اقتصادیکسب و کار ایرانیان

لوله های سوپرپایپ و مزایای استفاده از آن

امروزه در لوله کشی ساختمان ها و مکان های از لوله هایی استفاده می شود که از نظر ساختار، تکنولوژی بالایی دارند و نسبت به لوله های فلزی عملکرد خیلی بهتری دارند. این لوله ها پنج لایه بوده و دارای بهترین کیفیت می باشند. این لوله ها، لوله سوپر پایپ تحت لیسانس آلمان هستند و مزایای بسیار زیادتری نسبت به لوله های قدیمی فلزی دارند. لوله های سوپرپایپ مصارف بسیار زیادی در ساختمان ها و مکان های بهداشتی دارند. مشخصات متفاوت آنها، متناسب با درخواست مشتریان می باشد. برای اطلاعات بیشتر در ادامه با ابتدا مزایای استفاده از این نوع لوله ها را یادآور خواهیم شد و شما با معرفی مشخصات فنی لوله سوپر پایپ همراه ما باشید.

معرفی لوله های سوپرپایپ

لوله های سوپرپایپ تلفیقی از پلیمر و فلز می باشند که از متریال Pex-Al-Pex تشکیل شده و با وجود ساختار پنج لایه و تکنولوژی بالا معایب لوله های قدیمی و فلزی را پوشش می دهند و با دوام و کیفیت بالا و رسوب پذیری حداقلی، جایگزین بسیار مناسبی برای آنها می باشند. سطح صاف و صیقلی داخل و خارج این لوله ها باعث شده تا از خوردگی و فرسودگی آنها جلوگیری شود و عمر طولانی در مصارف ساختمانی و بهداشتی داشته باشد.

جدیدترین تکنولوژی ساخت این لوله ها، سوپرپایپ 2+ می باشد که تحت لیسانس کشور آلمان تولید می شود و به دلیل وجود آلیاژ آلومینیومی خاص و متریال با کیفیت پلی اتیلن، در سیستم های ساختمانی و بهداشتی بسیار کاربرد دارند که کیفیت آب آشامیدنی با استفاده از این لوله ها مطلوب می باشد. با آزمایش هیدرواستاتیک انجام شده روی لوله های سوپرپایپ، این لوله ها تحمل فشار 10 بار و دمای 95 درجه سانتیگراد را در بلند مدت دارند که نشان دهنده کیفیت و عمر مفید و بالای لوله های سوپرپایپ می باشد.

ساختار لوله های پنج لایه

لوله پنج لایه از دو لایه پلیمر ، دولایه چسب و یک لایه آلومنیوم تشکیل شده است. لایه درونی و بیرونی از پلیمر خاص بر پایه پلی اتیلن (بسته به نوع کاربرد) تشکیل شده که مقاومت لوله در برابر خوردگی و رسوب پذیری تضمین می کند. لایه میانی که فلز آلومینیوم می باشد به روش Overlap به صورت طولی با تکنولوژی اولتراسونیک جوش می شود. از چسپ برای تلفیق دو لایه درونی و بیرونی پلیمر به آلومینیوم استفاده می شود که نقش مهمی در یکپارچگی و مقاومت لوله دارد.

مزایای استفاده از لوله های سوپرپایپ

در مقایسه لوله های نسل جدید با نسل قبل باید بگوییم که این لوله های نسل جدید نیوپایپ، خوردگی از داخل یا خارج ندارند، امکان رسوب گذاری ندارند، تحمل دما و فشار بالایی دارند. ضریب انبساط طولی کمی دارند و نفوذپذیری اکسیژن ندارند. امکان شکل پذیری دارند. سبک وزن هستند و سرعت نصب بالایی دارند.

ضریب انتقال حرارت آنها نیز کم است. جا به جایی و حمل آنها آسان است و به دلیل جلوگیری از لجن و رسوب کیفیت آب عبوری از لوله ها بسیار خوب می باشد.

    انعطاف پذیری:

این لوله ها، انعطاف پذیری بالایی دارند و به راحتی قابلیت خم شدن دارند و نصب آسانی در سیستم های لوله کشی دارند.

    مقاومت در برابر خوردگی:

سوپر پایپ ها غیر قابل خوردگی هستند و با آب و رطوبت تعامل کمتری دارند. این وِیژگی می تواند عمر مفید آن را افزایش دهد.

    عملکرد حرارتی:

این محصولات دارای خاصیت عایق حرارتی هستند که می توانند به حفظ دمای آب درون لوله کمک کنند و خنک یا گرم نگه دارند.

