ورزشی

مسابقه جنجالی بدنسازی در تهران با سود میلیاردی/ مسئول برگزاری کیست؟

آفتاب‌‌نیوز :

 در ۲ روز گذشته مسابقات بدنسازی گیمز کلاسیک نچرال با حضور صد‌ها ورزشکار در تهران برگزار شد که با اعتراضات زیادی از سوی ورزشکاران شرکت کننده که هر کدام تا مبلغ ۳ میلیون تومان برای حضور در این مسابقات پرداخت کرده بودند، همراه بود. جمعیت زیادی از شرکت کنندگان که سودی میلیاردی را نصیب برگزار کنندگان این رویداد غیرقانونی کردند و حالا پای حراست وزارت ورزش و دیگر نهاد‌های نظارتی به این پرونده باز شده است.

پس از این اتفاقات، فدراسیون بدنسازی رسما اعلام کرد مسابقاتی تحت عنوان نچرال زیر نظر این فدراسیون نیست و مجوزی برای برگزاری آن داده نشده است. این فدراسیون حتی اعلام کرد استفاده از لوگوی فدراسیون بدنسازی در تبلیغات این مسابقات نیز غیرقانونی بوده است.

تعدادی از ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها ضمن اشاره به سطح بسیار نازل برگزاری این رقابت‌ها در سالنی بسیار کوچک با حضور انبوه ورزشکاران، اعلام کردند: تمامی ورزشکاران مبالغی تا حداکثر ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان که در مجموع مبلغی میلیاردی شده است را بابت حضور در این رقابت‌ها به یک حساب شخصی واریز کرده‌اند.

رضا لک، پیشکسوت ورزش بدنسازی ایران مدعی شد: این حساب متعلق به نزدیکان یک از مسئولان فدراسیون بدنسازی بوده است.

ورزشکاران هم‌چنین عنوان کردند قسمتی از مبالغ پرداخت شده مربوط به هزینه گرفتن آزمایش خون بوده، اما این کار در روز وزن کشی و در آستانه مسابقات انجام شده و این اتفاق در شرایطی رخ داده که هیچکدام از آن‌ها برگه‌های جواب آزمایش خود را دریافت نکرده‌اند و مشخص نیست آیا نمونه‌های خون به آزمایشگاه ارسال شده است یا نه؟

اما مسعود روشنی، سخنگوی فدراسیون بدنسازی نیز با تاکید بر این که برگزاری این مسابقات با مخالفت صد درصدی فدراسیون بدنسازی و بدون مجوز این فدراسیون بوده است، اظهار کرد: ما حتی در نامه به اماکن و حراست اداره کل ورزش و جوانان تهران اعلام کردیم مجوزی بابت برگزاری این مسابقات داده نشود.

او در پاسخ به این سوال که آیا یکی از مسئولان فدراسیون، مسئولیت برگزاری این مسابقات را داشته است؟ گفت: ما نیز در جریان این موضوع هستیم، اما هر فردی که در فدراسیون این مسابقات را برگزار کرده دلیلی بر این نیست که مسابقات با مجوز فدراسیون بوده باشد. در هر حال این کار یک تخلف بزرگ بوده که ورزشکاران نیز در مجموع مبالغ میلیاردی را به یک حساب شخصی واریز کرده‌اند که کاری کاملا اشتباه بوده است. حال که مدارکی به نفرات برتر داده شده آیا این افراد به این فکر نکردند که فدراسیون قرار نیست این احکام را امضا کند؟ این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون نبوده که بخواهد احکام نفرات برتر را امضا کند تا به رسمیت شناخته شوند.

اما نکته عجیب ماجرا این‌جاست که یکی از مسوولان فدراسیون بدنسازی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از مدت‌ها پیش در تبلیغات برگزاری این مسابقات اعلام کرده بود این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون بدنسازی برگزار می‌شود!