بین الملل

2 کشته و 4 مجروح در پی سقوط بالگرد پلیس فدرال آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ایران تودی، در سانحه هوایی در آمریکا یک فروند بالگرد امدادی پلیس فدرال این کشورغروب دوشنبه به وقت تهران به داخل آپارتمانی در ساحل «پمپانو» در ایالت «فلوریدا» سقوط کرد و طی آن 2 نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند.

به گزارش شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» اداره هوانوردی فدرال آمریکا تایید کرد که بالگرد «یورو کوپتر ایی سی- ۱۳۵» با یک سازه برخورد کرد.

 

 

فیلم به اشتراک گذاشته شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می دهد که  از بالگرد قبل از سقوط به  دود  به هوا برخاسته بود. در جریان این سانحه هوایی نفر ۲ نفر کشته و ۲ خدمه بالگرد و ۲ غیرنظامی مجروح شدند و اینک در بیمارستان بستری هستند. یکی از کشته شدگان خدمه این بالگرد بود. «بزرگراه دیکسی»  نزدیک محل این سانحه بسته و از رانندگان درخواست شده از تردد در منطقه خودداری کنند. هویت قربانیان نیز هنوز اعلام نشده است.

این در حالی است که نیروی دریایی آمریکا نیز روز شنبه اعلام کرد که یک خلبان جنگنده «اف-۱۸ سوپرهورنت» این کشور حین سانحه ‌هوایی نزدیک پایگاه «تفنگداران دریایی» در ایالت «کالیفرنیا» جان خود را از دست داده است.  این سانحه در شرق پایگاه «میرامار» نیروی دریایی در کالیفرنیا رخ داد. تیم جستجو و نجات بعد از این سانحه موفق شد بقایای این خلبان آمریکایی را پیدا کند.

در جریان سقوط یک فروند هواپیمای حامل تفنگداران دریایی آمریکا در جزیره‌ای در شمال استرالیا نیز سه تفنگدار دریایی این کشور کشته و ۲۰ نفر مجروح شدند. این هواپیمای نظامی در یک رزمایش چند ملیتی حضور داشت.

 نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده که علت سقوط هواپیما در دست بررسی است. بر اساس مکالمه ضبط شده، یک مقام نظامی ایالات متحده به پرسنل ترافیک هوایی استرالیا گزارش داد که آتش سوزی قابل توجهی در مجاورت محل سقوط هواپیما رخ داده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.