عمومی

شادی بازی تیم ملی را از مردم نگیرید

این اقدام ناخوشایند خوشحالی میلیون ها ایرانی را گرفت و کانال 3 بینندگان زیادی را از دست داد. اما چه کسی باخت؟ نمایشگاه؟ رادیو یا مردم؟

اتفاقا محبوبیت ادل بعد از آن اتفاق بیشتر شد. عمل منطقی و غیر عاطفی یک مجری احساسی او را به یک افسانه تبدیل کرد. چون به آب دست نزد، به احدی بد نگفت، با وقار و باوقار ماند.

اما تلویزیون باخت. حضور ادل روی آنتن همیشه از اهداف شبکه 3 محسوب می شد. بعد از گل ادل شبکه 3 آفساید شد!

بازنده بزرگ مردمی بودند که عاشق فوتبال بودند و حالا از جذاب ترین برنامه تلویزیون محروم شدند.

2. فوتبال عشق خیلی هاست. ایجاد هیجان، القای غرور، نشاط می آورد، جوانی و ذوق می بخشد و خیلی چیزهای دیگر. در صورت حضور تیم ملی همه این ویژگی ها با هم ترکیب می شود.

این حق مردم است که با فوتبال احساس بهتری داشته باشند. وضعیت مردم به ویژه این روزها که مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی زیادی وجود دارد، خوب نیست. او تب دارد. خسته، گیج و بی حوصله. اتفاقی که در یکی دو ماه گذشته افتاده است داستان غم انگیزی را رقم زده است.

فوتبال یکی از معدود پنجره هایی است که باز مانده تا نسیمی بتواند پیکر خسته و رنج کشیده جامعه را هرچند موقتی ببرد. چرا باید این باد متوقف شود؟ چرا عده ای به خود اجازه می دهند که برای چند ساعت حال و هوای خوب را از مردم سلب کنند؟ کسانی که می گویند تیم ملی نباید به قطر برود، اگر برود باید حاشیه ایجاد شود، فرقشان با آنهایی که ادل را از روی هوا حذف کردند چیست؟ این بدتر از حذف آن است.

3. اینکه ما با این حکومت و حتی بیشتر با نظام سیاسی کشور مشکل داریم، چه مجوزی ایجاد می کند که مردم را در آتش خشم و عصبانیت بسوزانند؟ دولت ضعیف است، درست است. وزارت ورزش بد عمل کرد، قبول کنید. نیروهای سیاسی خرابکاری کردند، درست است. به مدیران ریز و درشت کشور ایراد دارد، پذیرفته شده است. اما با این همه مشکل و کمبود، کشور نباید از فوتبال نفس بکشد، با چه منطقی این قابل قبول است؟ من شخصا به آقای یحیی گل محمدی به عنوان یک بازیکن و مربی پیشکسوت فوتبال احترام می گذارم. من می توانم با بسیاری از نگرانی های او موافق باشم، اما چرا باید وقتی او به حریف کمک می کند تشویقش کنم، تشویق کنم و تشویقش کنم؟

مگر ما نمی گوییم فوتبال و ورزش را نمی توان سیاسی کرد؟ آیا نمی گوییم ورزش فراتر از دولت ها و قدرت هاست؟ آیا ورزش به خصوص فوتبال باعث نزدیک شدن مردم به هم نیست؟

اگر پاسخ مثبت است، خودتان را کتک نزنید. فوتبال حق مسلم ملت به خصوص جوانان کشورمان است. هر چیزی که بخواهد این حق را از مردم سلب کند و آن را حرام کند ظلم است.