علمی و پزشکی

تامین و توزیع داروهای موردنیاز کشور توسط شرکت پخش سهاهلال

در سال گذشته شرکت پخش سهاهلال در راستای رسالت ذاتی خود، همزمان با کمبود شدید اقلامی همچون آنتی بیوتیک ها، اقدام به توزیع در سطح داروخانه‌های منتخب سازمان غذا و دارو و مراکز درمانی کرد که این روند همچنان با قوت ادامه دارد.

به گزارش ایران تودی، دکتر عسکری درخصوص اقدامات شرکت پخش سهاهلال از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: این مجموعه در راستای رسالت ذاتی خود، همزمان با کمبود شدید اقلامی همچون آنتی بیوتیک‌ها، اقدام به توزیع بیش از۵۰ تن انواع داروهای آنتی بیوتیک در سطح داروخانه‌های منتخب سازمان غذا و دارو و مراکز درمانی کرد که این روند همچنان با قوت ادامه دارد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی در توضیح این مطلب افزود: شرکت پخش سها هلال به منظور تأمین و توزیع اقلام دارویی هموطنان در سراسر کشور و خاصه مناطق کم برخوردار از طریق ۱۶ مرکز توزیع در نقاط مختلف کشور تلاش دارد با توزیع مویرگی انواع داروها تمامی مناطق ایران را در قالب طرح همپوشانی تحت پوشش خدمات دارویی هلال احمر برده و در مقاطع مختلف زمانی و در شرایط بحران‌های دارویی و کمبود بازار؛ با تامین اقلامی همچون داروهای آنتی بیوتیک و سرم های نمکی طبق برنامه اعلامی سازمان غذا و دارو و معاونت های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی، سهمی در تحقق برنامه‌های ملی سلامت ایفا کند.

به گفته وی، در سال جاری بنا برآمارهای موجود بیش از ۲۱ درصد اقلام توزیعی شرکت پخش سها مربوط به داروها و تجهیزات پزشکی تولیدی شرکت های تحت پوشش سازمان و اقلام تامینی شرکت بازرگانی سها کیش بوده است.

عسکری یکی از سیاست های راهبردی شرکت پخش سها هلال را مشارکت در برنامه‌های ملی همچون راهپیمایی عظیم اربعین حسینی از طریق تامین و توزیع داروهای مورد نیاز زائران اباعبدالله الحسین دانست و ادامه داد: در سال جاری با هماهنگی سازمان حج و زیارت از طریق مراکز توزیع سها هلال در استانهای کرمانشاه و ایلام، داروهای مورد نیاز در اختیار مراکز درمانی و داروخانه‌های منتخب قرار گرفت.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی افزود: اجرای طرح GPS پرتابل آنلاین– سامانه هوشمند نظارت و پایش بر زنجیره دما و رطوبت- پس از ۶  ماه آزمایش موفق توسط شرکت پخش سها هلال اقدامی‌بسیار ارزشمند محسوب می‌شود که برای اولین بار توسط این مجموعه در سراسر کشور انجام می‌شود.

انتهای پیام