عمومی

زیرساخت های ورزشی کنگان متناسب با جمعیت باید افزایش یابد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مجید احمدی پنجشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: با همکاری و تعامل مناسب شرکت‌های منطقه و مسئولان محلی در سال ۱۴۰۱ پس از کارشناسی صورت گرفته مصوب شد ۱۰ میلیارد تومان به شهرستان‌های کنگان، عسلویه، جم و دیر تخصیص یابد، تا کنون به شهرستان کنگان ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی گفت: طی ۲ سال اخیر علی رغم اعتبارات شورای راهبردی از شرکت‌های مستقر در منطقه در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات مناسبی در راستای تعمیرات اساسی و تجهیز اماکن ورزشی شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان از اهمیت حفظ و نگهداری اماکن ورزشی نام برد و تاکید کرد: نوسازی و نگهداری اماکن و تجهیزات ورزشی که با توجه به تعطیلی ۲ ساله شیوع کرونا موجب آسیب‌های جدی شده بود از اولویت جدی اداره ورزش و جوانان است، بیشترین هزینه کرد در زمان تصدی مسئولیت در خصوص تعمیرات و نگهداری است و تعویض کف پوش ۴ سالن ورزشی انجام شد و تعویض کف پوش سالن امام خمینی (ره) تا یک ماه آینده انجام می‌شود.

احمدی فعالیت‌های عمرانی را تشریح و افزود: با توجه به افزایش جدی جمعیت شهرستان کنگان متأثر از صنعت باید زیرساخت‌های متناسب ورزشی افزایش یابد.

وی گفت: مجموعه جدید اختصاصی رشته تیراندازی با اعتبار ۸٫۷۰۰ میلیارد ریال در دستور کار است، ضمن انتخاب پیمانکار از طریق سامانه، ۶٫۳۰۰ میلیارد ریال از مبلغ کل اعتبار تخصیص داده شده، روشنایی چمن مصنوعی بنک ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی، سالن بانوان بنک ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار ۷/۲۰۰ میلیارد ریال در حال اجراست و روستای لاور ده در حال زیرسازی چمن با اعتبار ۵ میلیارد ریال است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان در خصوص اعتبارات افزود: در زمینه اعتبارات سال ۱۴۰۱ از ۵٫۲۰۰ میلیارد ریال ۳٫۸۲۰ میلیارد ریال تخصیص داده شد، محل هزینه کرد اعتبارات اعم از ۵۰۰ میلیارد ریال مطالبات زمین خارجی مجموعه ورزشی زاگرس، تکمیل کف پوش سالن شهدای خلیج فارس بنک سه میلیارد ریال، ۱٫۵۸۰ میلیارد ریال تکمیل سکوی استادیوم کنگان، روشنایی استادیوم بنک ۸٫۲۰۰ میلیارد ریال، طی ۲ بار ۲٫۴۰۰ میلیارد ریال تعمیرات بابت کف پوش شیرینو و کف پوش امام خمینی (ره) هزینه شده است.

احمدی در پاسخ به خبرنگاران در خصوص محل دریافت اعتبارات گفت: خرید تجهیزات، واگذاری اماکن ورزشی و انتخاب پیمانکاران از طریق سامانه دولت انجام می‌شود، تمام اعتبارات دریافتی اداره ورزش شهرستان‌ها به صورت متمرکز در اداره کل استان است،

وی گفت: اعتبار خرید تجهیزات ۶٫۴۰۰ میلیارد ریال دریافت شده یک میلیارد ریال تجهیزات صخره نوردی و ۵٫۴۰۰ میلیارد ریال و ۸ عدد دستگاه سرمایشی با توجه به شرایط جوی هوا شهرستان در اماکن گرفته شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کنگان در پایان ضمن تقدیر از تلاش‌های ۳۳ هیئت ورزشی گفت: توسعه ورزش همگانی متناسب با رشته‌های حرفه‌ای و مقام آور از اولویت‌های اصلی جامعه ورزشی شهرستان کنگان است.

وی با بیان اینکه حضور تیم‌های ورزشی در لیگ‌های کشوری و ملی زمینه بروز و ظهور استعدادهای شهرستان را فراهم می‌کند گفت، برگزاری دوره‌های پیش، حین و بعد از ازدواج ویژه جوانان از برنامه‌های جدی دولت در حوزه ازدواج می‌باشد.