اجتماعیکسب و کار ایرانیان

کفسابی سنگ چگونه انجام می‌شود؟

براق و آینه ای کردن سنگ در کفسابی چگونه است؟

این روش از کفسابی را کفسابی ایتالیایی می گویند.

کفسابی ایتالیایی بهترین نوع کفسابی است که ما در کفسابی ایران با دستگاه های مدرن کفسابی انجام می دهیم .

کفسابی ایتالیایی دارای ۸ مرحله است:

در مرحله اول ساب با لقمه ۴۶  انجام می شود و پستی و بلندی سنگ از بین می رود

در مرحله بعد ساب با لقمه ۶۰ انجام می شود که باعث پر شدن درزها است

در مرحله بعد کار با پت ۱۰۰ انجام می شود

در مرحله بعد کار با پت ۲۰۰ انجام می شود این پت به لقمه خش گیر هم معروف است

در مرحله بعد شروع ساب براق کننده با لقمه لاکی خواهد بود

در مراحل بعد کار با لقمه ۶۰۰ و ۸۰۰ و ۱۲۰۰ ادامه پیدا می کند

و در نهایت کار با لقمه ایتالیایی پایان می پذیرد.

این مراحل تماما برای از بین بردن ایرادات سنگ استفاده می شود و در نهایت ساب با لقمه ایتالیایی زده می شود که سنگ را مثله آینه می کند.

قیمت کفسابی ایتالیایی یا آینه ای:

قیمت کفسابی در تهران بر اساس متر مربع محاسبه می شود و بر اساس پارامترهای مختلفی محاسبه می شود که مهم ترین آن نوع سنگ است برخی سنگ ها مثل موزاییک و سرامیک قیمت کفسابی پایینی دارند بعضی سنگ ها مثله تراورتن قیمت متوسطی دارند و برخی سنگ ها مثل گرانیت قیمت بالایی دارند

متراژ محیط هم در قیمت کفسابی موثر است هر چه متراژ محیط بالاتر باشد قیمت کفسابی پایین تر خواهد بود (بر اساس متر مربع)

محل کفسابی: اگر محل کفسابی خارج از شهر باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود و اگر داخل شهر باشد قیمت آن پایین تر خواهد بود این به دلیل هزینه رفت و برگشت است.

انواع روش‌ کفسابی و فواید آن چیست؟

انواع روش‌ کفسابی از زیرمجموعه‌های خدمات سنگ‌سابی، بتن سابی، فرچه زنی موزاییک سابی، کفشویی و غیره می‌باشد. معمولا کفسابی را از طریق دستگاه‌های ساب زن انجام می‌دهند در زمان انجام این فرایند هر سنگ را به طور متوسط 8 دور ساب می‌زنند این کار را توسط لقمه‌های مختلف دستگاه انجام می‌دهند.

یکی از اجزای مهم دستگاه کفسابی لقمه‌ها هستند که ظاهراً شبیه به آجر یا صابون جامد می‌باشند. لقمه‌ها بر زیر دستگاه ساب‌زنی متصل هستند و شما می‌توانید به کمک آن‌ها سنگ را مجدداً براق و صیقل دهید. از آنجایی که هر دستگاه کفسابی دارای لقمه‌های مختلفی است که هر کدام برای یک بخش و کار مخصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد به عنوان مثال لقمه 46 تمامی ناهمواری‌ها و ناصافی‌های سطح را از بین می‌برد. لقمه 60 مخصوص پر کردن درزها می‌باشد. در پایان کار نیز فرایند کفسابی با استفاده از لقمه ایتالیایی، سنگ به صورت منحصربه‌فرد تمیز و درخشان می‌گردد.

نحوه شناسایی کفسابی باکیفیت بالا مراحل مختلفی دارد که شامل:

 • زمانی که بندکشی سنگ‌ها کاملا یکدست و هماهنگ باشند و فضای خالی بین آن‌ها وجود نداشته باشد.
 • کفپوش سطح در تمامی بخش‌ها یکنواخت است و تفاوتی در درخشان‌تر شدن بخش‌های مختلف وجود ندارد.
 • به صورت دستی تمامی گوشه‌های دیوار ساب خورده است.
 • تمامی ناهمواری‌های سنگ‌ها کاملا از بین رفته باشد.

