بین الملل

تل‌آویو اعمال فشار واشنگتن بر رام‌الله جهت مقابله با مقاومت را خواستار شد

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که این رژیم از آمریکا خواسته تشکیلات خودگردان فلسطین را جهت مقابله با نیروهای مقاومت در کرانه باختری تحت فشار قرار دهد.

به گزارش ایران تودی، خبرگزاری فلسطینی سما به نقل از شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم پس از عملیات نظامی اخیر در جنین که آن را “خانه و باغ” می‌خواند، با ارسال پیامی برای دولت آمریکا از آن خواست تشکیلات خودگردان فلسطین را جهت مقابله با نیروهای مقاومت در شمال کرانه باختری تحت فشار قرار دهد.

به گزارش این شبکه عبری زبان، این پیام از سوی نهاد امنیتی رژیم صهیونیستی به همتای آمریکایی‌اش ارسال شد.

همچنین این شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی در ادامه تاکید کرد: «انتظار می‌رود آمریکایی‌ها تشکیلات خودگردان را برای توسعه و افزایش فعالیت‌هایش علیه گروه‌های مسلح در شمال کرانه باختری تحت فشار قرار دهند.»

مسؤولان آمریکایی مربوطه در پاسخ اعلام کردند که واشنگتن به این مساله توجه دارد و نباید چنین فرصتی از دست برود.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در پایان نیز گزارش داد: «اسرائیل به آمریکایی‌ها اعلام کرده که اگر تشکیلات خودگردان علیه گروه‌های مسلح اقدام نکند، خودش این کار را انجام خواهد داد.»

طبق اعلام این شبکه عبری زبان، پس از این گفت‌وگو ارتش رژیم صهیونیستی عملیات ترور شهیدان نایف ابوصویص، خلیل ابوناعسه و براء القرم را در جنین اجرا کرد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.