عمومیکسب و کار ایرانیان

از کجا بفهمیم قاب سیلیکونی اصل است؟

تشخیص قاب سیلیکونی اصلی و اورجینال از فیک

تشخیص قاب سیلیکونی اصلی و اورجینال از فیک با چند ترفند ساده به راحتی امکان پذیر است. توجه به اصالت قاب تلفن همراه نیز به اندازه خود تلفن مهم است. زیرا محصولات بی‌ کیفیت قابلیت چندان بالایی برای محافظت از گوشی ندارند. استفاده از قالب های سیلیکونی تقلبی و بی کیفیت نمی‌ تواند آنچنان که باید از تلفن همراه در برابر ضربه محافظت کند. بنابراین خرید قاب با کیفیت و توجه به اصالت قاب مهمترین ارکان خرید قاب برای گوشی به شمار می روند.

چرا تشخیص قاب سیلیکونی اصلی و اورجینال از فیک مهم است؟

قاب سیلیکونی وسیله‌ ای است که به منظور محافظت از گوشی در مقابل ضربه مورد استفاده قرار می‌ گیرد. حال زمانی که کیفیت و قابلیت مورد انتظار برای محافظت از گوشی را نداشته باشد عملا استفاده از آن برای کاربر کارایی چندانی ندارد و فقط می توان از آن به عنوان یک ابزار تزئینی برای گوشی یاد کرد. به همین دلیل اغلب کاربران تلفن های همراه ترجیح می ‌دهند به جای خرید قاب های ارزان و بی کیفیت، از قاب های درجه یک و با کیفیت استفاده کنند.. متاسفانه نمونه های تقلبی تمامی برند هایی اصل پرطرفدار و با کیفیت به وفور در بازار یافت می شود. مسلماً قاب سیلیکونی سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیست و نمونه های فیک و بی ‌کیفیت برندهای اصل و اورجینال آن در بازار وجود دارد.

 بنابراین برای محافظت از گوشی و همچنین خرید قاب سیلیکونی با کیفیت و با طول عمر بالا صرفاً تصمیم به خرید محصول اصل و اورجینال کافی نیست. بلکه لازم است خریداران قدرت تشخیص قاب سیلکیکونی اصلی و اورجینال از فیک را نیز داشته باشند. زیرا در غیر اینصورت به احتمال خیلی زیاد مغلوب ترفندهای کلاهبرداران و متقلبان خواهند شد.

ترفندهای تشخیص قاب سیلیکونی اصل از تقلبی

تشخیص قاب سیلیکونی اصلی و اورجینال از فیک با توجه به چند نکته کلیدی به راحتی امکان پذیر است. کسانی که قصد خرید قاب سیلیکونی شیائومی با کیفیت و اورجینال دارند و همچنین اصالت قاب برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است، باید از همان لحظه‌ ای که برای خرید به مرکز فروش مورد نظر خود مراجعه می کنند این موضوع را نیز مد نظر داشته باشند. به عبارت دیگر متقاضیان خرید بابد همیشه این احتمال را به خود بدهند که ممکن است قاب گوشی انتخابی آنها فیک باشد. به طور کلی مهمترین راهکارهایی تشخیص قاب سیلیکونی اصل از بدل شامل موارد زیر است

توجه به بسته بندی محصول

عملیات تشخیص قاب سیلکیکونی اصلی و اورجینال از فیک باید از همان لحظه‌ای که فروشنده محصول را به دست خریدار می دهد شروع شود. به عبارت دیگر یکی از روش های مهمی که برای تشخیص قاب سیلیکونی اصل از بدل می‌ تواند کمک کننده باشد توجه به بسته‌ بندی است. محصولات اصل و اورجینال کاملا بی عیب و نقص هستند. بنابراین محصولی که اصل و اورجینال است از نظر بسته بندی نیز کاملاً بی‌عیب و نقص بوده و همه چیز در آنها مطابق با اصول و قوانین صورت می ‌گیرد.

از این رو وجود هرگونه نقص در بسته بندی محصول نشان از تقلبی بودن آن است. بسته بندی نقش بسیار پررنگی برای تشخیص محصولات فیک از اورجینال دارد. به نحوی که افراد حرفه ای و با تجربه فقط با یک بررسی ساده به راحتی می توانند تقلبی بودن قاب های سیلیکونی را با توجه به نوع بسته بندی تشخیص دهند..

