ورزشی

صحبت‌های وحید امیری درباره درگیری با شجاع

به نظر می‌رسد مشکلات مالی گریبان تیم پرسپولیس را نیز گرفته و به چالشی جدید برای مدافع عنوان قهرمانی تبدیل شده باشد. سرخپوشان تهرانی برخلاف تصور برخی‌ها توانستند ۳ امتیاز شیرین از تبریز دشت کرده و تیم خوب و مدعی تراکتور را با برتری یک برصفر پشت سر بگذارند.

پس از پایان این دیدار اما یحیی گل محمدی ضمن انتقاد از وضعیت مالی باشگاه اظهارداشت: مشکلات مالی هم وجود دارد. در ۷ سال اخیر ۶ بار قهرمان ایران شدیم اما این وضعیت باشگاه ماست. پاداشی از فدراسیون داده نشده و امکاناتی هم نگرفتیم. این تیم رها شده و توجهی به آن نمی‌شود. باید با حریفانی مسلح بازی کنیم. یکسری مسائل را نمی‌شود گفت چون با آبروی باشگاه بازی نمی‌کنم. امسال هیچ دریافتی نداریم. از دو سال قبل طلب داریم. اگر در آسیا موفقیت می‌خواهیم همه باید کمک کنند. در این ۷ سال ۶ قهرمانی آوردیم اما هزار تومان پاداش نگرفتیم. منبع درآمدزایی نداریم.

افشین پیروانی نیز حرف‌های یحیی گل محمدی را این چنین تکمیل کرد: هواداران بدانند چند روز پیش اطلاع‌رسانی کردم شرایط پرسپولیس واقعاً بحرانی است، شرایط پرسپولیس اصلاً خوب نیست. غیرت کادر فنی و بازیکنان است که این نتایج را رقم می‌زند. بحث این است اگر خواب باشید می‌توانند بیدارت کنند اما وقتی خودت را به خواب بزنی ۵۰ نفر هم نمی‌توانند شما را بیدار کنند. الان یکسری از تیم‌ها گفته‌اند سقف را رعایت کردند مطمئن باشید این کار را نکرده‌اند، پول زیاد دارند. می‌خواهم بدانم پرسپولیس چه فرقی با سایر تیم‌ها دارد، پرسپولیسی‌ که میلیون‌ها هوادار دارد باید مشکل مالی داشته باشد اما یکسری از تیم‌ها در ناز و نعمت باید کارشان را جلو ببرند. این اصلی منطقی نیست، مشتی‌گری نیست، انسانیت نیست. هر لفظی را می‌توان به کار برد. یکی باید به ما توجه کند، دولت است، مجلس است. در اکثر تیم‌های دنیا حق پخش تلویزیونی ۷۰ درصد مشکلات‌شان را حل می‌کند ولی ما نفهمیدیم در فوتبال ما باید حق پخش بدهند یا نه؛ یکسری می‌گویند دولتی است. یکی بیاید جلو آقایان تعیین تکلیف کنید، شعار هم ندهید. اینکه با کلمات بازی کنید هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

بازیکنان پرسپولیس نیز تک تک به این موارد اشاره کردند و بد ندیدیم با وحید امیری تماس بگیریم که به ما گفت: به هر حال همه صحبت‌ها انجام شد. این مشکلات برای تیم بزرگ پرسپولیس با این همه افتخار و قهرمانی درست نیست. حرف ما این بود که پرسپولیس باید بزرگ‌ترین و بهترین اسپانسر مالی را داشته باشد تا این قدر با مشکلات مواجه نشود. ما بازیکنان و اعضای تیم پرسپولیس خواسته نا به جا یا زیادی نداریم و مطالبات خود را خواسته ایم.

وی ادامه داد: من نمی‌خواهم خیلی بحث لیگ عربستان یا ستاره‌هایی که تیم‌های این کشور با ارقام سرسام آور خریداری می‌کنند را مطرح کنم چون بارها در این زمینه صحبت شده است. ما هم انتظار نداریم مثل تیم‌هایی عربستانی خرج شود اما تیمی مثل پرسپولیس نباید این همه دغدغه مالی داشته باشد. یکسری مشکلات به وجود می‌آید که اصلا درست نیست. من پس از پایان بازی با تراکتور هم اشاره کرده که هیئت مدیره و مدیران باشگاه پرسپولیس هم تلاش می‌کنند که منابع مالی خوبی فراهم کنند اما هنوز مشکلات پابرجاست. پرسپولیس امسال نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیاست و باید با حریفانی روبرو شود که بودجه ۱۰ سال پرسپولیس را فقط به یک بازیکن می‌پردازند. می‌بینیم و می‌شنویم که ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیون یورو برای یک فصل به یک ستاره در لیگ عربستان پرداخت می‌شود. ما چنین حریفانی داریم اما برای فصل جدید هنوز هیچ دریافتی نداشته یا اینکه از سال‌های قبل طلب داریم.

ستاره ملی پوش پرسپولیس در ادامه تأکید کرد: البته این نکته را حتما بگویم که هواداران پرسپولیس مطمئن باشند بازیکنان این تیم با همه وجود برای قهرمانی می‌جنگند و هدفی جز این ندارند. با این حال من در مورد خودم نمی‌گویم اما این بچه‌ها لایق بیشترین احترام هستند و باید قدرشان را دانست.

کاپیتان پرسپولیس در خصوص درگیری با شجاع خلیل زاده در دیدار با تراکتور نیز تصریح کرد: چیز خاصی نبود، من و شجاع خلیل زاده دوست و همبازی قدیمی هستیم و این موارد هم در فوتبال طبیعی است. آنچه اهمیت دارد رفاقت و محبت در زمین و بیرون زمین است. همه ما برای موفقیت تیم خود تلاش و رقابت می‌کنیم و بعد از پایان بازی دوباره رفاقت‌هاست که شکل گرفته و می‌ماند.

وحید امیری در پایان درباره دیدار با ذوب آهن نیز می‌گوید: بازی سختی مقابل تیم خوب ذوب آهن داریم. تیم‌های آقای محمد ربیعی معمولا فوتبال خوبی جلوی تیم‌های مدعی انجام می‌دهند و امیدوارم بتوانیم از این دیدار هم سربلند بیرون بیاییم.

257 251

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.