پس از پایان تشییع شهدای خدمت، نظافت برای بازگشت شهر به وضعیت عادی آغاز می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: پس از پایان مراسم بلافاصله نظافت برای بازگشت شهر به وضعیت عادی آغاز می‌شود.

به گزارش ایران تودی، حسین نظری در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات شهرداری تهران برای برگزاری مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور مغتنم و همراهان شهیدش گفت: در ابتدا باید شهادت آیت الله رئیسی و همراهانش را تسلیت بگویم. با توجه به استقبال گسترده مردم در تشییع پیکر رئیس جمهور شهید، وظایفی بر عهده شهرداری تهران قبل، حین و بعد از مراسم گذاشته شده است.

وی افزود: پیش از مراسم تمهیداتی برای حضور گسترده مردم شامل فضاسازی‌ها برای تشییع با شکوه و فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز برای خدمت رسانی به شهروندان تهرانی و البته همه مردم ایران اسلامی در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: در حین مراسم خدمات به صورت جاری ادامه دارد؛ به شکلی که در حین حرکت مردم در مراسم، نظافت به صورت مستمر انجام می‌شود. در پایان مراسم نیز بلافاصله پس از اتمام، نظافت‌ها انجام می‌شود تا شهر به شکل عادی خود بازگردد. این اقدامات با چینش نیرو و ماشین آلات مورد نیاز در طول مسیر انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: شهرداری تهران در مسیر برگزاری مراسم تشییع و در مصلی و دانشگاه تهران خدمت رسانی لازم را داشته است.

وی در خصوص فضاسازی سطح شهر برای برگزاری مراسم تشییع نیز گفت: برای فضاسازی زمان محدودی داشتیم و هم شهر و هم مصلی و هم دانشگاه و مسیر تشییع محیطی بود که باید فضاسازی انجام می‌شد. با تمام تلاشی که دوستان انجام داده بودند مختصر مشکلی وجود داشت که امروز صبح پیش از آغاز مراسم برطرف شد. البته سایر ارگان‌ها نیز خود باید برای فضاسازی‌ها همکاری لازم را در مراسم‌ها انجام دهند.

نظری درباره ساخت یادبود شهدای خدمت گفت: این موضوع جز سیاستگذاری‌هایی است که باید در مرجع مربوطه خود انجام شود فعلاً دستور و بحثی مطرح نشده اگر برنامه‌ای باشد با حداکثر توان انجام وظیفه خواهیم کرد.

انتهای دیام