بین الملل

چین تولید صنعتی نانوذرات لیپیدی در ساخت واکسن را راه‌اندازی کرد

یک شرکت چینی خط تولید نانوذرات لیپیدی راه‌اندازی کرده که می‌تواند از تولید صنعتی مواد دارویی و واکسن‌های نانویی پشتیبانی کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، یک شرکت چینی با راه‌اندازی خط تولید مواد تزریقی به شکل خودکار، توانمندی خود را در حوزه دارو ارتقاء می‌دهد. این شرکت همچنین خط تولید نانوذرات لیپیدی را دارد که می‌تواند از تولید صنعتی مواد دارویی و واکسن‌های دارای نانوذرات لیپیدی در چین و دیگر کشور‌ها پشتیبانی کند.

این شرکت چینی خط تولید ادوات تزریق استریل خود را راه‌اندازی کرد. این خط تولید به صورت خودکار بوده در شهر ووشی چین واقع شده و ظرفیت تولید سالانه ۱۲ میلیون واحد را داشته که می‌تواند استاندارد حد میزان انتشار ترکیبات شیمیایی خطرناک را به کمتر از ۱۰ نانوگرم بر متر مکعب برساند.

این خط تولید کاملا ایزوله بوده و ادوات پرکننده آن نیز به صورت خودکار عمل می‌کنند. طراحی این خط تولید به گونه‌ای است که به کمترین دخالت انسانی نیاز بوده و مانع از آلودگی‌های محیطی و انسانی می‌شود. همچنین کنترل کیفیت محصولات استریل را تضمین می‌کند.

سایت محصولات دارویی شرکت ووشی اس‌تی‌ای اکنون دارای دو خط تولید استریل کاملاً خودکار است که ظرفیت تولید سالانه آن ۲ میلیون و ۱۰ میلیون واحد است. این خطوط از اشکال مختلف، از جمله ویال‌های مایع و لیوفیلیزه، سرنگ‌های از پیش پر شده و کارتریج پشتیبانی می‌کند.

علاوه بر این، پلتفرم نانوذرات لیپید استریل این شرکت فعالیت خود را آغاز کرده است. این خط تولید با ظرفیت تولید دسته‌ای از ۱۰ تا ۵۰ لیتر، از توسعه روش‌های فرمولاسیون جدید، به ویژه نامزد‌های دارویی مبتنی بر الیگونوکلئوتید پشتیبانی می‌کند.

تا سال ۲۰۲۴، این شرکت قصد دارد دو خط تولید تزریقی دیگر را در همان سایت اضافه کند و این خط تولید‌ها در Couvet سوئیس راه‌اندازی می‌شود.

مینزانگ چن مدیرعامل این شرکت چینی می‌گوید: هیجان‌زده‌ام که R&D و پلتفرم تولید ما به نقطه عطف قابل توجهی دیگر رسیده است. در رفع نیاز‌های رو به رشد دارو‌های با قدرت بالا، این شرکت به‌عنوان یک نوآور به تقویت قابلیت‌های پلت‌فرم CRDMO ادامه خواهد داد.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.