بارکد محصول

همه قاب های سیلیکونی اورجینال و اصل روی بسته بندی خود حاوی بارکد هستند. این در حالی است که محصولات تقلبی از این ویژگی محروم بوده و روی بسته بندی آنها بارکد به چشم نمی خورد

رنگ قاب سیلیکونی

رنگ قاب گوشی سیلیکونی نیز یکی دیگر از راهکارهای تشخیص قاب سیلکیکونی اصلی و اورجینال از فیک است. معمولاً آن دسته از قاب هایی که اورجینال و اصل هستند در مقایسه با قاب های سیلیکونی رنگ پر تر و شاداب تری دارند. ناگفته نماند که این روزها کلاهبرداران و متقلبان کالای تقلبی را به نحوه تولید و عرضه می ‌کنند که از نظر ظاهری و مخصوص رنگ بندی در مقایسه با محصول اصل هیچ تفاوتی نداشته باشند. از این رو باید یادآوری شود که توجه به رنگ قاب سیلیکونی گوشی یک معیار نسبی است و نباید فقط صرفاً با توجه به این معیار اطمینان حاصل کرد که قاب اصل می باشد. معمولاً در محصولات اصل بارکد آنها در قسمت جلوی بسته بندی قرار دارد.

نحوه درج مشخصات محصول

در قاب های سیلیکونی اصل همه مشخصات محصول فقط با عدد انگلیسی روی بسته‌ بندی آن درج می‌شود. این در حالی است که در محصولات اورجینال علاوه بر انگلیسی مشخصات با عدد چینی نیز درج می شود. به طور کلی بارکد محصول و شیوه نوشتن آن و همچنین نحوه درج مشخصات محصول از روش های مطمئنی برای تشخیص قاب سیلکیکونی اصلی و اورجینال از فیک به شمار می روند

نحوه باز شدن بسته بندی محصول

پس از خرید قاب سیلیکونی مسلماً نوبت به باز کردن بسته بندی آن می ‌رسد. برای آنکه خریدار، پس از خرید دچار ندامت و پشیمانی نشود، باید خرید خود را پس از تضمین اصالت از جانب فروشنده قطعی کند. بسته بندی گارد سیلیکونی اورجینال بسیار راحت و بدون آنکه بسته بندی صدمه ببیند، قابل باز شدن است. در صورتی که بسته بندی محصول تقلبی نظیر خود محصول فاقد کیفیت است و مراحل باز کردن سخت و پیچیده ای دارد. همچنین احتمال پارگی بسته بندی در حین باز کردن آن بسیار بالا است.

بررسی قسمت داخلی گارد

پس از باز کردن بسته بندی باید خود محصول جهت تشخیص قاب سیلکیکونی اصلی و اورجینال از فیک مورد بررسی قرار بگیرد. معمولاً قاب گوشی سیلیکونی اصل در قسمت داخلی خود دارای الیاف مخملی است. همچنین بافت داخلی قاب سیلیکونی اصل نرم تر و پرتر از محصولات تقلبی می باشد. در صورتی که قاب سیلیکونی فیک از داشتن حالت مخملی نرم و لطیف با برجستگی زیاد محروم است. نکته دیگر این است که قاب سیلیکونی اصل در قسمت کنج و گوشه های خود حالت یکدستی دارد. در صورتی که در قاب های سیلیکونی پارچه مخمل در کنج و گوشه های قاب حالت چروکیدگی جمع شوندگی دارد.

قیمت محصول

قیمت نیز از جمله مواردی است که برای تشخیص قاب سیلکیکونی اصلی و اورجینال از فیک کمک کننده است. محصولات اصل از متریال درجه یک و با کیفیت با استفاده از به روزترین تکنولوژی ها تولید شده و راهی بازار می ‌شود. از این رو روند تولید آنها در مقایسه با محصولات بی ‌کیفیت هزینه برتر است. به همین دلیل طبق انتظار محصولات اصل در مقایسه با محصولات تقلبی قیمت بالاتری دارد. حال زمانی که قاب گوشی سیلیکونی اصل و اورجینال با قیمتی به مراتب ارزان تر از قیمت رایج آن در بازار عرضه می ‌شود و فروشنده آن نیز مدعی اصل و اورجینال بودن محصول خود است، نباید ادعای او را باور کرد. زیرا هیچ فروشنده محصولات خود را با قیمتی ارزان تر از آن چیزی که خودش می خرد به مشتری نمی فروشد

تست فندک و خودکار برای کاور سیلیکونی اصل یکی از منحصر به فرد ترین ویژگی های قاب سیلیکونی اصل این است که تست فندک و خودکار دارند. یعنی اگر فندک را به این قاب ها نزدیک کنید، آتش نمی گیرند و مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند. هم چنین اگر با خودکار روی کاور سیلیکونی اصل بکشید، هیچ آسیبی نمی بیند و رنگ آن نمی ریزد