ورزشی

یک قهرمانی دیگربرای دختران تکواندو/پومسه روهابر بام آسیا ایستادند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، این دوره از مسابقات امروز شنبه ۱۸ شهریورماه ۱۴۰۲ با شرکت ۱۱۹ پومسه رو در سالن «نوفل نوهاد» شهر بیروت لبنان برگزار شد که تیم ملی ایران در ۲ گروه دختران و پسران در مجموع موفق به کسب ۳ مدال طلا، ۴ نقره و یک برنز شد.

در پایان این مسابقات در بخش دختران تیم ملی ایران عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد. تایلند و چین تایپه نیز دوم و سوم شدند. در بخش پسران نیز چین تایپه قهرمان شد. تیم ملی ایران عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و تایلند سوم شد.

کمیته برگزار این دوره از مسابقات نگار مددخانی سرمربی تیم دختران ایران را به عنوان بهترین مربی قاره کهن انتخاب و معرفی کرد. ضمن اینکه زینب شهریاری هم عنوان فنی‌ترین پومسه رو آسیا را از آن خود کرد. شهریاری در فینال بخش انفرادی استاندارد با کسب ۷.۶۸ امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفت و به مدال طلا رسید. نمایندگان چین تایپه و تایلند به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

پوریا علیپور ملی پوش پومسه کشورمان در فینال بخش انفرادی استاندارد، با کسب ۷.۶۱ امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و صاحب گردن آویز نقره شد. نمایندگان چین تایپه و تایلند به ترتیب در جایگاه اول و سوم قرار گرفتند.

تیم ملی پومسه دو نفره نونهالان ایران در بخش استاندارد با ترکیب نقی ئی – احمدی با کسب ۷.۶۳۳ امتیاز بالاتر از تیم‌های تایلند و چین تایپه در سکوی نخست ایستاد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

تیم‌های ملی پومسه نونهالان دختر و پسر کشورمان در رقابت‌های قهرمانی آسیا با ایستادن در جایگاه دوم به مدال نقره دست پیدا کردند. تیم ملی دختران با ۷/۵۳ امتیاز و تیم ملی پسران با ۷/۶۶ امتیاز هر دو پس از تیم ملی چین تایپه با ایستادن در جایگاه دوم عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کردند. ترکیب تیم ملی دختران را زینب شهریاری، سانای احمدی و یسنا جلیلی و ترکیب تیم ملی پسران را پوریا علیپور، حسین رحیمی و بهداد نقی ئی تشکیل می‌دادند.

محمد امین حبیب زاده عضو تیم ملی پومسه پسران کشورمان، در بخش انفرادی ابداعی با امتیاز ۶.۴۹ پس از نمایندگان تایلند و ماکائو به همراه نماینده چین تایپه به مدال برنز مشترک دست یافت.

فرنیا مصلحی نماینده پومسه دختران کشورمان در بخش انفرادی ابداعی با امتیاز ۶.۶۶۶ پس از نماینده تایلند در جایگاه دوم ایستاد و به مدال نقره رسید و تیم ملی دو نفره پومسه کشورمان با ترکیب حبیب زاده – مصلحی در بخش تیمی ابداعی با ۶.۵۹ امتیاز در جایگاه نخست ایستاد و به مدال طلا رسید. تیم‌های چین تایپه و تایلند هم در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

بعد از قهرمانی نونهالان ایران در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی سارایو، نوجوانان و نونهالان مبارزه در بیروت، این چهارمین قهرمانی دختران ایران طی دو هفته گذشته در عرصه بین المللی بود.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.