اجتماعی

تمهیدات کمیته امداد برای بیمه و بازنشستگی مددجویان روستایی + مستمری پرداختی

مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد از بازنشستگی ۹۴۴ نفر از مددجویان کمیته امداد عضو صندوق بیمه روستاییان و عشایر طی سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

مجتبی احمدلو در گفت‌وگو با ایران تودی، با اشاره به عملکرد کمیته امداد درخصوص پوشش بیمه‌ای مددجویان صندوق روستایی و عشایر اظهار کرد: در حال حاضر کمیته امداد برای ۵۲ هزار و ۸۰۴ نفر از مددجویان خود به صندوق بیمه روستاییان و عشایر بیمه‌پردازی می‌کند که ۳۳ هزار و ۷۱۰ نفر از این جمعیت زن سرپرست خانوار و ۱۹ هزار و ۹۴ نفر مرد سرپرست خانوار هستند.

وی با بیان اینکه صندوق بیمه روستاییان و عشایر دارای ۱۰ سطح بیمه‌پردازی است که متناسب با مبلغ پرداختی بازنشستگی و میزان مستمری افراد متفاوت است، گفت: بالغ بر ۶۰ میلیاردتومان هزینه پرداخت بیمه بازنشستگی مددجویان تحت پوشش صندوق بیمه روستاییان و عشایر با سطح ۳ شده است.

مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد با اشاره به اینکه در حال حاضر بیمه مددجویان را با سطح سه پرداخت می‌کنیم، یادآور شد: سرانه پرداختی بیمه هر مددجوی صندوق روستاییان و عشایر امسال در سطح سه، معادل یک میلیون و ۱۱۰ هزارتومان است که میزان مستمری آنها در همین سطح معادل یک میلیون و ۲۰۰ هزارتومان خواهد بود. بیمه‌پردازی برای هر مددجو به مدت ۱۵ سال است.

احمدلو در ادامه درخصوص تعداد بازنشستگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر تحت پوشش، افزود: امسال ۹۴۴ نفر از مددجویان کمیته امداد طی سه ماهه اول امسال بازنشسته صندوق روستایی و عشایر شده‌اند که ۱۷۸ نفر از آنها زن سرپرست خانوار و ۷۶۶ نفر از آنها مرد سرپرست خانوار هستند.

وی همچنین اعلام کرد: در سال جاری به طور کلی برای بیمه مددجویان کمیته امداد، ۴۷۰ میلیاردتومان اعتبار در نظر گرفته شد که از این مقدار ۶۰ میلیارد برای بیمه مددجویان صندوق روستاییان و عشایر و ۴۱۰ میلیاردتومان برای بیمه اجتماعی مددجویان سازمان تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.