اجتماعیکسب و کار ایرانیان

شال پلنگی با چی ست میشه؟

چطور شال و روسری پلنگی را بپوشیم؟

برای پوشیدن شال و روسری‌ پلنگی مانند هر استایل دیگری، باید یک سری اصولی رعایت شود. چرا که اگر طرح پلنگی با روانشناسی رنگ همراه نباشد و به طور اصولی ست نشود، ترکیب شایسته‌ای برای شما نمی‌سازد و باعث نگاه منفی از سمت بیننده می‌شود. از طرف دیگر شال و روسری‌های لئوپارد یا پلنگی یک استایل خانمانه به شما می‌دهد و آشنایی با شیوه ست کردن شال و روسری پلنگی، به شما کمک می‌کند که بتوانید بهترین استایل را به کمک شال و روسری‌های طرح پلنگی خود بسازید.

اصول ست کردن شال و روسری پلنگی

  • شال و روسری‌ پلنگی، در جنس‌های مختلف نخی، ابریشم، حریر، ساتن، پشمی و غیره وجود دارند. اگرچه این طرح بیشتر در فصل‌های سرد سال استفاده می‌شود، اما جنس‌های حریر و ابریشم‌های لطیف از این طرح به راحتی با استایل‌های مجلسی و رسمی ست شده و مناسب فصل‌های گرم و سرد است.
  • ست کردن شال یا روسری پلنگی با رنگ صورتی: شما می­توانید شال طرح پلنگی خود را با یک مانتو بارانی یا پالتوی صورتی ملایم ست کنید. شما می‌توانید انواع شال طرح پلنگی را در قسمت مشاهده کنید.
  • ترکیب لباس‌های طرح راه‌راه و چهارخانه با شال و روسری‌های پلنگی: مهم نیست که راه‌راه افقی باشد یا عمودی، در هر حال پوشیدن این دو طرح در کنار هم استایل کلاسیک خاصی را برای شما می‌سازد. البته در هر صورت پیشنهاد ما به شما پوشیدن استایل ساده در کنار طرح پلنگی است. مدل‌های مختلف روسری با طرح پلنگی در قسمت موجود است.
  • گزینه مناسب بعدی، ست کردن شال یا روسری طرح پلنگی در فصل پاییز و زمستان با کت چرم است. مهم نیست که کت شما چه رنگی باشد، کت‌های چرم ترکیب فوق العاده ای با شال یا روسری طرح پلنگی می‌سازند.
  • شما می‌توانید شال‌های پشمی یا نخ پاییزه طرح پلنگی را در زمستان و پاییز به عنوان شال گردن هم استفاده کنید. در این ترکیب سعی کنید از کلاه و یا روسری ساده استفاده کنید. شما می‌توانید کت شلوار، مانتو و یا پالتوهای رنگ تیره خود را با شال و روسری‌ پلنگی ست کنید. در این مدل استایل می‌توانید کیف یا کفش خود را نیز طرح لئوپارد انتخاب کنید.
  • نکته دیگر برای جذابیت این طرح، انتخاب یکی دیگر از اکسسوری‌های خود مانند کمربند، کش مو و غیره از طرح پلنگی است. استفاده از دستمالسر طرح پلنگی برای کیف یا کمربند مانتو یا شلوار جین. شما می‌توانید دستمالسرهایی با طرح پلنگی و دیگر طرح‌ها را در دسته‌بندی روسری‌ها مشاهده کنید.
  • طرح پلنگی، طرحی شلوغ و نامنظم نیست و انرژی خوبی به مخاطب منعکس می‌کند. رنگ‌های مانند قهوه‌ای، کرم و مشکی با تنالیته لئوپارد همخوانی داشته و متناسب هستند. علاوه بر این شما می‌توانید استایل‌های مونوکروم سفید، مشکی، شتری و یا صورتی ملایم خود را با شال و روسری طرح پلنگی ست کنید.
  • بهترین رنگ برای ست کردن با شال و روسری‌ پلنگی، رنگ‌های گرم مثل زرد، نارنجی و کهربایی است. برای ست کردن این طرح با رنگ‌های روشن شما باید از روان‌شناسی رنگ در استایل استفاده کرده باشید. خرید شال‌هایی با حاشیه پلنگی یکی از مدل‌های عالی برای ست کردن با استایل‌های رنگی است.
  • لباس‌های مشکی همیشه گزینه عالی برای ست کردن با شال و روسری‌های پلنگی هستند، شما استایل مشکی خود را با شال پلنگی و کیف یا کفش پلنگی بپوشید و از استایل جذاب پاییزه خود لذت ببرید.

