بین الملل

حمایت تمام قد امیر قطر از مردم فلسطین

به نقل از الجزیره، «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر با «محمدعباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره آخرین تحولات فلسطین و راه‌های کاهش تنش گفت‌وگو کرد.

در این گفتگوی تلفنی امیر قطر حمایت تمام قد خود از فلسطین را اعلام کرد و گفت: «موضع قاطع کشور قطر در قبال مسئله فلسطین حمایت از حقوق مشروع ملت برادر فلسطین است.»

آل ثانی در این گفتگوی تلفنی همچنین تاکید کرد که «ما تجاوزات اسرائیل به مردم فلسطین، سرزمین‌ها و مقدسات را محکوم می‌کنیم، این اقدامات دستیابی به راه‌حل عادلانه برای موضوع را تضعیف می‌کند.»

امیر قطر همچنین اعلام کرد که طرفین را دعوت به آرامش و اعمال حداکثر خویشتنداری می‌کنیم.

به گفته امیر قطر، امان دادن به غیرنظامیان و در امان ماندن آنها از پیامدهای درگیری و کاهش تنش از اولویت‌های کشور قطر است.

روز گذشته نیز وزارت امور خارجه قطر در واکنش به عملیات طوفان الاقصی از سوی مبارزان مقاومت و حملات موشکی صهیونیست‌ها علیه غزه تاکید کرد: «مسئولیت کامل تنش و درگیری‌های جاری در اراضی اشغالی را به سبب نقض مکرر حقوق ملت فلسطین که آخرین مورد آن تعرض‌های گسترده به مسجد الاقصی بود، متوجه اسرائیل می‌دانیم.»

از سوی دیگر گزارش‌ها نشان می‌دهد که در نتیجه عملیات طوفان الاقصی و نفوذ مبارزان مقاومت به اراضی اشغالی، صهیونیست‌ها دچار سردرگمی شده‌اند.

منابع عبری گزارش دادند: در شهرک‌های اطراف غزه آشوب حکم‌فرماست و تعداد افرادی که به اشتباه کشته یا زخمی می‌شوند در حال افزایش است.

این منابع در اشاره به دلیل این آشوب‌ها اعلام کردند که شهرک‌نشینان صهیونیست به فرمان ایستِ نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی توجهی نمی‌کنند، زیرا فکر می‌کنند که طرف مقابل از مبارزان حماس هستند که لباس نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی را به تن کرده‌اند.

از سوی دیگر نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی با مشاهده تمرد شهرک‌نشینان از فرمان ایست، گمان می‌کنند که طرف مقابل آنان فلسطینی هستند و در نتیجه به سوی شهرک‌نشینان تیراندازی می‌کنند.

عومز دنک، از خلبانان سابق نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی نیز در اظهار نظری پیرامون اوضاع کنونی این رژیم گفت: اسرائیل از هم پاشیده است، در همه زمینه‌ها شکست خورده و دیگر کاری از آن برنمی‌آید.

همچنین منابع عبری اذعان کردند که ارتش رژیم صهیونیستی تاکنون نتوانسته به مرز میان اراضی اشغالی و نوار غزه بازگردد، از عبور مبارزان مقاومت جلوگیری کند یا اتفاقات رخ‌داده را حل‌وفصل کند.

این منابع اعلام کردند که مقامات رژیم صهیونیستی از ترس حضور مبارزان مقاومت از ساکنان «سدیروت» و «کیبوتس مفلسیم» خواسته‌اند که از محل اقامت خود خارج نشوند. شهرک‌های صهیونیستی «مفکعیم»، «سدیروت»، «راعیم»، «نیرعام»، «کفار عزه»، «کیسوفیم» و «ناحل عوز» نیز همچنان صحنه درگیری مبارزان مقاومت و نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی است.

گفتنی است دیروز صبح نیروهای مقاومت فلسطین در یک عملیات دقیق و هماهنگ ضمن عبور از مرزهای غزه و ورود به شهرک‌های اشغالی در اطراف نوارغزه، در کمتر از نیم ساعت بیش از ۵ هزار راکت و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کردند.

بر اثر اقدام شجاعانه مبارزان مقاومت و اجرای عملیات طوفان الاقصی ۷۰۰ شهرک‌نشین و نظامی صهیونیست به هلاکت رسیدند و نزدیک به ۲۲۰۰ صهیونیست دیگر نیز زخمی شدند که حال ۳۰۰ نفر از آنان وخیم گزارش شده است. همچنین تعداد زیادی اسرائیلی در نبرد طوفان الاقصی به اسارت مقاومت فلسطین درآمدند.

از سوی دیگر جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی نیز غزه را هدف حملات سنگین هوایی وحشیانه خود قرار دادند و هم‌اکنون نیز غزه در معرض این حملات شدید قرار دارد. در نتیجه این حملات تاکنون ۴۱۳ فلسطینی از جمله ۷۸ کودک و ۴۱ زن به شهادت رسیده‌اند و ۲۳۰۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

310310

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.