عمومی

بزرگراه بین‌المللی نقده – پیرانشهر ۶۰ درصد پیشرفت دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سیدمحسن حمزه‌لو ظهر سه شنبه در بازدید خبرنگاران از قطعه نخست بزرگراه نقده – پیرانشهر، افزود: این مسیر ۱۰ کیلومتری با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده برای تعریض و بهسازی محور، حدود ۴۵ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی این قطعه در دست اجراست و حدود چهار کیلومتر آن پیش از این زیر بار ترافیک رفته است.

حمزه لو اضافه کرد: حدود ۶ کیلومتر از این محور نیز تا اربعین امسال به بهره‌برداری می‌رسد و آماده تردد زائران اربعین حسینی می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اجرای عملیات در بزرگراه نقده – پیرانشهر را در راستای تسهیل تردد حمل‌ونقل دانست و اظهار کرد: کاهش بروز تصادفات و تلفات جاده‌ای از دلایل عمده بهسازی این مسیر است تا سهولت تردد برای زائران اربعینی شکل گیرد.

حمزه لو گفت: قطعه دوم بزرگراه نقده – پیرانشهر نیز ۲۴ کیلومتر طول دارد و بیش از پنج کیلومتر از آن زیر بار ترافیک رفته است و تا اربعین پنج کیلومتر دیگر آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: طرح ساماندهی ۲.۵ کیلومتر از ورودی پیرانشهر از سمت نقده نیز انجام شده و برای اجرای این طرح نیز ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

محور بزرگراهی سه راهی محمدیار به بناب ۴۰ درصد پیشرفت دارد

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در ادامه گفت: عملیات اجرایی ۷.۵ کیلومتر از قطعه ۲ محور سه‌راهی محمدیار – بناب در دست اجرا بوده و این طرح ۴۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

حمزه لو اظهار کرد: برای اجرای این طرح ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

وی افزود: در حال حاضر این طرح ۴۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد که اجرا و بهره‌برداری از این طرح موجب کاهش ترافیک جاده‌ای و کاهش تصادفات می‌شود.

حمزه لو اضافه کرد: طبق قرارداد، اجرای این طرح در طول یک سال انجام می‌شود و زیر بار ترافیک می‌رود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به کاهش ۳۰ کیلومتری مسیر محمدیار – بناب با اجرای این طرح ادامه داد: کاهش آلایندگی زیست محیطی، حفظ تالاب‌های منطقه، کاهش تصادفات جاده‌ای و افزایش ایمنی از جمله مزیت‌های بهره‌برداری از محور سه‌راهی محمدیار – بناب است.

بهسازی محور حیدرآباد و نقده هم ۵۰ درصد پیشرفت دارد

حمزه لو همچنین گفت: پروژه تعریض و بهسازی محور حیدرآباد – نقده پیشرفت ۵۰ درصدی دارد که اجرای کامل آن، زمینه سهولت تردد در این محور را فراهم می‌کند.

وی افزود: پروژه تعریض و بهسازی محور حیدرآباد – نقده نقش مؤثری در تسهیل و ایمن‌سازی تردد مردم منطقه و سهولت تردد زائران اربعین حسینی دارد.

وی اضافه کرد: محور حیدرآباد – نقده حدود ۱۹.۵ کیلومتر طول داشته و هفت کیلومتر از این مسیر پیش از این زیربار ترافیک رفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با بیان اینکه عملیات اجرایی این مسیر با تمام توان در ۱۲.۵ کیلومتر در حال انجام است، ادامه داد: بخشی از این محور نیز تا اربعین امسال با حدود ۶ کیلومتر آماده بهره برداری می‌شود.

حمزه‌لو اظهار کرد: ارتقای کیفیت و ایمنی جاده‌های دسترسی به پایانه‌های مرزی در کنار تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور در رأس برنامه‌های اجرایی مجموعه راه وشهرسازی آذربایجان‌غربی قرار دارد.