اجتماعی

جمع‌آوری روزانه ۸۰ تن زباله در نجف

مسئول قرارگاه نجف شهرداری تهران گفت: روزانه ۷۵ تا۸۰ تن زباله توسط پاکبان‌های شهرداری منطقه ۱۷ تهران جمع‌آوری و از شهر نجف خارج می‌شود.

به گزارش ایران تودی، رضا سیفی سرپرست شهرداری منطقه ۱۷ شهرداری تهران با تأکید بر اینکه امسال توفیق شد همکاران ما در منطقه ۱۷ شهرداری تهران مسئولیت قرارگاه نجف اشرف را در اربعین بر عهده بگیرند که خدا را از این بابت شاکر هستیم، افزود: مهمترین موضوع ما در قرارگاه نجف که به درخواست عتبه علویه و شهرداری نجف انجام شد، موضوع خدمات شهری و نظافت خیابان‌ها و محورهای منتهی به حرم امیرالمؤمنین(ع) بود. با توجه به حجم زیاد زائر و تولید زباله یکی از مأموریت‌های اصلی ما در قرارگاه نجف نظافت و رفت‌ و روب است.

وی با اشاره به اینکه مراسم اربعین و شلوغی نجف از ابتدای ماه صفر شروع شده، ادامه داد: درخواست عتبه علویه از شهرداری تهران حضور نیروهای خدوم شهرداری از ابتدای ماه صفر  در نجف بود و حدود ۵۰ نفر از نیروهای خدوم پاک‌بان شهرداری منطقه ۱۷ از پنجم ماه صفر به شهر نجف اعزام و کار خود را شروع کردند. همچنین گروه‌های دیگری در تاریخ های مختلف اعزام شدند؛ به طوری که مجموعا ۳۰۸ پاکبان مستقر در شهر نجف داریم که در محورهای مختلف مشغول خدمت‌رسانی به زائران هستند. 

مسئول قرارگاه نجف شهرداری تهران تصریح کرد: در منطقه پیرامون حرم حضرت علی(ع) ۹ایستگاه موقعیت یابی شده و پاکبان‌های عزیز در این نقاط شیفت بندی شده اند و ماشین هایی را مستقر کردیم تا وقتی حجم زباله زیاد شد، تخلیه کنیم. 

سیفی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار تعداد ماشین آلات و تجهیزات بیش از آن چیزی که پیش بینی می‌شود بوده است، گفت: طبق همکاری و تعاملی که با شهرداری های شهرهای نجف، بغداد، مشهد و کرج داشتیم ۱۳دستگاه خودرو در اختیار همکاران است که به پاکبان ها برای تخلیه زباله از شهر نجف کمک می‌کنند.

بر اساس گزارش سایت شهر، به گفته وی، در روزهای ابتدائی جمع‌آوری زباله، حجم ۱۵تا۲۰ تن زباله در شهر نجف پیش‌بینی شده بود، اما در این ایام که شهر نجف شلوغ است روزانه ۷۵ تا۸۰تن زباله توسط همکاران ما در شهرداری تهران جمع‌آوری و از شهر نجف خارج می‌شود. یک اتفاق جدید که امسال اتفاق افتاد هم این بود که پلاستیک های جمع آوری زباله در مسیرهای منتهی حرم برروی تیرهای چراغ برق نصب شده بود تا مردم زباله را در آنجا قرار دهند و به نوعی فرهنگ سازی در مسیر جمع آوری زباله انجام شد.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.