انواع روش‌ کفسابی

به صورت کلی 4 روش برای صیقلی و درخشان کردن سطوح وجود دارد که به شرح زیر است:

 • بلورسازی
 • سنگ‌سابی با دستگاه‌های ساب‌زنی الماس
 • پوشش‌های موم
 • پودرها و ترکیبات پرداخت

در ادامه هر یک از موارد فوق را بررسی خواهیم کرد.

1. بلورسازی

در این نوع روش از کفسابی سرامیک از مواد شیمیایی تحت عنوان فلورو سیلیکات استفاده می‌شود که با ریختن این نوع ماده شیمیایی بر روی سطوح سنگ سپس با استفاده از پدهای پشمی استیل به داخل آن جاسازی می‌شوند تا از این طریق بلورهای شیشه‌ای روی سطح ایجاد شود. برای به وجود آمدن گرما و اصطکاک مورد نیاز شما می‌توانید برای به وجود آمدن و پرداخت بلورها از دستگاه‌های استاندارد 175 دور در دقیقه با صفحه مخصوص محرک استفاده کنید.

2. سنگ‌سابی با دستگاه‌های ساب‌زنی الماس

با استفاده از این روش ما می‌توانید از لنت یا دیسک در قطرهای 3 الی 4 اینچ استفاده کنید. 3 تا 6 عدد دیسک در پایین صفحه درایو دستگاه تعبیه‌شده است که موجب ساییده شدن سطح سنگ می‌شوند.

برای فرایند سنباده زدن سطح سنگ با کمک الماس شما نیاز دارید از ماشین کفپوش با سرعت پایین 175 دور در دقیقه استفاده کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید تا براقیت و درخشان شدنی که مدنظرتان است حاصل گردد.

3. پوشش‌های موم

یکی از دیگر روش‌هایی که می‌توانید برای درخشان شدن سطح از آن استفاده کنید اما به روش مصنوعی به این طریق است که با یک فرم مایع یا نیمه مایع از موم آکریلیک، آورتان یا دیگر پلیمرها با پاک‌کننده، غلتک، سمپاش یا پودر بر روی سطح بپاشید. این عمل باعث می‌شود تا دستگاه کفپوش سریع‌تر توسط پد مویی الیافی صورت گیرد.

این عملیات کفسابی معمولا برای سنگ‌های متخلخل مانند تراورتن توصیه نمی‌شود.

4. پودرها و ترکیبات پرداخت

یک روش دیگر برای کفسابی سنگ وجود دارد که می‌توان با استفاده از دانه‌های ریز آلومینیوم یا پودر ساینده اکسید قلع روی سنگ به راحتی انجام داد تا آن سطح انتظار و درخشش مورد نظر ایجاد شود.

در حقیقت فرایند کفسابی با استفاده از پودرها و ترکیبات پرداخت همانند سمباده زدن با الماس است تنها تفاوتی که دارد در پودر ساینده است. با استفاده از این نوع تکنیک شما می‌توانید با اضافه کردن اگزالیک یا اگزالات یک واکنش مشابه مانند بلورسازی ایجاد نمایید. این نوع پودرها بر روی سطوح قرار می‌گیرند برای مرطوب کردن آن‌ها تنها کافی است که شما کمی به آن آب اضافه کنید تا یک دوغاب حاصل شود سپس با استفاده از دستگاه کفسابی در سرعت‌بالای 175 دور در دقیقه کفسابی صورت خواهد گرفت.

