عمومی

تأمین بیش از ۲۰۰ هزار قلم دارو و ملزومات پزشکی در شلمچه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، زینب جوانمردی عصر امروز پنجشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به اینکه مشکلی از بابت کمبود دارو در مرز شلمچه وجود ندارد، اظهار کرد: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آبادان از چندین ماه گذشته با سازمان غذا و دارو کشور برای اختصاص انواع سرم و داروهای سهمیه‌ای مورد نیاز به منظور برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) مذاکراتی را انجام داد.

وی ادامه داد: تمامی داروها، سرم‌ها و ملزومات پزشکی مورد نیاز، تأمین، خریداری و در انبار استراتژیک معانت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی آبادان نگهداری می‌شوند و به طور مستمر در اختیار واحدهای مستقر در بیمارستان شهید حاج قاسم سلیمانی در مرز بین‌المللی شلمچه قرار می‌گیرند.

جوانمردی بیان کرد: اقلام دارو و ملزومات پزشکی از آغاز به کار خدمات‌رسانی در اربعین امسال تاکنون به واحدهای مختلف اعم از داروخانه شبانه‌روزی، فوریت‌های پزشکی، معاونت بهداشت، دفتر پرستاری، درمان و بسیج جامعه پزشکی تحویل داده شده و تعداد یادشده نسبت به بازه زمانی مشابه در اربعین سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آبادان افزود: به طور روزانه و مستمر و به منظور جایگزینی داروها و ملزومات مصرف‌شده، این اقلام تأمین می‌شوند.

جوانمردی گفت: دارو و ملزومات موردنیاز داروخانه شبانه‌روزی از ۲۵ مرداد به داروخانه شلمچه انتقال یافت و با تجهیز داروخانه، در شب ۲۵ مرداد، داروخانه شبانه‌روزی مرز شلمچه رسماً کار خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به خدمات شبانه‌روزی داروخانه مستقر در بیمارستان شلمچه گفت: این داروخانه خدماتش را طبق تجویز پزشک و تحت نظر مسئول فنی داروساز داروخانه براساس نسخه دارویی به زائران به طور رایگان ارائه می‌دهد که تا کنون بیش از پنج هزار نسخه ثبت شده و این تعداد نسبت به بازه زمانی مشابه در اربعین سال گذشته، افزایش قابل توجهی داشته است.

جوانمردی بیان کرد: راه‌اندازی انبار اربعین و سیستم تعهدی از اربعین سال گذشته آغاز شده که امسال برای اولین بار با اضافه شدن سیستم HIS بیمارستانی و سامانه‌های بیمه سلامت و بیمه تأمین اجتماعی در داروخانه شلمچه، انباردار و مسئول HIS این معاونت به طور مستمر برای ثبت ورود و خروج دارو و ملزومات مصرفی و ثبت نسخ در داروخانه حضور دارند.

وی تصریح کرد: در طول شبانه‌روز نیروهای پشتیبانی اعم از امور اجرایی، عمومی، خدمات، نقلیه و… برای هماهنگی و تسهیل امور در داروخانه شبانه‌روزی شلمچه فعالیت دارند.