمیمی که به حل مسائل مختلف از جمله حضور مقتدرانه در بازی‌های آسیایی و رویدادها منجر شود استقبال می‌کنم. طلبکار نیستم و همواره بدهکار جامعه ورزش بوده و هستم. از هیچ کوششی دریغ نکرده و نخواهم کرد کما اینکه در ظاهر به ضررِ “این کمترین” باشد. مهم موفقیت این سرزمین و آرامش در این رشته است پس هر جا لازم باشد امثال بنده خرج می‌شویم. بنده منافع ورزش کشور را به منافع شخصی و فردی گره نمی‌زنم.

ادامه دارد…

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.