فواید کفسابی

مناسب‌ترین شیوه برای مطمئن شدن از نگهداری آسان کف سنگی، تمیز نمودن و صیقل دادن سطح است. از کاربرد کفسابی ساختمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که شامل:

 • کاهش مراقبت و نگهداری از کف
 • مقاومت بالا در برابر لغزش
 • افزایش دوام و عمر مفید

در ادامه هر یک از موارد فوق را بررسی خواهیم کرد.

1. کاهش مراقبت و نگهداری از کف

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مراقبت و نگهداری از کفپوش‌های سنگی صیقلی و درخشان بسیار راحت‌تر از سایر کفپوش‌های دیگر است؛ زیرا شما دیگر مجبور نخواهید بود تا هر قسمتی را جاروبرقی بکشید. کف سنگی ساییده شده به این منظور است که شما بایستی حداقل هفته‌ای یک مرتبه آن را با مواد شوینده و پاک‌کننده مرطوب به آرامی تمیز کنید. سپس روزی یک مرتبه جاروبرقی بکشید تا گردوخاک آن بر روی سطح کاملا از بین برود.

2. مقاومت بالا در برابر لغزش

سطوح سنگی از طریق عملیات کفسابی انجام می‌شود بعد از اتمام کار می‌تواند از میزان لغزش کف کم کند.این مسئله به خصوص هنگامی که از یک پوشش کف همانند فرش استفاده می‌کنید کاملا خود را نشان می‌دهد. هنگامی که روی سطح سنگسابی حرکت می‌نمایید احتمالا سقوط شما را به حداقل ممکن می‌رساند.

3. افزایش دوام و عمر مفید

کفپوش‌های سنگی این قابلیت را دارند تا در برابر تماس و ضربات سنگین و فشار زیاد دوام بیاورند. از دیگر مزیت‌های کف سنگسابی مقاومت نسبی آن در برابر خراش و ضربه است.

خدمات سنگسابی چگونه انجام می شود ؟

سنگسابی یا همان کفسابی ، همانطور که از اسمش پیداست اینکار با سابیدن سنگ انجام میشود و با دستگاه های بخصوصی این عملیات انجام می شود . شاید همین اول برایتان سوال شود که آیا کفسابی را رو هر نوع سنگی می شود انجام داد ؟ باید بگوییم که بله این علملیات را رو هر نوع سنگی از جمله موزاییک ، مرمر، سنگ و. . . . ، می توان مورد کفسابی قرار دارد .

مهم ترین علتی که باید سنگها و موزاییک را کفسابی کرد این است که سنگ و موزاییک بعد از مدتی پست و بلند  و ناهموار می شوند کفسابی یا سنگسابی  باعث می شود تا دیگر موزاییک کف منزل یا مغازتان ناهموار نشود و در حالت شیشه ای خود بماند .

ناگفته نماند که از کفسابی فقط برای صاف کردن کف منزل و… استفاده نمی شود نتها برای جلب افراد اینکار در بیشتر منازل استفاده میشود بلکه باعث درخشش آن مکان میشود و همچنین از کفسابی برای تمیز کردن برج های بزرگ شیشه ای هم استفاده میشود که در بخش های بعدی برایتان حتما خواهیم گفت .

امروزه در بیشتر منازل از این خدمات کفسابی استفاده می شود و همچنین یکی از مزایای خوبی که این کار دارد این است که در خانه های قدیمی هم از این ایده بروز میتوان استفاده کرد .  یکی دیگر از مهمترین مزایای کفسابی و سنگسابی هم سطح شدن سنگ ها است ، اینکار موجب از بین رفتن اختلاف سطح میان سنگ می شود و طول عمر سنگ و موزاییک را بیشتر می کند . همچنین باعث صرفه جوی در هزینه ها می شود وقتی شما کفسابی یا سنگسابی را یک بار در منزل یا مغازه و یا شرکت خود استفاده کنید دیگر نگران این نباشید که کثیفی و چرکی روی موزاییک یا سنگ را چگونه تمیز کنید  .