    نصب آسان:

به دلیل انعطاف پذیری و سبکی، نصب و اتصال لوله های سوپرپایپ به سیستم لوله کشی ساختمان به راحتی انجام می شود.

مشخصات فنی لوله سوپرپایپ

این لوله ها ترکیبی از فلز و پلیمر و از جنس پلی اتیلن متصل به لایه هایی از فوم ایزولاسیون تشکیل شده است. لوله های سوپر پایپ دارای قطرهای مختلفی است و به عنوان جایگزین مناسب لوله های مسی، پلی پروپیلن، و PVC، در سیستم های آب سرد و گرم استفاده می شوند. مواد اولیه ساخت آنها Pex-Al-Pex می باشد.

تکنولوژی بالا، ساختار پنج لایه، دوام و کیفیت بالا، حداقل رسوب پذیری از جمله مشخصات این لوله ها هستند. سطح داخل این لوله ها، صاف، صیقلی و مقاوم در برابر خوردگی و فرسودگی هستند. دقیقا به دلیل مقاومت عالی آنها در مقابل خوردگی و فرسودگی، تحمل فشار ۱۰بار و دمای ۹۵ درجه سانتیگراد، عمر طولانی و کیفیت فوق العاده ای در مصارف ساختمانی و بهداشتی دارند.

در ساخت جدیدترین لوله های سوپرپایپ از آلیاژ آلومینیومی و پلی اتیلن استفاده می شود. به همین دلیل در لوله کشی آب آشامیدنی از آنها استفاده می شود و کیفیت انتقال آب را افزایش می دهند که داری ویژگی های زیر است:

  • قطر خارجی این لوله ها : از ۱۴ تا ۱۱۰ متغیر است.
  • ضخامت جداره : از ۲ تا ۱۰ متفاوت است.
  • قطر داخلی : از ۱۰ تا ۹۰ میلیمتر
  • طول کلاف : ۵۰، ۱۰۰، ۱۵۰، ۲۰۰ متر میباشد.
  • طول شاخه : ۵ متر است.

از دیگر آیتم هایی که باید برای خرید این محصولات در نظر بگیرید می توان به وزن بر متر طول، وزن با آب، وزن کلاف یا شاخه، حجم آب در طول لوله، زبری، حداقل شعاع خم با دست، با فنر تو، با فنر رو، با خم کن اشاره کرد:

  • ضریب انتقال حرارت(w/mk) : 0.40
  • ضریب انبساط طولی(m/mk) : 10-8 *25
  • درجه حرارت کاری (درجه سانتیگراد) ۹۵ در کارکرد بلند مدت، ۱۱۰ در کارکرد کوتاه مدت.
  • فشار کاری در بلند مدت ۱۰، و فشار اسمی ۸۰ بار می باشد.

اتصالات سوپرپایپ

اتصالات به این لوله ها به شکل یکپارچه پرس می شوند. جنس حلقه، آلومینیوم است و به همین دلیل پرس با دقت و کیفیت عالی انجام می شود و در مرحله آخر آب بندی نیز از کیفیت بالایی برخوردار است.

کاربرد این لوله ها در مصارف بهداشتی و پزشکی برای انتقال آب آشامیدنی سرد و گرم مورد استفاده قرار میگیرند. صنایع غذایی، بهداشتی، شیمیایی، نفت و گاز، پتروشیمی، ماشین سازی و کشتی سازی، سیستم های حرارتی و برودتی و سیستم های گرمایشی و سرمایشی از کف، مواردی هستند که از این لوله ها در آنها استفاده می شود.

لیست قیمت لوله های سوپرپایپ

برای دریافت لیست قیمت این محصولات به علاوه متعلقات باید به بهترین فروشگاه اینترنتی که اعتبار خوبی دارند مراجعه کنید. در نهایت در اینجا با لوله سوپر پایپ مورد استفاده در سیستم های آب سرد و گرم در ساختمان ها و کاربردها و مزایای آن به طور کامل آشنا شدید.

برند تولید آنها نیز اهمیت زیادی دارد. آیتم هایی که باید برای خرید در نظر بگیرید را نام بردیم. برای استفاده از این لوله ها لازم است تا دستورالعمل ها و استانداردهای مربوطه را رعایت کنید تا بهترین عملکرد و کارایی را در استفاده از آنها در دیوارها یا کف یا زیر سقف ها داشته باشید.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.