بین الملل

شکار بالگرد رژیم صهیونیستی توسط القسام در روز اول عملیات طوفان الاقصی

منابع رسانه‌ای عبری از رهگیری یک فروند بالگرد متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی توسط نیروهای مقاومت فلسطین خبر دادند.

به گزارش ایران تودی، خبرنگار شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی امروز شنبه با انتشار تصاویری از بالگرد سوخته نظامیان صهیونیست گزارش داد که این هلی‌کوپتر هدف حمله نیروهای حماس قرار گرفته و نابود شد.

براساس این گزارش، خلبان‌های این بالگرد فرار کردند اما بالگرد گرفتار حریق شد و کامل سوخت. این خبرنگار حوزه نظامی شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل گفته که تلفاتی هست اما به تعداد آنها اشاره‌ای نکرده است.

این شبکه رژیم صهیونیستی درباره زمان این اتفاق گزارش داد که این بالگرد نظامی در روز نخست عملیات «طوفان الاقصی» سرنگون شد.

در حالی عملیات «طوفان الاقصی» وارد هشتمین روز خود شده که اشغالگران بمباران تمام مناطق نوار غزه را تشدید کرده و پس از درخواست تخلیه مناطق در شمال نوار غزه، درخواست تخلیه بیمارستان‌ها را داده‌اند؛ اقدامی که نشان دهنده فاجعه انسانی و بهداشتی در غزه بوده و بخش بهداشت فلسطین نمی‌تواند آن را تحمل کند.

حملات رژیم صهیونیستی به مناطق پرجمعیت نوار غزه درحالی همچنان ادامه دارد که تعداد قربانیان به ۲۲۱۵ شهید و ۸۷۱۴ مجروح رسیده است.

وزارت بهداشت غزه در این باره اعلام کرد که میان شهدا ۷۲۴ کودک و ۴۵۸ زن وجود دارد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.