ورزشی

«غافلگیری تاریخی» سوئد توسط هندبال ایران

فدراسیون جهانی هندبال تساوی تیم ملی هندبال سوئد مقابل ایران در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان را «غافلگیری تاریخی» خواند.

به گزارش ایران تودی، تیم ملی هندبال پسران ایران در اولین گام از مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان جهان در کرواسی مقابل سوئد، نایب‌قهرمان جهان، به تساوی ۲۶ بر ۲۶ رسید. فدراسیون جهانی هندبال این تساوی را «غافلگیری تاریخی» توصیف کرد و نوشت:

«ایران پس از ۱۳ سال غیبت به این مسابقات برگشته است و در بازی مقابل سوئد روحیه جنگندگی بالایی از خود نشان داد. هندبالیست‌های ایران با تساوی ۲۶ بر ۲۶ سوئد را غافلگیر کردند. این تیم آسیایی در طول بازی مقابل نایب‌قهرمان یورو ۲۰۲۲ در حال فرار از شکست بود و یک پایان هیجان‌انگیز داشت. سوئد در تمام زمان بازی جلو بود اما بر بازی تسلط نداشت و از سوی دیگر ایران تا سوت پایان بازی رویای خود را ادامه داد. هندبالیست‌های ایرانی با این تساوی امیدوار هستند در دو بازی آینده هم نتیجه خوبی بگیرند تا به مرحله بعد صعود کنند.

اسکوگ، دروازه‌بان سوئد، در دقایق ابتدایی بازی سیوهای خوبی داشت اما آنها در حمله چندان کارآمد نبودند. در مقابل امیرعباس زارعی، دروازه‌بان ایران، در طول بازی به اسکوگ توانایی‌های خود را نشان داد. در پایان بازی دو سیو متوالی زارعی و گل تماشایی علی حیدریان سبب شدند سوئد که از قبل خود را برنده می‌دانست مقابل ایران به تساوی رسد. زارعی در پایان نیز قهرمان میدان شد و تمام تیم او را در آغوش کشیدند.»

دهمین دوره مسابقات هندبال نوجوانان جهان از ۱۱ تا ۲۲ مرداد در کرواسی در حال انجام است. ایران در این مسابقات با سوئد، جزایر فارو و بروندی همگروه است. هندبالیست‌های ایرانی بعد از تساوی در دیدار اول مقابل سوئد امشب پنجشنبه ۱۲ مرداد از ساعت ۲۰:۳۰ باید به مصاف جزایر فارو بروند.

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.