بین الملل

کشف 18 جسد در جریان آتش سوزی‌ جنگل‌‌های یونان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ایران تودی، آتش سوزی‌های گسترده جنگلی در یونان، کشور واقع در جنوب اروپا تاکنون به مرگ ۱۸ نفر منجر شده است.

 به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» مقامات یونان روز سه‌شنبه گفتند که آتش‌نشانان جسد ۱۸ نفر را پیدا کردند.

بر اساس این گزارش، یافتن این اجساد در منطقه «آوانتا» در شهر «آلکساندروپلیس» در حالی انجام شد که صدها آتش‌نشان با ده‌ها آتش سوزی در سراسر یونان در حال مبارزه هستند. روز دوشنبه در آتش سوزی‌های جداگانه در شمال و مرکز یونان ۲ نفر جان باختند و ۲ آتش نشان مجروح شدند.

 

 

آلکساندروپلیس نزدیک مرز یونان با ترکیه قرار دارد که اغلب توسط افرادی که از فقر و درگیری در خاورمیانه، آسیا و آفریقا می‌گریزند و به دنبال ورود به اتحادیه اروپا هستند، وارد این منطقه می‌شوند.

آتش‌سوزی‌های جدیدی در روز سه‌شنبه در چند بخش از کشور از جمله در جنگل‌های شمال غرب «آتن» پایتخت یونان و یک منطقه صنعتی در حاشیه غربی پایتخت رخ داد.

پنج فروند هواپیمای آتش نشانی از کرواسی، آلمان و سوئد و یک بالگرد، ۵۸ آتش‌نشان و ۹ مخزن آب از جمهوری چک سه شنبه عازم یونان شدند. آتش نشانان فرانسوی نیز در یونان حضور داشتند و به مهار آتش سوزی در جزیره «اویا»  کمک کردند.

کشورهای اروپای جنوبی با تابستان‌های گرم و خشک خود، به ویژه مستعد آتش سوزی های جنگلی هستند.

فرانسه نیز در بحبوحه گرم شدن شدید هوا «هشدار قرمز» صادر کرد و اداره برق این کشو رنیز از قطعی برق خبر داده است. این جدی‌ترین هشدار برای چهار منطقه جنوبی فرانسه  است و انتظار می‌رود دمای هوا به ۴۱ درجه سانتی‌گراد برسد. اداره هواشناسی فرانسه اعلام کرد، به مقامات محلی اجازه داده شده رویدادها را لغو کنند و حتی مکان‌های عمومی تعطیل شوند. این ششمین بار است که سازمان هواشناسی فرانسه هشدار قرمز را به عنوان بخشی از برنامه دولت برای محافظت از مردم جاری اعلام کرده است

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.