علمی و پزشکی

افزایش اقدام به خودکشی در داروسازان آمریکایی

یک مطالعه جدید در ایالات متحده نشان می دهد که داروسازان بیش از هر فرد دیگری در جامعه آمریکایی در معرض خطر خودکشی هستند.

به گزارش ایران تودی، موضوع «اپیدمی» توجه همگان را به وضعیت و تحلیل رفتن سلامت روان متخصصان شاغل در حرفه های بهداشتی و درمانی جلب می کند و نتایج بررسی ها نشان می دهد که بهورزان و بهورزان با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند. . آنها مبارزه می کنند و معمولاً میزان خودکشی بالایی دارند، به خصوص در میان پزشکان و پرستاران.

با این حال، این مطالعات نشان می دهد که سلامت روان داروسازان تاکنون نادیده گرفته شده است. در اولین مطالعه میزان خودکشی در بین داروسازان در ایالات متحده، کارشناسان آمریکایی دریافتند که میزان خودکشی داروسازان بیشتر از جمعیت عمومی است. نرخ تخمینی خودکشی در میان داروسازان 20 نفر در هر 100000 نفر است، در حالی که این رقم برای جمعیت عمومی 12 است.

این ارقام بر اساس داده‌های سال‌های 2003 تا 2018 در ایالات متحده است و کارشناسان آمریکایی انتظار دارند که این ارقام در سال‌های آتی به دلیل افزایش استرس اپیدمی کووید-19 افزایش یابد و اکنون تخمین داده‌ها جدیدتر است.

به گفته کارشناسان آمریکایی، چیزی که ما از این همه گیری آموخته ایم این است که یک نقطه سقوط برای کارکنان بهداشتی وجود دارد. این مطالعه رایج ترین روش خودکشی را در این جمعیت شناسایی کرد که نشان می دهد 49.8 درصد موارد با سلاح گرم، 29.4 درصد با مسمومیت و 13 درصد به دلیل خفگی بوده است.

استفاده از سلاح گرم در بین داروسازان و عموم مردم مشابه بود، اما مسمومیت با بنزودیازپین ها، داروهای ضد افسردگی و مواد افیونی در بین داروسازان شایع تر بود.

این مطالعه همچنین به عوامل موثری مانند سابقه بیماری روانی و شیوع بالای مشکلات شغلی پرداخته است. مشکلات شغلی شایع ترین ویژگی خودکشی در مشاغل مرتبط با سلامت است.

به گزارش مدیکال اکسپرس، مسئولیت داروساز در این مدت به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، زیرا حجم داروهای توزیع شده و تقاضا برای تزریق واکسن و سایر خدمات بهداشتی افزایش یافته است.

انتهای پیام/