علمی و پزشکی

همت جهادی برای رشد شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در حوزه غذا و دارو

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام «سال تولید»؛ رهبر معظم انقلاب که اشتغال دانش بنیان را ایجاد کردند، تصریح کردند: باید با تلاش جهادی به رشد شرکت های دانش بنیان و خلاق در حوزه غذا و دارو سرعت ببخشیم.

به گزارش ایران تودی، دکتر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهرام عین اللهی در پیامی به گردهمایی معاونان غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد، گفت: دولت سیزدهم در نظر دارد در طول سال اکوسیستم فناوری و نوآوری را توسعه دهد. رهبر معظم انقلاب به رهبری مقام معظم رهبری نوشتند «تولید; «دانش‌بنیان، اشتغال‌زا» رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه غذا و دارو را تسریع می‌کند و با تکیه بر جوانان متخصص، مؤمن و انقلابی، نیازهای اولویت‌دار در این حوزه مهم و به‌ویژه بهبود کیفیت تلاش برای ترویج محصولات و فناوری های مرتبط.

در این پیام آمده است: دستاوردهای درخشان دانشمندان کشورمان در تولید انواع داروها، واکسن‌ها و تجهیزات فناوری پزشکی در شرایط تحریم استکبار و دوران گذار از اپیدمی کرونا، احساس غرور فراوانی را در وجدان هر ایرانی نشان می‌دهد. ” و حمایت ارزنده از دستاوردها.» آینده بزرگ انقلاب اسلامی.

از زحمات یکایک شما متخصص و مدیر متعهد و موثر در این حوزه راهبردی قدردانی می نمایم و از اینکه نتوانستید در همایش سازمان غذا و دارو و مدیران و معاونین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور حضور پیدا کنید صمیمانه تشکر می کنم. کشور. من از شرکت خود در مجمع جهانی بهداشت عذرخواهی می کنم.

دولت سیزدهم «تولید; «دانش‌بنیان، اشتغال‌زا» رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق در حوزه غذا و دارو را تسریع می‌کند و با تکیه بر جوانان متخصص، مؤمن و انقلابی، نیازهای اولویت‌دار در این حوزه مهم و به‌ویژه بهبود کیفیت تلاش برای ترویج محصولات و فناوری های مرتبط.

دستیابی به این هدف در گرو یک جنبش عدالت خواه مبتنی بر شفافیت و عدم تبعیض علیه فساد، به ویژه شناسایی و پیشگیری از فساد است.

فضای اقتصاد غذایی و دارویی باید به دقت رصد و برای دولت و مردم شفاف شود تا با رفع عدم تعادل ساختاری و ایجاد عدالت در توزیع منابع، گام های بیشتری در جهت خودباوری و رضایت مقام معظم رهبری برداریم. با پشتوانه اخلاقی به مردم عزیز کمک کنید تا در انجام وظایف قانونی خود تلاش مضاعف کنند.

در خاتمه از شما دوستان عزیز می خواهم که در اجرای این سیاست ها تلاش جهادی داشته باشند و از مشارکت و همکاری ارزشمند شما در این اجلاس تشکر و قدردانی می نمایم و از خداوند متعال توفیق روزافزون را مسئلت می نمایم. خدمت به مردم عزیز .

انتهای پیام/