ورزشی

پیروزی تیم والیبال نوجوانان برابر کره جنوبی در گام نخست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان با حضور ۱۹ تیم از امروز (چهارشنبه ۱۱ مرداد) در سن خوآن آرژانتین آغاز شد و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران که در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها در گروه C با تیم‌های نیجریه، کلمبیا، پورتوریکو و کره‌جنوبی هم‌گروه است در نخستین دیدار خود از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه به وقت تهران در سالن «لا سوپریورا» به مصاف کره‌جنوبی رفت.

محمد وکیلی سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در ابتدای این مسابقه از ترکیب ابوالفضل مهدیان، مرتضی نریمانی، طاها بهبودنیا، آرمین قلیچ نیازی، عمران کوک جیلی، ماهان برزکار و مرتضی طباطبایی (لیبرو) استفاده کرد.

تیم ایران در حالی برابر کره‌جنوبی صف‌آرایی کرد که تمامی اعضای کاروان والیبال نوجوانان کشورمان دچار سرماخوردگی شدند و به‌رغم بیماری ملی‌پوشان سه بر صفر این تیم را شکست دادند.

نوجوانان ایران با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۳ کره را شکست دادند تا در نخستین گام سه امتیاز به دست آورند و در رتبه دوم جدول گروه سوم قرار گیرند.

در ست نخست حمله کره با یک امتیاز اختلاف از ایران (۱۳ امتیاز) بهتر بود، اما ملی‌پوشان کشورمان در دفاع و سرویس عملکرد بهتری نسبت به حریف داشتند به گونه‌ای که ایران هفت امتیاز دفاع دریافت کرد و کره‌ای‌ها دو امتیاز کسب کردند. یک امتیاز سرویس نیز برای ایران در این ست ثبت شد.

در ست دوم تیم ایران در حمله نیز تیم برتر میدان بود و با ۱۸ امتیاز حمله عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و این روند در ست سوم نیز ادامه داشت.

فرناندو آنتونینو دی آراخو پائس از برزیل و خایرو فرناندو پریتو رودریگز از کشور کلمبیا داوران اول و دوم دیدار ایران و کره‌جنوبی بودند.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه فردا (پنج‌شنبه ۱۲ مرداد) در دومین دیدار خود به مصاف پورتوریکو می‌رود.

گفتنی است تیم ملی والیبال نوجوانان نیجریه که در گروه ایران قرار دارد، از حضور در این رقابت‌ها انصراف داده است و مسابقات با حضور ۱۹ تیم پیگیری می‌شود.

تیم ملی والیبال نوجوانان زیر ۱۹ سال ایران در این رقابت‌ها تاکنون صاحب دو مدال طلا در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۷ و دو مدال نقره در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۹ و سه مدال برنز در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ شده است.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.