بین الملل

سازمان ملل: محاصره غزه طبق قوانین بین‌المللی ممنوع است

سازمان ملل اعلام کرد، محاصره کامل نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی بر اساس قوانین بین‌المللی و قوانین بشردوستانه ممنوع است.

به گزارش ایران تودی، کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد، حملات رژیم صهیونیستی به غزه، مدارس و برج‌های مسکونی را هدف گرفته و منجر به قربانی شدن غیرنظامیان شده است.

طبق نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل همچنین تصریح کرد، محاصره غزه باعث وخامت بیشتر اوضاع می‌شود و بر فعالیت مراکز پزشکی تأثیر می‌گذارد.

این نهاد حقوق بشری از کشورهای بانفوذ خواست تا بحران میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان را مهار کنند.

درگیری‌ها امروز (سه‌شنبه) در چهارمین روز از عملیات طوفان الاقصی توسط گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس علیه اشغالگران صهیونیستی ادامه دارد. رژیم صهیونیستی در میان خشن‌ترین حملات هوایی، دریایی و زمینی در چهار روز گذشته، جنگ وحشیانه خود را در نوار غزه عمیق‌تر کرده و صدها شهید و هزاران زخمی بر جای گذاشته است.

غزه هم‌اکنون در محاصره است و ارتش رژیم صهیونیستی تجهیزات نظامی بسیاری را به غلاف غزه گسیل کرده است و نظامیان بی‌شماری نیز در مرزهای مشترک با غزه مستقر هستند. ارتش رژیم صهیونیستی افزود: به واسطه تانک‌ها دیواری آهنین در منطقه حائل با غزه ایجاد کرده‌ایم و هر که به آن نزدیک شود، کشته خواهد شد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.