تجهیزات کفسابی و سنگسابی

اگر مغازه و یا دفتری دارید که در آن رفت و آمد زیاد است ما به شما توصیه میکنیم از کفسابی و یا سنگسابی استفاده کنید ، چرا که این عملیات باعث میشود آن مکان جلوه خاص و زیباتر و بروز تری داشته باشد و همچنین از مزایای آن هم بهر ببرید .

با کفسابی دیگر نمیخواد نگران مات بودن و بی روح بودن نمای داخلی ساختمان بود، زیرا کفسابی موجب جلای سنگ ها می شود و این کار به هیچ وجه با دست و مواد شوینده قابل انجام نیست .

کفسابی ایران سال هاست با دستگاه های بروز و نیروهای متخصص با انواع سنگ و سنگ سابی کار میکند. و با اطمینان می شود گفت که این کار با مزایای  زیادی که دارد باعث بالا رفتن قیمت سنگ و یا موزاییک می‌شود و همچنین که در بالا برایتان توضیح دادیم طول عمر سنگ را بالا میبرد.

خدمات سنگسابی چگونه انجام می شود ؟

به طور ساده میتوان گفت سنگی که کفسابی شده است کثیفی و آلودگی کمتری را به خود جذب می‌کند و این کار یکی دیگر از مزایای بسیار خوب سنگسابی است ، شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که موزاییک و یا کف سرامیک منزلتان آسیب ببیند و شکسته شود که در نهایت باید آن سنگ را تعویض کرد که این کار موجب تغییر در موزاییک های دیگر میشود و بسیار وجه زشتی دارد اما اگر سنگ و موزاییک شما کف سابی شده باشد دیگر لازم نیست این کار را انجام دهید و یا هزینه بالایی کنید . با کف سابی ایران همراه باشید تا نمای داخلی منزل و یا دفترتان شیک و به روز باشد.

کفسابی سنگسابی چه زمانی لازم است؟

کفسابی زمانی لازم میشود که:

 • سنگ ها تازه فرش شده باشند
 • سنگ ها نسبت به هم تراز ویکپارچه نیستند(یعنی سنگ ها نسبت به هم بالا پایین دارند )
 • زمانی که سنگ ها خلل وفرجی داشته باشند
 • زمانی که درز سنگ ها خالی شده است
 • زمانی که میخواهیم سنگ کفپوش مان براق شود
 • زمانی که سنگ ها کدر ومات شده اند
 • وقتی که برروی سنگ ها لک ویا جوهر نمک ریخته شده است
 • وقتی سنگ کف پوش سوخته است
 • وقتی سنگ ها …..

انواع کفسابی:کفسابی  شستشو کفسابی معمولی کفسابی ایتالیایی یادرجه یک می باشد.

کفسابی شستشو چیست؟

در این کفسابی فقط سنگ کف شما بادستگاه کفسابی شسته وتمیز میشود.

کفسابی معمولی چگونه است؟

دراین نوع کفسابی معمولی ما یه لایه از روی سنگبا دستگاه کفسابی  برداشته وسپس سه چهار بار ساب میزنیم تاسنگ شما مقداری براق  وتمیز شود

کفسابی ایتالیایی چگونه است؟

در کفسابی ایتالیایی ما اول یک لایه ازروی سنگ برمیداریم سپس چند ساب میزنیم تاسنگ شما حداکثر تمیز شود وسپس چندساب با لقمه ساب ایتالیایی میزنیم تا سنگ شما براق وایینه ای شود طوری که عکس خودرابرروی سنگ کف ببینید

نماشویی چیست؟

نماشویی یعنی شستشوی نما با دستگاه مخصوص

نماشویی چه زمانی باید انجام شود؟

 • زمانی که براثر بارون وباد (عوامل طبیعی )نمای ساختمان کثیف ولک شده است
 • زمانی که سنگ نما لق است واحتمال افتادن ان وجوددارد(پیچ رو پلاک کردن نما )
 • زمانی که میخواهید نما یساختمان شما جلوه ی خاصی به ساختمانتان بدهد
 • درزگیری بین سنگ های نما ی ساختمان
 • …..