عمومیکسب و کار ایرانیان

درب لولا محوری چیست؟

درب پیوت و تولید کنندگان آن

درب پیوت (درب محوری) به دلیل ساختار متفاوت لولا و چارچوب که در ادامه ی این محتوا به آن اشاره خواهیم کرد، تولیدکنندگان محدودی را در سطح کشور به خود اختصاص داده است. یکی از دلایل انحصاری بودن درب لولا محوری گروه هومچه، تولید درب ضد سرقت پیوُت می باشد که ترکیب درب پیوت و درب ضد سرقت در کنار هم، به دلیل ابعاد غیر استاندارد و بزرگ، در میان تولیدکنندگان تقریبا غیرممکن است.

درب پیوت و لولای بالایی با دو پیچ

یکی از دلایلی که سبب معروفیت pivot door در میان بزرگان دکوراسیون داخلی گردیده است، لولای خاص و متفاوت این درب است. درب محوری روی دو لولای فولادی دست ساز باز و بسته می شود که کیفیت و ساختار این لولا بسیار قابل توجه است. قسمتی از لولا، توسط دو پیچ مقاوم فولادی روی چارچوب درب لولا پاشنه ای نصب می شود و درب شما روی آن قرار می گیرد. نکته ای که در رابطه با دست ساز بودن لولا قابل توجه است، این است که تولید این لولا به دلیل ابعاد نامتعارف و غیراستاندارد درب های سفارشی خریداران، به صورت اختصاصی و متناسب با درب شما تولید و بر روی درب ضد سرقت محوری شما نصب می شود.

درب محوری و لولای پایینی پرقدرت!

لولای پایینی درب محوری نیز همانند قسمت بالایی از لولای فولادی دست ساز منحصر به فرد گروه هومچه تولید شده است. همان طور که در تصویر مشخص است، قسمت پایینی درب بر روی یک بلبرینگ بسیار قدرتمند سوار می شود، که نصاب درب ضد سرقت هومچه پیش از قراردادن درب روی چارچوب درب ضد سرقت، بلبرینگ را به صورت کامل چک می‌کند تا درب به راحتی روی لولای خود بچرخد.

 چارچوب ویژه درب لولا پاشنه ای

یکی دیگر از ویژگی های غیرظاهری درب لولا پاشنه ای، تفاوت اضلاع چهار طرف چارچوب است. درب پیوت از آنجایی که تنها بر روی دو لولا می چرخد، هر سمت از 3 ضلع چارچوب با سمت دیگر متفاوت است، تصاویر زیر این تفاوت چارچوب را به شکل واضح تری به شما نشان می دهد.

ضخامت چارچوب

نکته ای که در ارتباط با درب پیوُت هومچه حائز اهمیت است، ضخامت چارچوب است. ضخامت چارچوب تمامی درب های ضد سرقت هومچه شامل سری های درب ضد سرقت ارزان، درب ضد سرقت کلاسیک، درب ضد سرقت مدرن و  درب لابی ضد سرقت از ورق آهن 2 میلی متری تولید می شوند که این ضخامت در مقایسه با دیگر تولیدکنندگان ضخامت بسیار بالا و قابل توجهی است که سرقت درب را از طریق دیلم کردن بسیار سخت و دشوارتر می‌کند.

 ابعاد غول آسا درب پیوت

درب های محوری گروه درب های ضد سرقت هومچه از آن جایی که به صورت کاملا سفارشی تولید می شوند، هیچگونه محدودیتی در سفارش ابعاد نخواهند داشت. درب لولا پاشنه ای یا درب Pivot از آنجایی که روی دو لولا سوار است و این لولا ها از جنس فولاد دست ساز هستند، امکان سفارش تا ارتفاع 3.20 متر را نیز دارد. درب ضد سرقت با روکش فلزی که مشاهده می کنید، درب ضد سرقتی است که توسط هومچه در ارتفاع 3 متری و عرض 110 سانتی متری تولید شده است.

 بازشو خاص درب ضد سرقت پیوت

درب ضد سرقت پیوُت به دلیل نوع خاص لولا امکان بازشو درب را به هر دو جهت داخل و بیرون، در اختیار شما قرار می دهد. شما خریدار محترم درب Pivot می توانید نوع بازشو این درب را در هنگام ثبت سفارش به هر یک از 3 حالت بازشو (داخل – بیرون – هر دو جهت) انتخاب کنید. درب محوری به دلیل امکان انتخاب بازشوهای متفاوت و خاص انتخاب افرادی است که به دنبال درب ضدسرقت مدرن هستند.

