عمومی

روایت حمید نوری از محدودیت‎های شدید سوئدی‌‎ها در سلول انفرادی

حمید نوری در تماس اخیر با خانواده خود از محدودیت‌هایی که سوئدی‌ها بر او اعمال کرده‌اند، سخن می‌گوید.

روایت حمید نوری از محدودیت‎های شدید سوئدی‌‎ها علیه وی در سلول انفرادیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از میزان؛- «مجید نوری»، فرزند حمید نوری، شهروند ایرانی بازداشتی در سوئد، با انتشار پیامی در توییتر خود از تماس تلفنی پدرش خبر داد.

در این پیام توییتری بخش‌هایی از صحبت‌های حمید نوری در تماس تلفنی اخیرش منتشر شده است.

مجید نوری می‌نویسد که سوئدی‌ها این تماس تلفنی را در بین صحبت‌های پدرش قطع کرده‌اند.

هر بار من را تهدید می‌کنند که به خانواده چیزی نگویم
حمید نوری در این تماس تلفنی می‌گوید: بگذارید من در سلول انفرادی باشم و بگذارید این‌ها خوشحال باشند که من امکانات در اختیار دارم؛ هر چند وقت یکبار با مشقت فراوان اجازه تماس به من می‌دهند و هر بار نیز من را تهدید می‌کنند که به خانواده چیزی نگویم.

این شهروند بازداشتی ایرانی در سوئد می‌گوید: به من می‌گویند که «فقط باید با پسرت صحبت کنی»، تاکنون ۲ بار به من اخطار داده‌اند.

به گفته این شهروند ایرانی، سوئدی‌ها اجازه صحبت وی را با دیگر اعضای خانواده از جمله مادر و خواهرانش را نمی‌دهند و به او می‌گویند که تماس‌ها کنترل می‌شود.

وی افزود: به من می‌گویند تو حق نداری با کسی صحبت کنی و آن وقت می‌گویند که حمید نوری جایش خوب است؟

حمید نوری با اشاره به ادعا‌ها مبنی بر حمایت نهاد‌های حقوق بشری از وی، این سوال را مطرح می‌کند که چرا این نهاد‌ها نمی‌آیند وضعیت من را ببینند؟ من می‌گویم این‌ها دروغگو هستند؛ جاوید رحمان که می‌خواهد به ایران برود بیاید و وضعیت من را ببیند، من هم یک ایرانی هستم.

انتقاد از زمان طولانی حبس انفرادی
این شهروند ایرانی بازداشتی در سوئد با انتقاد از مدت طولانی حبس خود در سلول انفرادی گفت: اکنون ۳ سال و ۹ ماه و ۲۰ روز است که من در سلول انفرادی به سر می‌برم. من دروغ می‌گویم؟ حمید نوری امکانات دارد؟ همه مدارک من را از روی لپ‌تاپ پاک کردند.

وی با اشاره به ادعا‌های سوئدی‌ها در خصوص امکانات در اختیار خود، گفت: ادعا می‌کنند که تلویزیون در اختیار من گذاشته‌اند؛ تلویزیونی که به زبان سوئدی است و من هیچ چیزی از آن متوجه نمی‌شوم به چه درد من می‌خورد؟

برهنه کردن حمید نوری و بازرسی بدنی به طور هفتگی
حمید نوری با بیان این مطلب که بسیاری از کار‌هایی را که سوئدی‌ها علیه وی انجام می‌دهند را بیان نمی‌کند، گفت: این‌ها هر هفته من را در زندان لخت و بازرسی بدنی می‌کنند؛ هر بار من با خانواده یا هر فردی ملاقات می‌کنم، این‌ها من را لخت می‌کنند و دو سه نگهبان من را بازرسی بدنی می‌کنند.

این شهروند ایرانی در ادامه صحبت‌های خود ضمن رد ادعا‌ها مبنی بر این که در وضعیتی خوبی در زندان به سر می‌برد، گفت:، اما توکل من به خداست.

سوئدی‌ها این تماس تلفنی را در میان صحبت‌های حمید نوری قطع کرده‌اند.