برگزاری نشست فراکسیون گام دوم انقلاب اسلامی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری ایران تودی، اولین جلسه فراکسیون گام دوم انقلاب اسلامی مجلس دوازدهم به ریاست محسن زنگنه با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد.

محسن زنگنه، رییس فراکسیون گام دوم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقدامات نمایندگان منجر به تحول و بروز اتفاقات بزرگی در کشور می‌شود، گفت: تعارض منافع صنفی، جغرافیایی و سیاسی گاهی بر کار مجلس سایه می افکند و کار را از مسیر خود خارج کند.

وی با بیان اینکه ما در فراکسیون گام دوم به دنبال راهکارهایی برای حل مشکلات کشور بودیم، اظهار کرد : ما  نمایندگان جوان مجلس درگیر لابی ها و برخی سهم خواهی ها نبودیم.

زنگنه تصریح کرد: مالیات برعایدی سرمایه، قانون حمایت از زنان و خانواده، اصلاح ساختار بودجه و دیگر قوانین مصوب مجلس به عنوان اقدامات فراکسیون گام دوم بوده است. 

مصطفی طاهری عضو کمیسیون صنایع و معادن و صنایع مجلس نیز در این نشست گفت: زنجیره در صنایع پتروشیمی اولویت دارد. افزایش هر زنجیره باعث ارزش افزوده می شود. البته برخی از زنجیره ها کوتاه است مثلا از نفت خام فقط به بنزین رسیدیم درحالی که امکان افزایش زنجیره تا دارو است.

وی با بیان اینکه ظرفیت معدن در کشور بسیار زیاد است، اظهار کرد: باید در حقوق دولتی حداقل ۴۰ تا ۵۰ درصد سرمایه گذاری شود تا برای نسل های بعدی هم معادن کشور قابلیت بهره برداری داشته باشد.

این نماینده مجلس با اشاره به اقدامات مجلس در حوزه معادن گفت: حقوق درآمد معادن حدود ۲ همت بود ولی در اواخر مجلس یازدهم این رقم به نزدیک ۵۰ همت رسید.

فاطمه محمدبیگی عضو کمیسیون بهداشت و درمان نیز در این نشست گفت: افزایش سهم سلامت از بودجه کشور در دهه ۹۰ کاهش پیدا کرد حال اینکه قرار بود پرداخت از جیب مردم کمتر شود.

وی با بیان اینکه بودجه صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج در مجلس یازدهم افزایش پیدا کرد، گفت: سهم این صندوق در بودجه به ۹ هزار میلیارد تومان رسیده است.

محمدبیگی افزود: مجلس دوازدهم باید اقداماتی در حوزه طب سنتی و محیط زیست داشته باشد. سالانه یک تا یک و نیم درصد به جمعیت سالمند کشور اضافه می شود؛ در مجلس یازدهم موضوع قانون جمعیت و خانواده را نهایی کردیم. اما از آنجا که چالش جمعیت در کشور بسیار جدی است، باید فراکسیون جمعیت فعالیت خود را در مجلس دوازدهم به صورت جدی پیگیری کند.

در حال تکمیل…