 شال و روسری پلنگی چه جنسی دارد؟

در واقع باید این نکته را به شما بگوییم که روسری پلنگی از مواد مختلفی ساخته می شود. شال و روسری پلنگی از تمام جنس های نخ، ابریشم، حریر و غیره ساخته می شود. از آنجایی که این مدل شال و روسری در طرح و جنس های مختلفی ساخته می شود به شما این امکان را می دهد تا راحتتر ست کنید. شال و روسری طرح پلنگی حریر ساخته می شود برای زمان هایی که هوا گرم است مناسب تر است ولی چون این جنس روسری لیز است بهتر است در زمان هایی که کار زیادی دارید استفاده نکنید چون باید مرتب آن را صاف کرده و باعث دردسر خواهد بود.

از دیگر جنس های روسری هایی با طرح پلنگی، جنس ساتن است. روسری ها با این جنس لیز هستند و باید در نگهداری آن ها بسیار دقت کرد. سعی کنید این جنس روسری را با آب سرد بشویید تا به آن صدمه ای وارد نشود. می توانید به مقاله مراجعه کنید و طریقه شستشو شال و روسری را بخوانید.

راهنمای انتخاب شال و روسری پلنگی

برای خرید شال و روسری پلنگی در ابتدا هدف خود را مشخص کنید بدین معنی است که در ابتدا به سوالات زیر پاسخ دهید:

 این روسری را در کدام مکان ها بر سر خواهم کرد؟
کدام جنس شال و روسری پلنگی مناسب چادر است و کدام جنس، مناسب سر کردن با مانتو؟
ابعاد روسری بهتر است در چه اندازه ای باشد؟

چه میزان بودجه و هزینه برای خرید این طرح روسری ، خرج خواهم کرد؟
آیا این روسری باید مجلسی باشد یا عادی؟
روسری پلنگی را در کدام فصل مورد استفاده قرار خواهم داد؟
آیا طرح خاصی را مدنظر دارم یا هر طرحی که در مغازه باشد، خریده و استفاده خواهم کرد؟

جنس شال و روسری پلنگی

دومین فاکتوری که باید در نظر بگیرید، توجه به جنس آن می باشد و شما باید دقیق بدانید که این شال و روسری پلنگی را برای کدام فصل سال قصد دارید سر کنید.

 روسری پلنگی نخی

اگر قصد دارید روسری پلنگی خود را در فصل گرما و تابستان به سر کنید باید جنس نخی آن را تهیه کنید. زیرا دوخت جنس نخی از الیاف سبک تر و نازک تری استفاده می شود تا بتوان از آن در فصول گرم سال استفاده کرد.

 روسری پلنگی مخصوص پاییز

این مدل شال و روسری برای فصل زمستان و پاییز هم بسیار مناسب است. جنس این طرح شال و روسری برای فصل زمستان و پاییز از نخ های ضخیم تری دوخته شده است تا مسیر ورود هوای سرد به سر، گردن و گوش های شما گرفته شود. با استفاده از این طرح شال و روسری می توانید استایل زیبا و شیکی در فصل زمستان و پاییز داشته باشید.

شال و روسری پلنگی تابستانه و پاییزه

برخی از روسری های پلنگی جنس خاصی دارند به این صورت که جنس آن ها هم ضخیم است و هم نازک و این مدل شال و روسری بسیار نرم هستند و برای فصل های مختلف سال بسیار مناسب هستند.

ست شال و روسری پلنگی با لباس ساده

اگر به سادگی علاقه دارید و دوست ندارید استایل شلوغی داشته باشید. در هنگام استفاده روسری پلنگی از مانتو و دیگر موارد استایل خود تک رنگ و ساده استفاده کنید. رنگ مشکی بسیار جذاب است که با استفاده از روسری پلنگی جلوه زیبایی می دهد.

ست روسری پلنگی با کت چرم و جیر

همانطور که اشاره کردیم این مدل شال و روسری جذاب در پاییز و زمستان چشم نواز تر دیده می شود و به کت چرم ، بافت های پشمی و می آید زیرا آن ها بطور طبیعی از پوست حیوانات تهیه می شوند و تناسب زیادی با هم دارند.

استفاده از طرح های مشابه

اگر به استایل های شلوغ و پر از نقش علاقه دارید می توانید کفش، کیف ، کمربند ،  شلوار یا دامن خود را هم از این طرح انتخاب کنید. اما باید به این نکته دقت کنید دو آیتم مشابه انتخاب کنید و نباید دو مورد مشابه بر روی هم قرار بگیرد. به این معنی که اگر میخواهید روسری پلنگی بپوشید، مانتو یا پیراهن مشابه این پترن نباشد ، زیرا در کنار هم ناهماهنگ و نامتوازن دیده می شوند.

منبع : fabindia.com