 نصب درب پیوت

از آنجایی که چارچوب درب پیوت با دیگر چارچوب های متفاوت است، امکان نصب متفاوت و نسبتا مُدرنی را در اختیار شما قرار می دهد. شما خریدار محترم می توانید در هنگام نصب، قسمت پایینی چارچوب را با سطح زمین همسطح کنید، به صورتی که قسمت پایینی چارچوب درب شما دیده نشود. این همسطح سازی سبب می شود تا بین سرامیک یا سنگ بیرون و داخل تفاوتی ایجاد نشود و اصطلاحا به صورت یک تکه نصب شود.

 یراق آلات درب لولا پاشنه ای

عموم خریداران در سفارش درب لولا پاشنه ای، یراق نیمه مرکزی کاله را انتخاب می کنند، اما شاید شما خریدار محترم به دنبال امنیت بیشتری برای ورودی ساختمان خود هستید؛ پس به راحتی می توانید قفل درب پیوُت خود را به قفل کاله تغییر دهید. شما می توانید با مطالعه محتوای متنی و ویدیویی قفل ضد سرقت اطلاعات خود را نسبت به این موضوع مهم افزایش دهید. علاوه بر این یکی از موضوعاتی که می تواند در موضوع قیمت تمام شده و امنیت نیز تاثیر گذار باشد، موضوع قفل است.در بازار درب های امنیتی و لولا محوری که درب های خاص و سفارشی هستند، نوع قفل کار شده است که می تواند یکی از کوچک ترین هزینه های جانبی و در عین حال مهم ترین عوامل موثر در قیمت باشد.

 روکش های نامحدود

شاید تا به این قسمت از خواندن این محتوا به سفارشی بودن درب های هومچه نرسیده باشید، اما در این قسمت به صورت کاملا واضح متوجه این ویژگی منحصر به فرد هومچه در تولید درب ضد سرقت پیوُت خواهید شد. همان طور که شما خریدار محترم در انتخاب یراق آلات درب خود مختار هستید، انتخاب های شما در انتخاب روکش بسیار فراتر است. شما می توانید تمامی روکش های موجود بر روی تمامی درب های ضد سرقت و درب های داخلی هومچه را به عنوان روکش درب پیوُت خود انتخاب کنید.

قیمت درب پیوت

درب پیوت یا درب محوری به دلیل نوع متفاوت لولا، قیمت نسبتا متفاوتی را نیز دارد. قیمت این درب خاص از این رو که در تولید زیرسازی و استراکچر درب ضد سرقت از آهن و متریال بیشتر، در تولید روکش این درب ها از چوب، شیشه یا بتن بیشتری استفاده می شود و با وجود لولای منحصر به فرد دست ساز فولادی، قیمت نسبتا بالاتری را نسب به دیگر انواع درب در ابعاد استاندارد دارد و به همین دلیل این نوع درب قیمت مشخصی ندارد، شما عزیزان بعد از انتخاب درب مورد نظر خود جهت اطلاع از قیمت با پشتیبان آنلاین سایت و یا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید

 تنها ایراد درب پیوت

اگر کمی در درب ضد سرقت پیوُت موجود در وبسایت دقت کرده باشید، متوجه یک فاصله قابل توجه در قسمت بالایی و پایینی میان لنگه و چارچوب خواهید شد. این فاصله از این جهت ایجاد می شود که درب بر روی دولولای پایینی و بالایی متحرک و محوری نصب شده است که امکان بازشو خاص را در اختیار شما قرار دهد. از همین رو درب پیوُت عموما به عنوان درب لابی و ورودی ساختمان ها استفاده می شود و کمترین کسی از این درب به عنوان درب واحد خود استفاده می کند.

بخریم یا نخریم!

پاسخ این سوال بر اساس سلیقه و نوع استفاده هر شخص متفاوت است. این درب برای کسانی که به دنبال سفارش درب لابی ضد سرقت با ابعاد غیر استاندارد و ساختاری خاص و متفاوت هستند، مناسب ترین گزینه خواهد بود. اما انتخاب و سفارش این درب با توجه به معایبی که قبل تر ذکر شد مانند ورود سرما، گرما و گرد و غبار برای درب ورودی واحد، انتخاب خاص، مناسب و مقرون به صرفه ای نمی باشد.